Komputer zawiesza się i restartuje


(Adrjun) #1

Witam!
Jak w temacie, komputer zawiesza się na logu windowsa, nawet nie pojawia się do końca, po chwili logo znika i komputer się resetuje do wyboru uruchom narzędzie od naprawiania i uruchom system normalnie. Narzędzie naprawcze nie jest w stanie naprawić błędu, a normalne uruchomienie sprawia, że komputer się resetuje i jestem w punkcie wyjscia. Przywracałem komputer do ostatnich działających ustawień.
Pomożecie? Narazie nie mam możliwości reinstalacji systemu.


Komputer nie włącza się prawidłowo
(Astor44) #2

Używam w takich przypadkach ratunkowej (spod bootowania) płyty CD: http://www.majorgeeks.com/files/details/boot_repair_disk.html dla systemów 32-bit
lub: http://www.majorgeeks.com/files/details/boot_repair_disk_64_bit.html dla systemów 64-bit.
Alternatywnie można zrobić z plików ISO pendrajwy naprawcze przy pomocy programu Rufus lub UNetbootin.


(Adrjun) #3

Mam bootowaną płytę, ale nie skorzystam z niej, bo niestety nie działa mi stacja dysków. I tutaj nowy "wątek"
Czy wie ktoś jak przeczyscic laser w takiej stacyjce? :stuck_out_tongue:


(Astor44) #4

Podałem alternatywę na pendrajwa.
Co do czyszczenia lasera, to jednak trzeba wymontować napęd DVD z komputera, wysunąć tackę drutem, zdjąć szyld z tacki, zdjąć przedni panelik i otworzyć obudowę. Dopiero wtedy widać laser. Czyszczę wilgotnym, kosmetycznym płatkiem.


(Adrjun) #5

Spróbuję zbootować pendrive, odezwę się jeżeli coś pójdzie nie tak :slight_smile:


(Adrjun) #6

Pendrive nie zadziałał, odpaliłem z bootmenu i nic, dalej ten sam problem. Mogę zbootować pendriva z systemem, to czasem działa, zrobie reinstal i licze ze bedzie dzialac.


(Adrjun) #7

Dobra, komputer odpala, ale powstał kolejny problem: Nie mogę połączyć się z internetem. Sterownik został wgrany, ale internetu brak. Otworzyłem narzędzie do naprawiania problemów od windowsa i wskazało mi, że karta sieciowa nie ma poprawnego protokołu ip. Co to może znaczyć?