Konfiguracja routera D-Link DIR-615 w sieci TELPOL

witam. Mam taki o to problem ,otóż dysponuję internetem firmy TELPOLi postępuję według filmiku

tam w 1,44min filmu mam wybrać którąś z opcji (nie wiem którą wybrać ) internet jest podłączony przewodowo kablem internetowym . Tam jest te 5 opcji i nie wiem która jest odpowiednia dla mnie ( korzystam z modemu motorolla , router d-link dir-615 , komputer stacjonarny ).

skąd mógłbym wziąć dane typu adres IP WAN ,maska podsieci WAN , brama WAN , podstawowy serwer DNS , pomocniczy serwer DNS

Wpisując uruchom -> ipconfig wyskakuje mi na chwilę CMD ale od razu znika .

A próbowałeś wybrać opcję dynamicznego adresu IP?? Wydaje mi się ze tak właśnie trzeba ustawić i wtedy router pobierze sobie sam IP z modemu. Przynajmniej tak jest w UPC i chyba w Vectrze które też idą po kablu koncentrycznym.

Hej,

Dokładnie, to powinieneś sprawdzić na samym początku.

Najpierw uruchom wiersz poleceń - czyli w Uruchom wpisujesz CMD - a dopiero po tym wpisujesz komendę - jej wyniki wtedy nie znikną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

to zacznę od tego , w 1 poście opisywałem sytuację z WŁ antywirusem i zaporą ( gdzie trzeba było wyłączyć ) , dlatego musiałem wpisywać te maskę podsieci ITP .

Ostatnio zrobiłem tak że WYŁ zaporę tylko i wziąłem instalacja i już nie musiałem podawać żadnych WAN DNS itp.

Jakoś dobrnąłem do ostatniego pkt instalacji , następnie na laptopie sprawdziłem sieci bezprzewodowe i faktycznie laptop wykrywa sieć tą która założyłem ale nie chce się z nią połączyć , pisze : “trwa pobieranie adresu sieciowego” i na tym przestaje i internetu na WI-FI nie ma .

Podam kilka zrzutów ekranu z laptopa : image_id: 6060 image_id: 6061 image_id: 6062 image_id: 6058 image_id: 6059

Proszę o dalszą pomoc

Zresetuj router do ustawień fabryczych przy użyciu przycisku reset (trzeba go przytrzymać kilka sekund), podłącz się kablem do routera i skonfiguruj sieć bezprzewodową na nowo, na początek nie włączaj szyfrowania. Gdy połączysz się bezprzewodowo z routerem, rozłącz się, podłącz się kabel, włącz szyfrowania WiFi i znowu podłącz się do sieci bezprzewodowej, gdy uda Ci się już połączyć, dopiero wtedy konfiguruj połączenie z internetem.

Hej,

W przypadku problemów z połączeniem się po resecie urządzenia w siecią WiFi - tą już skonfigurowaną - sprawdź, czy nie jest aktywne filtrowanie adresów MAC kart sieciowych. Jeśli jest - wyłącz je.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Opisze co robiłem , bo tak naprawdę nie wiem co ma znaczenie a co nie :

zresetowałem ruter , niestety nic to nie dało więc podłączyłem się kablem internetowym (PC ruter modem) więc wsadziłem płytę ( do komputera stacjonarnego ) dołączoną do rutera i dałem szybka instalacja image_id: 6064 , następnie utworzyłem sieć image_id: 6065 potem image_id: 6066 W międzyczasie wszystko było WŁ ruter modem PC laptop zapora antywirus po skończeniu konfiguracji wyskoczyło image_id: 6067 więc kliknąłem dalej po czym wyskoczyło to image_id: 6068 i na tym koniec .

Lampki przy ruterze świecą się tak jak powinny czyli : na zielono wszystko

Te wszstkie czynności wmienione wyżej są wykonywane na PC.

Po wykonaniu tego internet sieć na laptopie była znajdowana ale adres pobierało za długo

Następnie próbowałem się połączyć bezprzewodowo z z laptopa do rutera jednak nie łączyło się , więc podłączłem Laptop z ruterem za pomocą kabla internetowego . I na kablu internet na laptopie działa ale kosztuje mnie to resetowanie go za każdym razem gdy przełączam kable . To zrzut ekranu z laptopa po podłączeniu do niego kabla internetowego z rutera image_id: 6069 . I CO DALEJ .

Trochę panów nie rozumiem , byłbym wdzięczny za wytłumaczenie tego jak dla “debila” . Męczę się już trochę z tym ,gdyby panowie mogli pisać w co wchodzić co kliknąć itp byłbym wdzięczny co do czego podłączyć za pomocą czego , w jakie ustawienia wejść

PS o co chodzi z tym szyfrowaniem ? Płytę z rutera zawsze wsadzam do komputera stacjonarnego na którym internet bedzię za pomocą kabla nigdy do laptopa gdż odtwarzać nie działa tak tylko napąknąłem

Dodane 27.09.2013 (Pt) 22:35

Nie wiem jak edytować więc napiszę od nowa , nie wiem czy to pomoże ale postanowiłem napisać , udało mi się wejść na stronę http://192.168.0.1 tak jak na dolnej części rutera jest loguję się na nią z LOGIN admin hasło działa już moje prywatne ( czynnosci są wykonywane na PC ) image_id: 6070 . Nie chce niczego zrąbać ,dlatego tutaj kieruję swoje pytanie do was czy idzie z tej stronki jest możliwość napisania adresów MAC gdzie ruter udostępni im internet np adres MAC 12345 wpisuje gdzies na tej stronce i laptop o tym adresie bedzie miał internet ? ( adres fizyczny znaczy się )

Tę płytę od konfiguracji schowaj do szafki albo oddaj do utylizacji. Zresetuj router, podłącz się kablem do routera do portu LAN go skonfiguruj w sposób normalny, czyli zaloguj się do niego przez przeglądarke. Żeby to zrobić, uruchom wiersz poleceń, wpisz ipconfig i adres bramy do adres logowania się do routera, który wpisujesz w przeglądarce stron internetowych.

Router konfigurujesz na przykładzie tego wątku :arrow: podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Szyfrowanie to w skrócie hasło do sieci (chodzi o te WPA2, które tam masz w tym konfiguratorze z płyty).

Ale wszystkie czynności wykonuję na komputerze PC ?

Kabel internetowy mam podłączyć do routera a jego druki koniec do laptopa czy PC ?

W tym swoim wątku mnie dotyczy pkt nr 3 ?

Czy jeżeli korzystam raz z USB a raz z kabla sieciowego to czy dane typu brama , maska adres ITP się zmieniają ?

Jakie dane mam spisać z laptopa ? i mam rozumieć ze jak jakieś spisze to bede musiał je gdzieś wkleić na tą stronkę http://192.168.0.1 by udostępnić internet urzadzeniu o podanym adresie MAC itp ?

Mój adres to http://192.168.0.1 i mam na tą stronę wejść za pomocą kabla internetowego ale mam wejść na komputerze czy na PC ?

logian to admin haslo jest moje prywatne .

Czy pamiętasz co Ci napisałem w poprzednim Twoim wątku?

jak-podlaczyc-router-dir-615-t546235.html#p3410985

Jeśli zamiennie będziesz używał kabla USB i sieciowego to tylko sobie mieszasz i nic nie ustawisz.

Wywal kabel USB.

OK :slight_smile: ,

Każdy producent do routera dołącza kabel sieciowy ze złączami RJ-45. Kabel od internetu zostaw na razie w spokoju. Podłączasz ten kabel (ten dostarczony z routerem) do portu LAN i do dowolnego komputera (nie ma znaczenia czy to laptop, czy stacjonarny), uruchamiasz przeglądarkę stron www i wpisujesz http://192.168.0.1 (albo klikasz na ten adres, celowo dodałem http przed adresem), logujesz się do routera. Wchodzisz w ustawienia Wireless i konfigurujesz WiFi wg poradnika, który podałem, w skrócie wybierasz typ szyfrowania WPA2-PSK, wymyślasz hasło, zmieniasz SSID, zapisujesz zmiany i to wszystko. Jeśli inne komputery połączą się z WiFi, to znaczy, że jest okej, jeśli nie, wyłącz szyfrowanie WPA2-PSK i podłącz się bez hasła, jeśli zadziała, to wtedy będziemy kombinować. Jeśli wszystko będzie działać, to idziesz do ustawień WAN/Internet, wybierasz typ połączenia Dynamic IP, czekasz chwilę i powinieneś otrzymać adres IP od twojego ISP, jeśli tak nie będzie, to prawdopodobnie dostawca filtruje MAC adresy i jeśli router nie ma możliwości klonowania MAC adresów, będziesz musiał zgłosić MAC routera twjemu ISP.

Hej,

A jaki adres IP uzyskujesz na komputerze stacjonarnym po połączeniu kablem sieciowym?

Dokładną instrukcję do twojego modelu znajdziesz tutaj - od strony 31 zaczyna się konfiguracja sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkie czynności które teraz opisuję robiłem z podłączonym laptopem do routera za pomocą kabla internetowego i tak samo z komputerem PC który tez za pomocą tego kabla jest podłączony

Moje IP PC 192.168.0.105

Czynności wykonywane na PC.

Jechałem pokolei od str 31 ( dam zdj z tej str bo galeria była nie obecna )

http://wrzucaj.net/images/2013/09/30/70.jpg

http://wrzucaj.net/images/2013/09/30/71.jpg

http://wrzucaj.net/images/2013/09/30/72.jpg ( przepraszam za jakość )

Proszę ocenić czy wszystko jak na tą chwile się zgadza czy "Enable Hidden Wireless : (Also called the SSID Broadcast) " czy zaznaczyć tą opcję na niewidzialną czy zostawic ją jak jest (1 zdj )

od str 38 zaczyna się BIOSnet itp to to pominąłem

Teraz zatrzymałem się na str 40. Na tym obrazku

Jakie dane będą mi potrzebne z laptopa ?

telefon łapie WIFI- adres IP się zgadza z tym z telefonu

na którymś zdj jest (Karolina ,admin ) to ten sam komputer tylko ma dwa profile .

I CO dalej ?

Wyłącz WPS, które niedawno zostało złamane, obniża to bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej i nie zaleca się korzystanie z WPS.

Wygląda na to, że komputery są podłączone do sieci.

Tu nie widać co to jest. Rezerwacja IP - MAC?

Normalnie podpisy opcji w routerach producentów mnie rozbrajają, w niektórych opisach to nawet nie wiadomo o co producentowi chodzi :wink: Zostaw odznaczoną.

Teraz zajmij się konfiguracją interfejsu WAN, na 99% powinieneś wybrać typ połączenia Dynamic IP.

To jest ukrywanie identyfikatora sieci SSID

“Tu nie widać co to jest. Rezerwacja IP - MAC?” obrazek 72 to kontynuacja 71 :slight_smile:

“Wygląda na to, że komputery są podłączone do sieci.” Jest tam jeden komputer o dwóch profilach i telefon

Wszystko robię tak jak tutaj od 31 str ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-615/document … 080814.pdf

“Normalnie podpisy opcji w routerach producentów mnie rozbrajają, w niektórych opisach to nawet nie wiadomo o co producentowi chodzi :wink: Zostaw odznaczoną.”

Status widzialności (Visibility Status) –zaznacz opcję Niewidzialna (Invisibile) ,aby router przestał rozgłaszać informacje o sieci bezprzewodowej - wysyłać wiadomości broadcastowe z identyfikatorem SSID lub Widzialna (Visible) w przeciwnym wypadku.

“Wyłącz WPS, które niedawno zostało złamane, obniża to bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej i nie zaleca się korzystanie z WPS.”

Które mam kliknąć by to zrobić http://wrzucaj.net/images/2013/09/30/111.jpg

“Teraz zajmij się konfiguracją interfejsu WAN, na 99% powinieneś wybrać typ połączenia Dynamic IP.”

Tzn? :slight_smile: ( U mnie trochę inaczej wygląda podział strony 192,.168.0.1 , niż w poradniku )

Jedyne co znalazłem gdzie pisało Dynamic IP http://wrzucaj.net/images/2013/09/30/112.jpg

PS dawałbm zdj na galerie ale wyskakuje błąd serwera

Czyli rezerwacja adresów IP.

Odznacz haczyk przy enable nad current PIN.

O to właśnie mi chodziło. Nadal nie ma dostępu do internetu? Jeśli nie, pokaż jeszcze zawartość zakładki status i spróbuj użyć opcji klonowania MAC adresu (patrz strona 14 w instrukcji obsługi), musisz sklonować MAC adres karty sieciowej, na której internet działa bez problemu.

Wygląda na to, że admini coś grzebią :wink:

Ja wiem co to znaczy, chodziło mi o opisy.

Odznaczyłem haczyk przy enable nad current PIN.

Czynności wykonuje na PC wiec tu internet mam chodzi mi o to by udostępnić jakoś internet laptopowi .

Internet na laptopie jest ale za pomocą kabla internetowego z rutera , a chodzi by był bezprzewodowo .

Czytam ten poradnik , ale średnio go rozumiem TO zdj http://wrzucaj.net/images/2013/10/01/777.jpg

adres MAC tam podany znajdował się w opakowaniu.

Co zaznaczyć w pierwszym kwadracie na czerwono zaznaczyć/ odhaczyć

Co wpisać w drugi czerwony kwadrat , tutaj podaje parametry mojego komputera PC : http://wrzucaj.net/images/2013/10/01/778.jpg

Chodzi mi o to co wpisać zamiast tych “0” na stronie 19 .

PS czy mam się martwić słowami dzierżawa z 2 zdj ?

Hej,

Ten adres MAC dotyczy urządzenia. Czasami dostawcy łącz internetowych filtrują u siebie adresy IP, zatem by podłączyć nowy router, trzeba ich informować o nowym adresie MAC bądź wykorzystać jego klonowanie z dotychczas podłączonego sprzętu.

Pole nie ma być zaznaczone. Jeśli je zaznaczysz, router będzie działał jedynie w trybie Access Pointa (wyłączony zostanie NAT), więc prawdopodobnie podłączysz do sieci tylko jedno urządzenie.

Jeśli ustawione masz dynamiczne IP, nie musisz w tym polu wpisywać nic, bo router łącząc się z siecią automatycznie pobierze odpowiednie adresy. Spokojnie więc pole to może zostać puste.

Nie, nie ma się czym stresować. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus