Konflikt zasobów klawiatury i myszki

Dzisiaj odinstalowałem Kis2013 i po użyciu jeszcze kavremovera był restart kompa. Po tym zauważyłem, że wciśnięcie przycisku na klawiaturze zawiesza kompa . Myszka działa. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z odinstalowaniem kis czy po prostu przypadek. Aktualizacja sterownika klawiatury nic nie daje. Identyczna sytuacja na tych screenach jak u mnie w tym temacie:

konflikt-klawiatura-myszka-t326507.html

Ktoś może pomóc ? Co mam zrobić?

Menadżer urządzeń, odinstaluj najpierw klawiaturę i restart kompa i niech ponownie zainstaluje, to samo z myszą.

Jak to nic nie da, reset biosu dowolna metoda, ustaw, co trzeba, wyłącz zbędne urządzenia (zwolni to zasoby), zapisz Save i zobacz

Wchodząc do biosu gdzie jest funkcja reset? Co ustawić, jak wyłączyć ? Sorry za takie pytania, ale kto pyta nie błądzi.

Odłącz kompa od zasilania i wyjmij baterię na 10 minut, załóż i ustawiaj bios.

Czy już nikt NIE potrafi czytać?

Niestety reset Biosu z poziomu biosu nic nie dał tzn. opcja F5 Setup Deafults ponieważ opcji Load optimized deafults nie mam. Dalej w menedżerze urządzeń żółty wykrzyknik przy klawiaturze i konflikt z myszką - taka sytuacja identycznie jak u mnie zobrazowano tutaj konflikt-klawiatura-myszka-t326507.html.

Gdy wcisnę dowolny przycisk klawiatury zawiesza to myszkę - samego kompa i systemu nie zawiesza .Zastanawia mnie tylko dlaczego to pojawiło się zaraz po deinstalacji KIS 2013. Nigdy wcześniej od kilku lat ta sama klawiatura i mysz i nie było problemu. Odinstalowywałem i klawiaturę i mysz i ponowny restart ale nic też nie daje. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?

Reset NIE z poziomu biosu, tylko baterią lub zworką (opis w instrukcji do płyty). W biosie wyłącz np: porty o ile je masz Onboard Com,LPT.Lan i inne, oczywiście wyłącz te, które nie używasz i zapisz bios Save i zobacz. Po takim zabiegu bios przydzieli nowe przerwania i adresy.

Reset zrobiony przez wyjęcie baterii na czas 30 minut. Wyłączyłem dwa niepotrzebne porty onboard i zapisałem ustawienia Biosu. Niestety dalej nic to nie dało. To samo - klawiatura nie działa i po wciśnięciu czegokolwiek blokada myszki. Kupować nową klawiaturę ? Ta jest podłączona przez ps/2 .Czy problem jest software nie hardware?

To zostaje sprawdzić kompa na innej klawiaturze i myszce, przed odłączeniem urządzeń, odinstaluj ich oprogramowanie i odinstaluj je z menadżera, zamknij system i zmień sprzęt i start.

Wskazuje na problem sprzętu.

Odinstalowałem klawiaturę i myszkę z menedżera urządzeń poprzez PPM i Odinstaluj. Wyłączyłem kompa podłączyłem pożyczoną od znajomego klawiaturę również na wejście PS/2. Po włączeniu niestety dalej to samo . Naciśnięcie klawisza powoduje zawieszenie myszy. W menedżerze urządzeń ciągle pisze - Nie można uruchomić tego urządzenia Kod 10. Przecież nie chce mi się robić formata bo się okaże, że dalej to samo będzie. Przecież sterowniki są dobre - standardowe. A może to mieć coś wspólnego z odinstalowaniem KIS 2013 bo to pojawiło się zaraz po tym ? Ciekawe jak klawiatura na USB by podziałała?

System to?

Daj screny z tymi konfliktami z menadżera

Możliwe, że gniazda/gniazdo PS2 uszkodzone lub ich kontroler.

Sprawdź na klawiaturze i myszce USB lub klawiatura USB, a mysz PS2.

Oczywiście wtyczki są dobrze wsadzone, a piny we wtyczkach proste.

Uruchom jakiś program poza systemem z płyty CD i sprawdź działanie swojej klawiatury i myszy, będzie wiadomo, czy sprzęt, czy system.

Napisz, bo to faktycznie może problem KIS:

http://support.kaspersky.com/pl/8931

Możliwe, że problem jest przez ten program, napisz do nich powinni przysłać rozwiązanie,ponieważ trzeba ingerować w rejestr.

Pobierz jego najnowszą wersję i spróbuj:

http://pliki.onet.pl/Kaspersky.Lab.Prod … 12679.html

Lub zainstaluj najnowszą wersję KIS sprawdź i odinstaluj i sprawdź.

Odpal zatem Linuksa z Live CD np. Parted Magic. Będziesz wiedział czy to nie sam system bruździ.

System to XP Home Edition SP3. Screeny u mnie z menedżera są identyczne jak w tym wątku konflikt-klawiatura-myszka-t326507.html

Za bardzo nie mam jak sprawdzić bo nie mam od kogo pożyczyć klawiatury z USB. Musiałbym kupić - jeśli to rozwiązałoby problem to kupiłbym z wtyczką USB ale nie wiem czy to pomoże?

Oczywiście że wtyczki dobrze wsadzone i piny proste są.

Nie wiem za bardzo jaki program uruchomić można z CD żeby sprawdzić klawiaturę?

Nie miałem konta to była wersja trial KIS 2013.

Spróbuję jeszcze raz użyć kavremover.

Włącz może myślenie, ściągnij sobie bootowalny obraz programu, nagraj na CD i wszystko sprawdzisz.

I to co pisałem, bo problem to sprzęt lub KIS.