Komunikat: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym

(Xisdgame) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi owy błąd, i nie wiem jak to naprawić, dysk działa wszystko działa ale ten błąd wyskakuje, zrobiłem dzisiaj formata lecz to nie pomogło.

Pomoc: System Windows wykrył problem z dyskiem twardym
(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable LINK, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wybierz dysk Samsunga, zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść np. na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

(Xisdgame) #3

Proszę bardzo:

http://s17.postimg.org/6efm0dnnj/dyskss.png

a tutaj drugi dysk ssd na którym mam windowsa:

(dumston) #4

za http://forum.pclab.pl/topic/258047-Tutorial-SMART-interpretacja-parametr%C3%B3w/

01 Raw Read Error Rate - Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napędowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.

C5 Current Pending Sector Count - Parametr ten określa liczbę sektorów niestabilnych (oczekujących na remapowanie). Dysk podczas próby odczytu/zapisu odznaczył te sektory jako niestabilne. Będą one oczekiwać na remap powierzchni

faktycznie lepiej chyba zabezpieczyć dane bo dysk raczej do wyrzucenia

(Xisdgame) #5

Tak sam z siebie sie popsuł, mam go dopiero 2-3 lata ; /

(falcon89) #6

Niestety dysk jest w bardzo złym stanie.

Niezwłocznie wykonaj kopie plików.

EDIT

Dyski nie są wieczne, może to też być wada fabryczna.

(Xisdgame) #7

Czyli trzeba zakupić nowy ; / No dobra, a jeszcze pytanie, jak wygląda sytuacja na drugim dysku? coś się złego dzieje z danych umieszczonych na zdjeciu?

(falcon89) #8

Sprawność dysku jest oceniana na 94% (dysk ma jeden relokowany sektor i 5 błędów odczytu).

Stan dysku monitoruj za pomocą dedykowanego programu, OCZ Toolbox

(Xisdgame) #9

Robiłem nim aktualizacje dysku ssd, czyli dysk ssd jeszcze starczy na trochę, mam nadzieje ze ten zepsuty troche potrzyma ale dla bezpieczenstwa przekopiowalem pliki.

Dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:

(rgabrysiak) #10

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(dr.boczek) #11

dysk rzeczywiście do wyrzucenia, posłuchaj przedmówców i wymień dysk, natomiast na przyszłość pamiętaj że dyski talerzowe są podatne na wszelkie uderzenia czy wstrząsy. Zazwyczaj to jest powodem tak krótkiej pracy dysku, a zresztą ten twoj wcale mało nie przepracował. ja mam dyski ATA, które pracują nieprzerwanie w serwerach po 10 lat. I pamiętaj, że każde wyłączenie dysku w celu oszczędzenia energii skraca jego żywotność więc czasami nie warto oszczędzać. Dysków SSD to nie dotyczy.