Konfiguracja komputera-czy odpowiednio dobra?

witam!

kolega mnie prosił abym złożył mu kompa do 2000zł

więc podam tu mój konfig i prosiłbym o ewentualne poprawki :slight_smile:

płyta główna: Asus P5L 1394, 945P, DualDDR2-667, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX 319zł

procesor Intel Core2 Duo E4300 1.80 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2MB, 64-bit) 620zł

ram 2x DDR2 512MB 667MHz GoodRam 270zł

k.graficzna GeForce 7600GS Galaxy 128MB DDR3 Zalman Edition, TV-Out, 2xDVI, PCI-E 375zł

dysk twardy WD 160GB, SATA/300, 8MB (WD1600JS) 200zł

zasilacz Zasilacz do obudowy ATX 450W Chieftec (Fan 120mm) 189zł

obudowy,napedów,klawiatury,myszy i monitora nie trzeba chodzi tylko o te części :slight_smile: komp ma służyć do grania,neta i ogólnie wszystkiego

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

P5N-E , P5B,

Abit AB9, AB9 Pro

poszukaj wersji z 256MB. podobna cena.

Amacrox 450W, Huntkey HP-350AP

Seagate 7200.10 xxxx.AS

Moja propozycja (wiem o czym piszę, bo znam każdą z części):

Płyta główna :Asus P5LD2/C (Intel 945P,DDR2,PCI-E)

Procesor : Intel Pentium D 820 2.80 Smithfield BOX (LGA775,64bit)

Pamięć RAM :GeIL 2x512MB (DDR2,PC-800,CL5)

Karta graficzna :GeForce 7600GS Asus 256MB/128bit (Silent,HTD,TV-out,DVI BOX,PCI-E)

Dysk twardy :Samsung SpinPoint 160GB (ATA/300,8MB,7200,NCQ)

Razem :~1650zł dla województwa mazowieckiego. Możliwość wyboru województwa w prawym górnym rogu. Zobacz też godziny otwarcia i namiary na sklepy (może odbierzesz osobiście): KLIK

Zasilacz : Na zasilacz zostaje 350 zł, więc coś sobie znajdziesz. Tylko pamiętaj, że zasilacz musi mieć minimum 400W!

Kolega będzie zadowolony :slight_smile: . Pozdrawiam.

na pewno? ja bym nie był.

Dysk Seagate 7200.10, w Pentiuma d nie warto się pchać.

To co podał CyraX_X jest dobre, do płyty warto dopłacić te ~80 zł, różnica między Abitem Pro a bez pro to Raid, non-pro nie ma raid i sata mniej, z którego mało kto korzysta i parę wtyczek sata mniej

@Tobi

  1. A po co pchać się w C2D, jeśli komputer ma być do wszystkiego?

To jest dobry procesor np. dla grafika, w grach różnicy nie zauważy, tymbardziej w pracy systemu.

  1. Może powiesz wszystkim czemu, a nie rzucasz słowa na wiatr.

  2. Moim zdaniem <- będzie zadowolony, skoro zdecydował się na platformę intela.

A jednak bierz to co zaproponował CyraX_X. C2D to przyszłość a Pentium D to przeżytek.

Nie? jedno rdzeniowy Athlon lub Sempron w grach będzie lepszy. Grafika, każdy jest grafikiem i pół dnia rendruje?

tomshardware.com cpu charts i porównać.

Jest różnica, mhz to nie wszystko.

niedługo będą inne procki, za ~2 lata nowa tech, niedługo AMD K10, nie wydajny prądożerny gniot.

On nie ma 400W, znasz swoje podzespoły, a zasilacza raczej nie.

@Tobi

I wyszło szydło z worka:

Porównuję C2D z Pentium D, więc się nie wysilaj z Athlonami lub Sempronami.

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, jakbyś w tej konfiguracji zamienił tylko procesor. Reszta zostaje - i w takim przypadku w grach czy pracy systemu nie będzie zauważalnej różnicy dla zwykłego śmiertelnika. Nie muszę porównywać testów bo widziałem to na własne oczy.

Zgadzam się - mhz to nie wszystko, ale znowu nie dokończyłeś myśli.

Nie napisał tylko ma w sygnaturce, dalej się zgadzam, znam swoje podzespoły zapewne lepiej od Ciebie i zdążyłem już mierzyć prąd. Równo 400W nie ma żaden zasilacz. A tak na marginesie mam pentium d 805 a nie 820.

Podsumowanie :

Czytając Twoją ostatnią wypowiedź, bardziej nadajesz się na komika niż na doradcę. Kończę rozmowę bo nie trzymamy się tematu, Tobie też polecam takie rozwiązanie.

człowieku, lato się zbliża a nie zima, trzeba się chłodzić a nie pocić ;/

to ma być karta do gier? buhaha

kupujemy celerona 500 mhz i nie widzimy różnicy bo po co przepłacać ;/

a to do czego? Pisał ktoś, że któryś ma wartość równą naklejce?

Ale wiem, huntkey hk350ap ma większą moc niż na naklejce …

Ja proponuje athlon x2 3600+ 0,065 nm

abit kn9

2x1GB adata/goodram 667 MHz

gf7900GS palit sonic ddr3

samsung/seagate 250GB

do tego huntkey hk350/400-ap

lepiej wyjdzie niż na c2d i 7600 :wink:

kxxxxxj co masz tego Pentium D na opchnięcie czy jak?

Nie pchaj się w ten procesor.

Jesli ma być do wsyztskiego to Core 2 Duo będzie dobry - napewno dużo lepszy niż dowolny Pentium… :wink:

Można jeszcze tak jak mówi wigrus - Athlon x2 :wink:

nie będzie? a porównaj sobie w czym chcesz C2D do Pentium D

http://www23.tomshardware.com/cpu.html? … &chart=167

Miałem już zakończyć rozmowę , ale jednak…

@wigrus

Wiem, że pentium d potrafi być ciepły. Wystarczy wymienic boxowy wentylator i problem znika. Zapewne powiesz, że to wszystko kosztuje…

Można nie wymienić i wpłynąć na wydzielaną temperaturę poprzez regulcję obrotów (asus p5ld2 ma dosyć duże możliwości).

Przyznam Ci się (piszę to jako ciekawostkę), że podkręcałem pentium d 805 do 3.32 ghz (overclock 25%) i temperatura nie zmieniła się o więcej niż 2-3 stopnie. Jak nie wierzysz jestem w stanie to udokumentować za pomocą programu everest.

Jeśli mam ze wszystkim zmieścić się w 2000 zł to znajdź lepszą. Może faktycznie o czymś nie wiem.

Lekka przesada, że Cię zacytuje “buhaha”.

A to dla niejakiego tobi, czytaj wszystko i ze zrozumieniem.

@McDracullo

Nie, nie zamienie go na żaden inny.

@CyraX_X

A przeczytaj sobie mój post wyżej.

Pozdrawiam, i nie sprzeczajmy się już. Dałem tylko swoją propozycję tak jak każdy inny.

czytałem i oczom własnym nie dowierzam.

Dałem Ci dowód w postać linka w którym można porównać C2D do Pentium D.

Skoro wg Ciebie nie ma różnicy między C2D a Pentium D w grach to pytam się czy wykresy słupkowe z linka podanego do Ciebie nie przemawiają :?:

Czy jesteś aż tak zapatrzony w Pentium D że fakty w postać przewagi C2D do Ciebie nie dociera??

To co napisałeś o zwykłej pracy systemu to co ma znaczyć- Word, internet, winamp bo do tego to Sempron 3000+ jest równie dobry

7600GS Galaxy Zalman 256MB DDR3 1,4ns cena podobna a wydajność dużo większa.

W życiu bym nikomu takiej nie zaproponował.

4 z 5 podanych części to strata pieniędzy.

@CyraX_X

Tylko szkoda, że podbudowa pod procesor się różni. Ja natomiast cały czas mówię o tej samej. Zmieniamy tylko procesor - przemawia to do Ciebie? Ja to widziałem, Ty dajesz mi linki…

Masz rację. Ogólnie jest bardziej wydajna - ale czy jesteś przekonany, że będzie również pod konfiguracją którą napisałem? Czy może piszesz o swojej?

Jeśli mistrz podkręcania, czy pamięci geila są dla Ciebie stratą pieniędzy to ok. Pamiętaj, że są gusta i guściki.

jaka podbudowa? Widzę ciężki przypadek, uparł się i będzie pisać to samo w nieskończoność.

Płyty PCI-E karta PCI-E to czemu miała by nie pasować, będzie się marnować ma tym pentiumie.

to są zwykłe pamięci. czym się tak wyróżniają? Kolorowym pudełkiem, zbędnymi radiatorami podnoszącymi cenę.

Jeśli pamięci mają służyć do kontketnego o/c to kupuje się Cruciale, G.Skill, Buffalo, Mushkin na D9GMH.

Zachwycaj się dalej swoim PD, postaw mu pomnik, napisz pieśń, załóż fan klub.

X2 Core 2 Duo, a nawet jedno rdzeniowce są od niego lepsze.

nie przemawia. proponujesz zamiane e4300 z pentium d 820 Smithfield co jest baardzo kiepska zamianą.

Pentium D to puste Mhz. Posiada kontroler pamięci poza rdzeniami oraz konieczność wspólnego odwoływania się obu rdzeni.

Jak już uparłeś na D to na lepiej preslera: technologia 0,065 (a nie 0.08] L2 4096kb (a nie 2048kb) różnica 13zł.

Podany Galaxy Zalman jest lepszy od podanego piekarnika Asusa pod KAŻDYM względem.

O możliwościach podkręcenia lepiej nie wspominać :mrgreen:

pamięc DDR vs DDR3

taktowanie 400/800 vs 500/1400

Ten ASUS to złom jakich mało!! proponujesz kartę na DDR a ja na to :hahaha:

wystarczą 667MHz a jak już się upierasz na 800-setki to:

2x512MB PC-800 OCZ Special Ops CL5

2x512MB PC-800 Patriot CL 5

@tobi

Z Tobą skończyłem rozmowę wczoraj.

@CyraX_X

A z Tobą kończę dzisiaj.

Nie zniżę się do poziomu, bo zostanę pokonany doświadczeniem. Znacie to?

Mimo wszystko zainteresujcie się głębiej tematem płyt głównych asus p5ld2 i co będzie na tym chodzić idealnie. Bo po co kupować coś (owszem) wydajniejszego jak nie wyciśniesz z tego nic ponad możliwości podanych alternatyw? Nie umiecie czytać ze zrozumieniem na co jest dowód (poprzednia strona).

Chcesz się dalej sprzeczać? Zasięgnij informacji np. u ludzi którzy zawodowo składają komputery i przyjdź tutaj znowu.

bla,bla,bla pozdrawiam serdecznie.

nie wiedziałem.

Propozycja kupna gorszych części, i to na siłę :lol:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=81777&st=60

…aż chce się złamać parę punktów regulaminu.

:hahaha: chopaki zbieramy sie z forum. Nowi przyszli :mrgreen:

Wcyisnał bym z tego Conroołka 150% możliwości + OC. Pentium D niechciiałbym nawet z dopłatą. Nierozumiem, jeśli jest kasa na coś to po co kupowac coś gorszego? Po to, żeby wymienić to za pół roku “bo nie wystarcza”?

:x Tacy zawsze są “najlepsi”. To co im zostaje to wkłądają do środka. :x

Nigdy nie bierze się z nim przykłądu, nigdy nie wolno się tez na nich wzorować.