Komunikat o wybraniu systemu Windows (domyślny) oraz Wind XP

Witam zamieszczam filmik bo to chyba wszystko wyjaśni, nie było mnie w domu kilka dni a mój syn już cos niedobrego zrobił z komputerem. http://rapidshare.com/files/259565536/20090724022.mp4.html

wstawiam boota :

pytanie co mam zrobić żeby tego ekranu nie było, bo tak naprawde mam jeden system a pojawia się jeszcze Windows (domyślny) który nie działa.

Dziękuję, pozdrawiam

aha jeszcze mam pytanko jak zroić abym logował się automatycznie na moje imienne konto w Windowsie a nie na konto Administratora?

  1. wlaczeniu-komputer-chce-instalowac-system-t344260.html#p2249200

Start/uruchom i wpisz: “control userpasswords2”

i tam odznacz “Aby używać tego komputera…”, potem podaj nazwę i hasło użytkownika, który ma być logowany automatycznie.

nie pisałbym na forum postu gdyby był tam jakiś inny system do wybrania.

Niestety jest tylko jeden, a gdy wybiorę czas wyświetlania listy systemów operacyjnych na 0 to komputer wybiera “windows (domyślny)” który jest rzekomo uszkodzony.

aha jeśli chodzi o te konta użytkowników to już wcześniej próbowałem to zrobić jest odznaczone hasła na moim koncie nie ma, a nadal loguje się Administrator.

  1. Start > Uruchom… wpisujesz regedit ;

  2. Przechodzisz kolejno HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon ;

  3. Szukasz DefaultUserName , jeśli nie ma tworzysz klucz o takiej nazwie i wpisujesz tam twoją nazwę użytkownika;

  4. Szukasz DefaultPassword , jeśli nie ma tworzysz klucz o takiej nazwie i wpisujesz tam hasło lub zostawiasz puste, jeśli hasło do logowania jest wyłączone;

  5. Szukasz AutoAdminLogon i jeśli jest ustawione na 0 to zmieniasz na 1 w polu Dane Wartości.

Oprócz korzystania z konta ograniczonego, dla innych kont, np. syna proponuję dodać jeszcze kilka innych ograniczeń, np. ukryć partycje i dysku o czym pisałem tutaj:

ograniczenia-przegladania-plikow-dla-konta-gosc-t333331.html#p2184739

Przed synem a najlepiej schować nośnik z Windowsem a do tego proponuję jeszcze założyć hasło w BIOSie aby nie próbował reinstalować Windowsa, na przykład pożyczonego od kolegi lub pobranego z sieci albo zainstalować Linuksa, w którym z braku wiedzy wiele nie nabroi a przy okazji czegoś się może nauczy :slight_smile:

Pozdrawiam!