Komunikat: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym

Witam,

 

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi owy błąd, i nie wiem jak to naprawić, dysk działa wszystko działa ale ten błąd wyskakuje, zrobiłem dzisiaj formata lecz to nie pomogło.

 

http://s1.postimg.org/ac2ltmcu7/Bez_tytu_u.jpg

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wybierz dysk Samsunga, zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Proszę bardzo:

 

http://s17.postimg.org/6efm0dnnj/dyskss.png

 

a tutaj drugi dysk ssd na którym mam windowsa:

http://s8.postimg.org/v5xrrbgt1/dyskss.png

za http://forum.pclab.pl/topic/258047-Tutorial-SMART-interpretacja-parametr%C3%B3w/

 

01 Raw Read Error Rate - Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napędowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.

 

C5 Current Pending Sector Count - Parametr ten określa liczbę sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie). Dysk podczas próby odczytu/zapisu odznaczył te sektory jako niestabilne. Będą one oczekiwać na remap powierzchni

 

faktycznie lepiej chyba zabezpieczyć dane bo dysk raczej do wyrzucenia

Tak sam z siebie sie popsuł, mam go dopiero 2-3 lata ; /

Niestety dysk jest w bardzo złym stanie.

 

Niezwłocznie wykonaj kopie plików.

 

 

EDIT

Dyski nie są wieczne, może to też być wada fabryczna.

Czyli trzeba zakupić nowy ; / No dobra, a jeszcze pytanie, jak wygląda sytuacja na drugim dysku? coś się złego dzieje z danych umieszczonych na zdjeciu?

Sprawność dysku jest oceniana na 94% (dysk ma jeden relokowany sektor i 5 błędów odczytu).

 

Stan dysku monitoruj za pomocą dedykowanego programu, OCZ Toolbox

Robiłem nim aktualizacje dysku ssd, czyli dysk ssd jeszcze starczy na trochę, mam nadzieje ze ten zepsuty troche potrzyma ale dla bezpieczenstwa przekopiowalem pliki.

 

Dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

dysk rzeczywiście do wyrzucenia, posłuchaj przedmówców i wymień dysk, natomiast na przyszłość pamiętaj że dyski talerzowe są podatne na wszelkie uderzenia czy wstrząsy. Zazwyczaj to jest powodem tak krótkiej pracy dysku, a zresztą ten twoj wcale mało nie przepracował. ja mam dyski ATA, które pracują nieprzerwanie w serwerach po 10 lat. I pamiętaj, że każde wyłączenie dysku w celu oszczędzenia energii skraca jego żywotność więc czasami nie warto oszczędzać. Dysków SSD to nie dotyczy.

mam ten sam problem blad wyskakuje co kilka dni i stwierdzialem ze nei bede go wymienial dopoki nie padnie, ponad rok czasu mi sluzy i jest ok
nie zawsze taki blad musi oznaczac pozbycie sie dysku jak to mowia przedmowcy

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym

18 posts were split to a new topic: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym