Komunikat NTLDR is missing na starcie

Na starcie systemu pojawia się komunikat “NTLDR is missing”. Więc sprawdziłem to. Uruchomiłem z LiveCD Hirensa (MiniXP), wszedłem w partycje D i jest tam plik NTLDR. Hirens ma również wbudowane narzędzie do naprawiania tego problemu, ale ono wówczas pokazuje inny komunikat:

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file."

Kolejna rzeczą, która zrobiłem to uruchomiłem konsole odzyskiwania z oryginalnej płytki windowsa xp. Wydałem polecenie:

chdsk /r /p 

które znalazło jeden błąd i naprawiło, jednak nie przyniosło żadnych efektów w moim przypadku.

 

Mimo wszystko korzystając z opcji “Boot windows xp from HDD” w hirensie, system odpalał, ale niestety uciążliwe jest bootowanie systemu w ten sposób (ciągłe trzymanie płytki z hirensem w napędzie). Więc w akcie desperacji, wszedłem ponownie w konsole odzyskiwania i wpisałem:

fixboot D:

 

wyskoczył komunikat, że niby pomyślnie ukończono, ale w moim przypadku brak efektów, nadal system nie wstaje. Ponadto, od tego momentu nawet nie mogę go uruchomić korzystając z płytki livecd z hirensem (opcja boot xp from hdd). Wyskakuje komunikat: 

 

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:<Windows root>\system32\hal.dll.
Please re-install a copy of the above file."

mimo tego, że ten plik się tam znajduje. 

Co może być problemem i przede wszystkim jak go skutecznie rozwiązać bez utraty danych?

Cześć,

 

Sprawdź: http://forum.dobreprogramy.pl/ntldr-is-missing-na-w%C5%82asne-%C5%BCyczenie-t299648/

W konsoli odzyskiwania się wpisuje dwie komendy fixboot i fixmbr

Naprawa hal.dll

 

CMD:

 

sfc /SCANFILE=c:\windows\system32\hal.dll

Ta komenda nie działa na XP, bo przełącznik SCANFILE działa Vista, 7, 8.

expand ?:\i386\hal.dl_ c:\windows\system32

 

?: ścieżka do CD/DVD ROM

Żadne z powyższych metod nie zadziałało. Szczerze mówiąc, nie mam pomysłu jak rozwiązać problem. Mam jednak podejrzenia, że jakaś aktualizacja mogła być jego przyczyną. 

Pliki chyba są prawidłowe, bo napisałeś, że jednak można uruchomić ten system.

Sprawdź czy BIOS-ie masz odpowiednie ustawienia dotyczące rozruchu.

Odłącz zbędne napędy, pendrive itp.

https://neosmart.net/wiki/ntldr-is-missing/

Było można uruchomić system (za pomocą hirensa) dopóki nie nakombinowałem i nie próbowałem podmieniać plików (ntldr i hal.dll), które pobrałem z internetu. Później nawet kopiowanie z oryginalnej płytki tych plików nie pomogło i wciąż system leży, nie mogę się do niego dostać. 

W tym przypadku musisz naprawić 

boot.ini

Gdy każde z rozwiązań zawodziło, nie wytrzymałem presji. Poszedł reinstall, wszystko ładnie śmiga.

dmc - miałem kiedyś… kiedyś XP…i wiem w czym problem tkwi…

 

jeśli masz w systemie więcej niż 1 dysk

radzę odłączyć INNE dyski i dopiero instalować system Windows XP