Koniec świata, albo inna zaraza BSODem powszechnie zwana

Hej.
Dostałem od znajomego właśnie zdjęcie, a że jest to komputer jego pociechy, to ciężko wyciągnąć jakieś sensowne informacje. Potrzebuje szybkiej porady czy sprawa serwisowa, czy softwarowa.
Osobiście pierwszy raz taki błąd widzę i nie wiem co mu odpowiedzieć. Na czuja obstawiam padniętą kartę graficzną, ale czy na pewno?

Jaki windows ? 7 ?
Nie wiemy podczas jakiego działania wyskoczył błąd.
Software. Po aktualizacji, świeżej instalacji, czy niespodziewanym resecie.
To może być błąd bootloadera.

Getting error (x64 exception type)

Hardware

Z uzyskanych informacji wiem tylko, że to Win10 Home. Podczas grania wyskoczył niewiadomy klasycznie niebieski BSOD, po restarcie komputer rozpoczął samo naprawę, a teraz wyrzuca to.

Wybacz, że zapomniałem tego dopisać w pierwszym poście.

Chyba nie obędzie się bez sprowadzenia paczki do domu i przyglądnięciu się sprawie osobiście.

ps.
Do wytypowania karty graficznej jako potencjalny winowajca sprowokował mnie czerwony kolor liter na ekranie.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/a-red-screen-startup-error-was-affecting-after/591e684c-f68f-4408-9669-340a84d34de2

Jest napisane jak ktoś naprawił.

Dzięki.
Dowiedziałem się, że odpalili instalacje Windowsa, więc pierwotne podejrzenia o walnięty sprzęt raczej się nie potwierdziły.
Pytanie, co spowodowało taki błąd? Pierwszy raz w życiu widzę czerwony ekran śmierci :smiley:

Tak jak w pierwszym linku.
Może to być błąd bootowania
Hi thanks for the promt reply but I think I have it resolved. Initially it was not booting from the USB ISO image so I created a DVD with the same image which it seemed to boot from but then game me that error. I changed the boot sequence to start with USB flash and now windows is installing...

Jeśli dobrze rozumiem, sugerujesz, że pierwszy BSOD był przypadkiem, ale doprowadził do restartu komputera, w którego napędzie była niebootowalna płyta (albo flashka w usb) co w konsekwencji zaczęło generować czerwone ekrany śmierci?
Teoretycznie możliwy zbieg okoliczności, nawet nie pomyślałem, żeby mu zwrócić uwagę na nośniki wymienne.

Teoretycznie podczas tworzenia obrazu na Flashu (który może być uszkodzony), wywala BSOD i restart.
Ustawiona lub nie zmieniana wcześniej kolejność bootowania wywala RSOD (tak to nazwałem :wink: choć może nie jestem pierwszy )
Może to też sugerować uszkodzoną pamięć RAM.

Sam jestem ciekaw co jest powodem.
Też wcześniej nie spotkałem się z tym rodzajem błędu.

Dobrze by było wiedzieć:

  1. Z jakiej wersji Windows na jaką jest zmiana
  2. Skąd pochodzi obraz instalatora i jakim narzędziem robiony był instalator
  3. Czy komputer działa bez próby instalacji, tzn. czy uruchamia się Windows normalnie.
  4. Czy Flash (jeśli to dobry trop) jest odpowiedni (sformatowany i odpowiednia pojemność)

Sprawa się powoli klaruje.
Założyłem jeszcze ten temat Proszę o sprawdzenie smart ponieważ dysk zachowywał się podejrzanie. Podczas testowania go WHDD po jakiś 2 godzinach zawiesił mi program, a Linux stanął dęba :wink: Dodam, że w tym czasie dysk osiągał niewiarygodne temperatury, pomimo że smart zablokował się na 55 stopniach. Na szczęście testowałem przez adapter USB, bo podłączając dysk bezpośrednio pod SATA robi jakieś dziwne cyrki płycie głównej, przez co jedyne co widzę to błąd opisany w tym temacie Windows 10 nie bootuje się. Nawet nie GRUBA z wyborem systemu nie pokazuje, tylko od razu wali błędem.
Mam nadzieję, że to winowajca, a nie że dysk się uszkodził przez np walniętą płytę główną.