Komunikat: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym


(Xisdgame) #1

Witam,

 

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi owy błąd, i nie wiem jak to naprawić, dysk działa wszystko działa ale ten błąd wyskakuje, zrobiłem dzisiaj formata lecz to nie pomogło.

 

http://s1.postimg.org/ac2ltmcu7/Bez_tytu_u.jpg


Pomoc: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym
(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wybierz dysk Samsunga, zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.


(Xisdgame) #3

Proszę bardzo:

 

http://s17.postimg.org/6efm0dnnj/dyskss.png

 

a tutaj drugi dysk ssd na którym mam windowsa:

http://s8.postimg.org/v5xrrbgt1/dyskss.png


(dumston) #4

za http://forum.pclab.pl/topic/258047-Tutorial-SMART-interpretacja-parametr%C3%B3w/

 

01 Raw Read Error Rate - Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napędowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.

 

C5 Current Pending Sector Count - Parametr ten określa liczbę sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie). Dysk podczas próby odczytu/zapisu odznaczył te sektory jako niestabilne. Będą one oczekiwać na remap powierzchni

 

faktycznie lepiej chyba zabezpieczyć dane bo dysk raczej do wyrzucenia


(Xisdgame) #5

Tak sam z siebie sie popsuł, mam go dopiero 2-3 lata ; /


(falcon89) #6

Niestety dysk jest w bardzo złym stanie.

 

Niezwłocznie wykonaj kopie plików.

 

 

EDIT

Dyski nie są wieczne, może to też być wada fabryczna.


(Xisdgame) #7

Czyli trzeba zakupić nowy ; / No dobra, a jeszcze pytanie, jak wygląda sytuacja na drugim dysku? coś się złego dzieje z danych umieszczonych na zdjeciu?


(falcon89) #8

Sprawność dysku jest oceniana na 94% (dysk ma jeden relokowany sektor i 5 błędów odczytu).

 

Stan dysku monitoruj za pomocą dedykowanego programu, OCZ Toolbox


(Xisdgame) #9

Robiłem nim aktualizacje dysku ssd, czyli dysk ssd jeszcze starczy na trochę, mam nadzieje ze ten zepsuty troche potrzyma ale dla bezpieczenstwa przekopiowalem pliki.

 

Dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:


(rgabrysiak) #10

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(dr.boczek) #11

dysk rzeczywiście do wyrzucenia, posłuchaj przedmówców i wymień dysk, natomiast na przyszłość pamiętaj że dyski talerzowe są podatne na wszelkie uderzenia czy wstrząsy. Zazwyczaj to jest powodem tak krótkiej pracy dysku, a zresztą ten twoj wcale mało nie przepracował. ja mam dyski ATA, które pracują nieprzerwanie w serwerach po 10 lat. I pamiętaj, że każde wyłączenie dysku w celu oszczędzenia energii skraca jego żywotność więc czasami nie warto oszczędzać. Dysków SSD to nie dotyczy.


(Zbarbary) #12

mam ten sam problem blad wyskakuje co kilka dni i stwierdzialem ze nei bede go wymienial dopoki nie padnie, ponad rok czasu mi sluzy i jest ok
nie zawsze taki blad musi oznaczac pozbycie sie dysku jak to mowia przedmowcy