Konfiguracja TP-LINK TD-W8961ND - Brak dostępu do sieci

Udało mi się skonfigurować TP Linka ale Windows 7 nie może połączyć się z siecią poprzez Ethernet. Konfiguruje ruter przez iPoda.

Windows mówi, że Karta sieciowa „Połączenie lokalne” nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

Będę wdzięczny za pomoc

Info:

http://screenshooter.net/data/uploads/jt/zp/khfi.jpg

Sprawdź czy w TP Linku jest DHCP włączone, podobnie jak i w karcie sieciowej.

Chyba jest włączony:

img0290li.png

img0291.png

img0294.png

img0289e.png

Poprzez Wi-Fi wszystko jest dobrze? Spróbuj ręcznie przypisać adres albo sprawdź konfigurację alternatywną: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu

Gdy jesteś podłączony po kabelku: Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> wpisz ipconfig /all (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/all” i naciśnij Enter. Wykonaj zrzut ekranu tak, żeby było widać cały wynik polecenia.

Czy na innych komputerach jest w porządku?

Czy gdy łączysz się przez Wi-Fi to jest dobrze?

Czy wcześniej było w porządku?

Czy na routerze nie masz ustawionego filtrowania klientów względem adresów MAC kart sieciowych? Przejrzyj ustawienia z tym związane (ustawienia gdzie jest słowo “filtering” i “security”).

Podstawowa konfiguracja domowego routera. podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Możesz przejrzeć moją konfiguracją Pentagrama do neostrady konfiguracja-routera-pentagram-cerberus-p6341-t493129.html

Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html

Zrzuty ekranu możesz umieścić na przykład na http://vpx.pl/ albo http://fotosik.pl/

Pozdrawiam.

Poprzez Wi-Fi wszystko jest dobrze? Spróbuj ręcznie przypisać adres albo sprawdź konfigurację alternatywną: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu.

http://screenshooter.net/data/uploads/bs/ur/frpo.jpg

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i wykonaj zrzut ekranu

shkj.jpg

Naciśnij logo Windows + R w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć i podświetl “Protokół internetowy w wersji TCP/IP v4” i kliknij Właściwości w oknie, które zostanie otwarte przejdź na kartę Ogólne i wykonaj zrzut ekranu

wxim.jpg

Naciśnij logo Windows + R w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK zostanie otwarte okno “Menedżer urządzeń” rozwiń gałąź “Karty sieciowe” i wykonaj zrzut ekranu

jalu.jpg

Gdy jesteś podłączony po kabelku: Naciśnij logo Windows + R w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK wpisz ipconfig /all (zwróć uwagę na odstęp między “ipconfig” i “/all” i naciśnij Enter. Wykonaj zrzut ekranu tak, żeby było widać cały wynik polecenia.

http://screenshooter.net/data/uploads/bp/gl/bwsx.jpg

Czy na innych komputerach jest w porządku?

Nie mogłem jeszcze sprawdzić, ale prawdopodobnie będzie ok.

Czy gdy łączysz się przez Wi-Fi to jest dobrze?

Nie mam możliwości sprawdzenia. Komputer PC. Na iPodzie Internet działa dobrze.

Czy wcześniej było w porządku?

Nowy router. Pierwsza konfiguracja. Jakiś czas temu zauważyłem, że mój komputer nie rozpoznaje nazwy sieci, przez co nie mogłem korzystać z aplikacji Metro. Mimo to internet na Liveboxie działa dobrze - pomijając brak nazwy sieci.

Czy na routerze nie masz ustawionego filtrowania klientów względem adresów MAC kart sieciowych? Przejrzyj ustawienia z tym związane (ustawienia gdzie jest słowo “filtering” i “security”).

Nie

img0295w.png

img0296.png

img0297.png

img0298i.png

Karta sieciowa zainstalowana, połączenie sieciowe jest, podłączasz kabelek a komputer uzyskuje adres IP z APIPA (chodzi o to, że otrzymujesz adres IP rozpoczynający się od 169).

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Właściwości >>> w oknie Właściwości przejdź na kartę Sieć >>> dlaczego masz tutaj odptaszkowane pewne składniki? Zaptaszkuj wszystko i sprawdź jak będzie.

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> zostanie otwarte okno “Połączenia sieciowe” >>> kliknij prawym przyciskiem myszy na “Połączenie lokalne” i wybierz Diagnostyka / Napraw.

Na jednym komputerze masz wiele systemów? Jeżeli tak zobacz czy na innym systemie jest w porządku. W ten sposób dowiemy się czy problem jest po stronie systemu czy czegoś innego.

Czy próbowałeś ręcznie przypisać adres albo sprawdzić konfigurację alternatywną? Wszystko tutaj wytłumaczyłem: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

Banalna propozycja ale czasami takie skutkują. Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty sieciowej. Jeżeli to karta sieciowa zintegrowana z płytą główną,to przeczytaj tutaj o wyszukiwaniu sterowników brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602. Albo skorzystaj z tej metody i wyszukaj sterowniki na podstawie identyfikatora urządzenia: brak-dzwieku-t498355.html#p3135922

Aktywuj NAT na routerze. Sprawdź jeszcze jaki protokół routingu działa po stronie WAN (RIP czy RIPv2).

NAT jest aktywny. RIPv2. Problem nie leży chyba po stronie komputera. Ubuntu nie może się połączyć. Win 7 i 8 nie ma dostępu do sieci. Może po prostu karta sieciowa jest zepsuta. To już moja druga. To samo miałem z kartą na płycie głównej. Niby diody przy wejściu Ethernet się palą, ale po włożeniu kabla komputer nic nie widzi. Kiedyś grzebałem w komputerze ale wątpie zebym coś odłączył.

Miałeś już możliwość sprawdzić czy na innych komputerach jest w porządku?

Jeżeli na tym komputerze i na Windows i na Ubuntu są problemy, to może to być problem sprzętowy, sprawdź kabel (może masz możliwość skorzystania z innego kabla), albo sprawdź na innej karcie sieciowej, np. na USB.

Właśnie jutro będę mógł sprawdzić. Kable są na 100% ok. Działają z Liveboxem. Chyba kupie nową karte. Ale nadal dziwi mnie to, że Livebox działa a TP Link nie. Magic.

To dlaczego masz NAT Status: Disabled?

Po stronie WAN czy LAN?

Problem polega na tym, że komputer nie może pobrać adresu IP z serwera DHCP, dlatego uzyskuje adres typu link-local.

Uruchom wiersz poleceń na Windowsie lub terminal na Ubuntu i daj wynik polecenia.

ping localhost

NAT aktywny jest na PVC2.

Nie umiem sprawdzić.

Na innym komputerze działa.

Stał się cud, po skonfigurowaniu na innym komputerze zrestarowałem kilka razy router. 8 zawiesza się teraz przy starcie ale na 7 wszystko pięknie działa.

Dzięki za pomoc :slight_smile: