Komputer za około 7000 zł z Niemiec

Witam! Zamierzam złożyć komputer przeznaczony raczej do gier/programów. Znalazłem gotowy zestaw podzespołów i trochę go zmodyfikowałem sprawdziłem wszystko i wydaje się być OK. Jednak z obawy przed tym że nie zwróciłem na coś uwagi lub pojawiło się jakieś niedopatrzenie z mojej strony przychodzę z pytaniem czy wszystko jest odpowiednio dobrane i będzie ze sobą kompatybilne? Szczególnie jeśli chodzi o długości i szerokości takich rzeczy jak karta czy chłodzenie - nie będzie zdziwienia przy montowaniu gdy okaże się że coś jest za długie?

Większość części zamierzam kupić z niemieckiego amazonu z końcówką de ze względu na to że wyszło parę stówek taniej, ale tutaj nasuwa się kolejne pytanie czy koszt tuż przed płatnością jest już tym finalnym gdy mamy już wliczoną cenę dostawy? Pierwszy raz kupuję stamtąd jakikolwiek sprzęt więc pytam żeby uniknąć niemiłego zaskoczenia. Dodatkowo czy ktoś wie jak to wygląda z gwarancją przy zakupie z niemieckiego amazonu? Sprzęt na naprawę/wymianę będę (oby nie) wtedy wysyłać właśnie do Niemiec i płacić wtedy za dostawę?

Link do listy ze sprzętem tu aby było wygodniej sprawdzić: Komputer - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (4hy29heum)

Jeśli wybierzesz dostawę do Polski to amazon z końcówką de zmieni stawkę VAT z niemieckiej na Polską i może się okazać, że cena będzie taka sama jak z końcówką pl :slight_smile:

ps. Zrobiłem eksperyment. Na przykładzie Intel Core i5-12400F.
Cena ofertowa w polskim amazonie razem z kosztami wysyłki: 899,oo zł
Cena ofertowa w niemieckim amazonie: 187,28 eur
Cena po zmianie adresu dostawy na polski: 193,58 eur
Cena po doliczeniu kosztów dostawy: 199,57 eur
Kurs eur-pln w revolucie: 4,60 x 199,57 = 916,67 zł

Fragment opisu karty graficznej: Rekomendowana moc zasilacza 750 W

Grafika i zasilacz - wyłącznie od EVGA, np:

https://www.amazon.pl/EVGA-SuperNOVA-ekologiczny-kompaktowy-220-GA-0750-X2/dp/B084S8QTWM

Dysk od Samsunga, np:

Nie ma sensu przepłacać za pamięci (dla tego procka DDR4 to max 3200), polecam np te:

Za samo to, że na Amazonie nie ma SilentiumPC to wyjdzie Ci na jedno g. zamawianie tu a zagramanicą

Dlaczego akurat tak, z tymi co wybrałem jest coś nie tak? Karta od EVGA ma leciutko lepsze taktowanie i nic więcej a cenowo dość spora różnica

10 lat gwarancji.

Na amazonie jest napisane że 3 lata jeśli chodzi o grafikę.

https://eu.evga.com/products/wheretobuy.aspx

Amazon jest.

1 polubienie

Czyli z tego co rozumiem jeśli kupię zasilacz i grafikę z niemieckiego amazona to będzie gwarancja 10 letnia na obu produkty tak?

Jak dopłacisz za jej dokupienie na stronie producenta, zaletą jest rozpatrywanie naprawy w 3 dni zamiast czekać 2 miesiące aż sklep uzna czy wysyła do Evgi (nie ich klocki/piaskownica/zabawki).

Sugerowana cena producenta Cena przedłużonej gwarancji
Poniżej 200 USD $24 (około 102 zł z Revolut)
Poniżej 300 USD $36
Poniżej 400 USD $48
Poniżej 500 USD $60
Poniżej 800 USD $96
Poniżej 1000 USD $120
Poniżej 1500 $180 (około 771 zł z Revolut)
1500 dolarów i więcej $240
1 polubienie

Trochę się pogubiłem - jeśli chcę tą 10 letnią gwarancję to muszę produkty kupić przez stronę producenta? Z tego co czytam teraz to idzie to z Tajwanu plus nie ma aktualnie możliwości zakupu przez stronę.

Można przez dystrybutora np. Amazon - niby ograniczone do wersji niemieckiej, ale pewnie oferta jest tłumaczona maszynowo z wersji francuskiej/niemieckiej/angielskiej i pewnie bez kwiatków że Intel zmienia się w Ryzen z powodu błędów na poziomie bazy danych:

https://www.amazon.pl/AMD-czy-Intel/dp/B07CBN3C8G/

Opcjonalnie ludzie dali radę ją wykupić po zakupie z innego źródła, udowadniając że ma do 90 dni od zakupu jako nowa.

Już tylko 7, ale trzeba wybulić ponad 500 zł dodatkowo :slight_smile:

Kupujesz w Amazonię, potem zakładasz konto w evga, rejestrujesz zakupione produkty i możesz (do 90 dni od zakupu) wykupić dodatkową gwarancje.

Swoją drogą, popatrz na ceny produktów EVGA używanych. To dużo mówi o tej marce.

1 polubienie

Zależy czy można sumować (podstawową z bonusami rozszerzenia i rozszerzenona potem), jak tak to dekada dalej wychodzi a nie opcja przedłużenia o 2-4 lata.

W tej chwili ta dodatkowa gwarancja dodaje 2/4 lata do produktów, które mają 3 lata podstawowej gwarancji. Nie można jej dokupić dla tych produktów EVGA, którą mają 2 lata podstawowej gwarancji.
https://forums.evga.com/Update-to-the-EVGA-Extended-Warranty-Program-112022-m3508666.aspx

Dzięki za objaśnienie :slight_smile: Jednak po namyśle wydaje mi się że takie koszty są nierentowane jeśli chodzi o gwarancję. Czy w wypadku zwykłej gwarancji nadal polecasz kartę i zasilacz od evgi? Dla mnie trochę rozstrzał cenowy przemawia za tą kartą którą ja wybrałem w pierwszym poście.

Wybierałeś cenę czy wybierałeś kartę? Jestem fanboyem EVGA bo z moich osobistych doświadczeń wynika, że karty EVGA są jednymi z najmniej awaryjnych kart. A awarie karty graficznej to bardzo nieciekawe doświadczenia.

1 polubienie

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem problemów z awaryjnością w moim sprzęcie, może dlatego patrzę na to z lekkim przymrużeniem oka a jak widzę że karty na papierze powinny być praktycznie identyczne wydajnościowo to po co przepłacać za droższą, ale skoro jest tak jak mówisz z awaryjnością to już dla bezpieczeństwa wezmę od AVGA zasilacz i kartę. Z zasilaczem też się lepiej zabezpieczyć tą 7 letnią gwarancją czy już lepiej odpuścić, bo trochę ponad budżet już by wychodziło.

Dodatkowo jak to byłoby z tym montażem nie okazało by się że coś jest za duże? Nigdzie nie widzę odpowiedzi a mi bardzo na tym zależy, sprawdzałem to ale wolę to od kogoś usłyszeć żeby być w 100% pewny.

Nie chodzi o gwarancję jako taką. Chodzi o to, że karty graficzne zwykle nie psują się tak, że karta pada i po prostu nie działa. Karty graficzne psują się tak, że w pewnym momencie zaczynają się dziać różne dziwne i nienormalne rzeczy. A to się system zawiesi, a to pojawi się BSOD. Dzieje się to nie zawsze i często nie jest prosto odtworzyć takie zachowanie. W efekcie czego taka karta trafia do serwisu, serwis ją testuje i nie widzi problemu. A ty człowieku tracisz czas i nerwy…

ps. EVGA (Echo, Victor, Golf, Alfa)

1 polubienie