Koniec sprzedaży Windows XP na początku 2008 roku

Witam, jestem nowy tu, więc o czym napisze? Na pewno nie o moich problemach z PC a to co dotyczy XP najwyżej moderator zabanuje mnie:) Co to za temat a no właśnie co o tym sądzicie że Microsoft chce zaprzestać sprzedawania systemu XP do końca stycznia 2008 roku a co za tym idzie też dawania aktualizacji, twierdza że Vista jest bezpieczniejsza, bardziej funkcjonalna więc starsze systemy można wycofać. Nie będe podawać linków ale podam jedno to MS informuje jak i nowy numer pcworld:)

Pozdro

to jest taki chwyt marketingowy. Zaprzestaną wypuszczać XP więc prości ludzie nie będą mieli wyboru… :confused: dla bardziej zaawansowanych pozostaje np Ubuntu 8) mi ta opcja sie nie podoba ale nie mają wyjścia.

też tak sądzę, jednak gdy win Xp będzie źle chodzić to tylko jedno pozostaje LINUX:), do Visty mi sie nie spieszy, wole ubuntu:)

Jeśli to prawda to ciekaw jestem co z tymi osobami którym nie potrzebna jest vista a xp-ka mają już od jakiegoś czasu. A konkretnie co z aktywacją. Z autopsji wiem że co jakiś czas coś mi zdycha na amen. Internet gada że przekroczyłem limit aktywacji z tym kluczem i nic innego nie pozostaje jak telefon do wielkiego brata.

Linux jaki by nie był odpada. Bo kompik steruje programatorem :frowning:

No szczególnie odczują to ludzie co nie biegają za nowościami, lub mają stare maszyny (w tym i ja)

No właśnie jak aktywacja zawodzi to już powinno dać do myślenia:) A co do linuxa, to nie lubisz tego systemu?

Kilka razy próbowałem ale spełzło na niczym. Na co dzień potrzebny mi windowsik bo tylko on obsługuje progranator którego używam więc…

Nie, chce zaprzestać dystrybucji a dokładniej produkcji - system ten będzie dostępny do wyczerpania sie zapasów u producentów komputerów i dystrybutorów… czyli XP dostępnie będzie jeszcze sporo pewnie

Nie, aktualizacje będą nadal dostępne - dopiero niedawno Microsoft zaprzestał wspierania systemów 9x (głownie 98 i Me) a od kiedy nie są w sprzedaży i od kiedy króluje XP

Jest to normalna kolej rzeczy, prodyceńci aut co chwile wydają nowe modele i zaprzestają produkcji starych… było, jest, i będzie…

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 8:41

Wykruszą sie z czasem jak użytkownicy Win9x - swego czasu tuło analogicznie, cześć XPkowców, a cześć zapierała sie przy 9x głownie 98, ale technika idzie do przodu - z czasem komputer trzeba zmienić i stary OS wymienić na nowy.

Ha, Vista potrafi zawołać o aktywację po zmianie sterownika tylko - TYLKo po wgraniu nowszej wersji, np. driver od GFX… a też ma limit aktywacji przez net, i tez trzeba kręcić telefonicznie i co gorsza - tłumaczyć się.

Żeby uściślić - dystrybucja XP została przedłożona do połowy roku 2008. W sprzedaży będzie jeszcze przez jakiś czas, ponieważ sprzedawcy sie zabezpieczają (przynajmniej ci więksi) i zamawiają spore ilości na zapas (mówimy tutaj o setkach, a nawet tysiącach sztuk)

Microsoft tak jaki wi-fi i prawie wszystko co od SAM’a jest klasycznym przykładem przerostu formy nad treścią.

Wiadomo, że " lepsze jest wrogiem dobrego" (Voltaire) tak to wygląda w przypadku Visty.

Zachwalania MS, że najnowszy system, który może być następcą Visty (windows z numerem 7.____) ma super jądro po tylko 40 MB - jakoś nie wierzę, że wersja ostateczna na tym pozostanie. Widocznie jestem człowiekiem małej wiary.

Podstawowym celem każdej firmy są $$ - więc nie mówię, że dziwi mnie polityka MS - trzeba coś wypuścić co jakiś czas (przykładem był Windows ME), żeby było “jakieś życie na osiedlu”

Żeby nie było, że uprawiam FUD - używałem Windows 2003 przez ok 2 lata i uważam, że to bardzo udany system firmy Microsoft.

:stuck_out_tongue:

Wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt że komputer nie wszystkim ma słuzyc do gier. Czasem musi pracować. I u mnie pracuje, steruje procesem programowania kluczy. I tu zaczynają się schody, bo taki programator kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Ja mam nieszczęście mieć taki którego produkcji zaprzestano, ale puki działa wolałbym go jednak nie zamieniac na nowy. Jak kupowałem sobie winde to nikt mnie nie uprzedzał że będę mógł z niego kozystać przez czas okreslony a potem klapa.

A kto ci broni dalej korzystać z XP ??

To że systemu nie bedzie w handlu, to wcale nie oznacza braku wsparcia dla niego.

BTW bardzo wiele osób korzysta jeszcze z Win 98 pomimo że wsparcie dla niego dawno się już skończyło.

Jezeli nie miało by być wsparcia dla XP od stycznia czy nawet czerwca przyszłego roku, to po co MS zapowiada wprowadzenie SP 3 ??

swoją drogą, wie ktoś jak to będzie z dostępnością XPka na MSDN AA?

Pewnie nikt mi nie broni. Ale mam obawy co do sposobu i możliwości aktywacji systemu za powiedzmy 10 lat…

Trochę Cię poniosło :stuck_out_tongue:

Za 10lat to raczej już za wielu użytkowników nie będzie korzystało z XP.

To tak jakbyś teraz wrócił do Windowsa 95 :wink:

Mam kolegę który za swój programator zapłacił siedem lat temu 12000. Sterowniki do tego są tylko pod 98. A urządzenie programuje takie transpondery które nowe programatory obsługują ale w oparciu o dużo droższe układy. Jak nie trudno sie domysleć w przypadku awarii kompa taniej jest kupić z allegro jakiś złom niż kombinować coś na własnych oszczędnościach :mrgreen: Mój programator robi klucze do większości aut do roku 2002. Wierz czy nie ale te autka za 10 lat jeszcze będą brykać po Polsce

Nikt ci licencji nie odbierze, brak wsparcia nie jest równoznaczny z brakiem możliwości aktywacji.

Mam nadzieję

Po prostu z czasem kupisz nowy komputer, i na mim juz pewnie bedziesz miał Viste, a stry zostawisz z XP i programatorem tylko do jednej rzeczy… tak jak ja teraz mam stary komp z W98 bo mi program nie chodzi jak trzeba pod XP

Przez dekadę wiele może się wydarzyć, być może wybuchnie konflikt nuklearny i wszyscy będziemy za 10 lat “biegać nago po lesie” w poszukiwaniu pożywienia, lub nowy rodzaj wirusa, który wymknął się z laboratorium 5.6mld/10 ludność i nie będzie już nic - w konsekwencji także MS. Wyobrażacie sobie świat bez Windowsa? :slight_smile: tu moja wyobraźnia mnie zawodzi :expressionless: