Koniec z "Klikam, bo nie widzę"

Proszę redakcję o wyświetlanie autora przy każdej publikacji…

Klikam w artykuł spodziewając się, że może coś ciekawego, ale następnie widzę kto go pisał* i nawet nie zamierzam już czytać pierwszego zdania

Proszę o wprowadzenie rozwiązania jak na obrazku:

image.png

 

http://s23.postimg.org/hrp6y4iez/image.png

 

*- raczej kto tłumaczył bez zrozumienia z innego portalu.

Dołączam się do prośby o zrobienie czegoś podobnego ale w kółeczku :slight_smile: - animacja dopiero po najechaniu kursem. 

W kółku, oraz pojawienie się po hover. Dołączam się do prośby.

Pomysł raczej skazany na porażkę - bo spadnie liczba wejść na stronę, statystyki się pogorszą, ludzie (bez AdBlocka rzecz jasna) reklam nie zobaczą, AdSense zysku nie da… :x

Tytuły w typie " Płacz i płać za coraz droższe aplikacje na Windows Phone" nie powstają bez powodu - nikt ich nie wymyśla nie znając zamysłu i konsekwencji…

Pomysł jest mega bardzo dobry ale Redakcja na pewno go nie zrealizuje bo wtedy już kompletnie nikt nie czytałby tych artykułów - newsów i wtedy nawet blogi by nie uratowały spadku odwiedzin tego portalu.

@up, ale zauważyliście, że w zasadzie tylko graficzne odnośniki nie są w żaden sposób podpisane, reszta (zajawki) w głównej części strony ma podawanego autora, więc raczej dopisywanie “identyfikacji” do tych bodaj sześciu (góra 4, dół 2) tytułów z grafiką wiele by nie zmieniło w ilości odsłon (jeśli w ogóle by ją pogorszyło).

Dla mnie w sumie to wsio ryba, ale z “logicznego” punktu widzenia, tego typu linki do tematów również powinny być “ometkowane”, jeśli nie avatarem, to przynajmniej jak reszta “imię nazwisko (nick)”.

Ja w sumie już sobie z tym poradziłem :

image.png

http://s29.postimg.org/fox2431rb/image.png

 

Zablokowałem całość, skoro to i tak były te same wpisy co poniżej tylko z chwytliwym tytułem,

I strona główna znów wygląda jak stare dobre dobreprogramy :wink:

Do tych wszystkich propozycji dodałbym jeszcze możliwość oceny newsmana odpowiedzialnego za swoje napisane (ewentualnie skopiowane z sieci) art_newsy- Poprzez “kciuk” tak jak w komentarzach na blogu, ale dodatkowo kciuk w dół, czyli nie lubię. Jeżeli okazałoby się, że jest przewaga niezadowolenia czytelników wyrażona w tej formie- newsman do avatara dostawałby ośle uszy np. na tydzień. Może taka forma zmobilizowałaby newsmanów do bardziej rzetelnej pracy z korzyścią dla portalu i tych mało zadowolonych czytelniczych malkontentów :wink:

PS.

Specjalne podziękowania dla sympatycznego starego moderatora @fiesta za wskszanie w jakże kurtuazyjny sposób moich błędów ortograficznych, kóre poprawiłem specjalnie z szacunku dla niego.

Może pora na sięgnięcie po słownik ortograficzny, celem rzetelniejszego pisania postów poprawną polszczyzną?

Bo za takie  rażące byki faktycznie należą się ośle uszy :stuck_out_tongue:

 

Co niektórym już kompletnie bije, czy w normalnej gazecie wszystko jest podpisane imieniem i nazwiskiem?

 

Nie chcę :arrow: nie czytam, ja  osobiście nie dzielę artykułów ze względu na to kto je napisał tylko ze względu na tematykę, tak samo  jak i w  zwykłej gazecie, nie ma obowiązku czytania jej od deski do deski.

A fiesta jak zawsze czepia się szczegółów…

Mi natomiast jest ta sprawa obojętna z takiego powodu, że wystarczy spojrzeć na tytuł, aby poznać autora. :slight_smile:

Ale pomysł z like/dislike artykułów nawet ciekawy choć z drugiej strony osoby z zespołem wiecznie niewyżytego hejtera mogą na tym “skorzystać”. :wink:

 

Tak - Imieniem i nazwiskiem, lub inicjałami, bądź pseudonimem. Zawsze.

Sorry a  tutaj  nie są??

 

Tylko nastała epoka Poke co musi mieć podane wszystko w  formie obrazkowej i to jeszcze na talerzyku prosto pod nos.

 

Nie przypominam sobie  żebyśmy bawili  się  w jednej piaskownicy (a w  imię rzetelności moderatorskiej przyznaję punkty uznania do profilu).

 

Nie, no co Ty - po co zaraz przepraszać :smiley: :piwo:

Wracając jednak do postu otwierającego niniejszą dyskusję - rozchodzi się o to, że właśnie w nagłówku nie ma żadnych informacji o autorze. Oczywiście - tu się zgadzamy - nic nie musi być w formie obrazkowej. Ale tak się składa, że my ludzie w większości jesteśmy wzrokowcami i w ten sposób łatwo nabywamy spory zasób naszej wiedzy. Osobiście śmiem twierdzić, że w dobie internetu percepcja wzrokowa ma bardzo ogromne znaczenie :slight_smile:

Jakby ktoś był jeszcze zainteresowany,

to na screenie skrypt javascript do usunięcia Tkacza z głównej strony,

var nodeList = document.querySelectorAll("a");
  for (var i = 0, length = nodeList.length; i < length; i++) {
      if(nodeList[i].innerHTML === "Łukasz Tkacz (lukasamd)"){
               
         var parent = nodeList[i].parentElement.parentElement.parentElement
         .parentElement.parentElement.style.display = 'none';
         
         }
  }

http://s27.postimg.org/zc05osh2r/tkacz.jpg

@up,

Dzięki,

ja przestałem klikać w jego newsy z 2 miesiące temu, czasami jeszcze przez przypadek się zdażyło, jak tytuł był w miare normalny.

Teraz juz wyeliminowałem te przypadkowe wejścia :wink:

Pomysł na podpisywanie newsów z tablicy ciekawy, bo sam przestałem tam klikać z obawy przed kotem w worku :wink:

@fiesta jak zwykle mąci wodę i rozdaje warny komu popadnie, ale akurat od niego nie można dużo więcej oczekiwać.

Co do czytania gazety (papierowej, czy internetowej) to oczywiście że każdy kto trochę czyta zwraca uwagę na autora bo to poniekąd wyznacznik jakości treści. Fiesta pewnie jak wchodzi (?) do księgarni to też bierze kolejno wszystkie książki w danej tematyce, bez względu czy autorem jest Janusz z Lwowskiej czy Lem ze Lwowa :wink:

Najpierw zwróć uwagę na daty :wink:

 

A odnośnie księgarni to często bywa tak że pozycja Janusza z Lwowskiej jest bardziej wartościowa od Lema z Lwowa.

Czasami  warto sięgnąć po pozycje autorstwa niekoniecznie klasyków gatunku, bo można odkryć  prawdziwe perełki.

W sumie robimy offtop, ale akurat ani do moderatorów, ani do administratorów, ani nawet do pana amd nic nie mam, każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale każdy ma prawo to zignorować.