Konsola - płynność animacji

Zastanawiam się nad kupnem konsoli. (PS3 lub Xboxa). Która konsola ma lepszą płynność animacji??? Bo graficznie to nie są to wielkie różnice?

Graficznie to są różnice. PS3 ma realniej odwzorowane kolory co daje momentami wrażenie obrazu piękniejszego niż w rzeczywistości. Ma też szybszy procesor i to dzięki niemu płynność jest lepsza. Xbox też jest dobry ale bywa, że czasem spowolni animację w trudnych momentach a ps3 raczej nie (wyjątek gta4 ale tak już ta gra jest zrobiona). Zdecydowanie brałbym PS3

Słyszałem, że niektóre gry są w niższej rozdzielczości na PS3 niż na X-box. Jak to z tym jest?

Mnie interesują przede wszystkim gry sportowe(FIFA 11) i wyścigówki(f1 2010, burnout paradise). Jak jest w tych grach z płynnością i grafą?

Podobno model zniszczeń auta na Ps3 jest gorszy.

To zależy jak programista napisze grę. Czasami zdarza się, że wersje na peceta są znacznie lepsze od tych na xbox-a. PS3 ma wielordzeniowy procesor CELL i realniejsze kolory (większa paleta kolorów)

Słyszałem o czymś takim jak tearing, że jest lepiej na x360. Co to jest? Jak się sprawa ma

Wszystko zależy od konkretnej gry oraz przede wszystkim od TV

Ja miałem tylko dwa problemy z płynnością na Xboxie, w Gears of War 2 gdy śmigłowiec ostrzeliwuje cała ulicę, ale to nie ma na nic wpływu, to trwa tylko chwilkę.

Drugi raz w jakiejś wyścigówce na starcie.

W GTA IV nie miałem ani jednego problemu.

To jedynie kwestia tego jak programista się postara, ale konsole to takie chytre urządzenia, że gry się pisze pod ich konfigurację. Wiadomo, wszystkie konsole są zbudowane z tych samych klocków, dlatego to musi działać jak należy i na każdej tak samo.

O FIFĘ i Paradise się nie martw, z F1 jeszcze nie miałem przyjemności, ale wątpię czy by się tnęło. W końcu to ci sami twórcy co stworzyli Dirta 2, który jest śliczny i w ogóle, polecam :slight_smile:

Widzę, że poprawna polszczyzna zanika w dobie informatyzacji: “tnęło”… “cięło” kolego, a nie “tnęło”… chociaż z intensywnością używania tegoż neologizmu niedługo stanie się on poprawnym wyrazem i jeszcze, o zgrozo, trafi do słownika :stuck_out_tongue:

Płynność animacji zależy od tego jak grę napiszą i tyle. Praktycznie w każdym tytule gdzieś w pewnym momencie występuje zwolnienie animacji. Grałem w Killzone 2, w God of War 3, w MGS4 i w każdej z tych gier widziałem spadki płynności. Największe były w MGS4, tam gołym okiem widać było, że miejscami jest 20 fps, ale recenzenci na to leją i dają 10/10 bo to MGS :stuck_out_tongue: Jeszcze żeby to było podczas cutscenek, czy coś, ale to są spadki płynności podczas normalnej rozgrywki. W Killzone 2 są one widoczne podczas doczytywania obszarów kolejnych, czy też zapisywania, GOW3 również podczas większych starć i scen wymagających dużej mocy.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do CoDa na PC w tempie 200 fps no to duuuuużo czasu zajmie Ci przestrojenie się na 30 fps - w takiej prędkości działa większość gier na konsolach, ale ponieważ grając padem rozgrywka jest jakby nieco wolniejsza siłą rzeczy, nikomu to raczej nie przeszkadza. Co do tearingu, wszystko zależy od producenta, czy ten zaimplementuje synchronizację pionową, czy nie. Warto dodać, że Vsync wymaga użycia większej mocy, więc czasami trzeba z tego zrezygnować na rzecz np. ładniejszej grafiki, albo coś. Wszystko zależy od gry.

Do mnie, ale nie obrażam się, nie jestem polonistą :smiley: .

Płynność animacji powinna być Twoim ostatnim zmartwieniem jeżeli chodzi o zakup konsoli.

To taki subiektywny ranking, że nikt nie powie Ci która z tych konsol jest lepsza.

to jest jak z religia są wyznawcy tacy i tacy. Ja posiadam xboxa 360 i moim zdaniem jest lepszy od PS3, ale ci którzy maja PS3 to powiedzą ci, że lepsze jest PS.

Nie spotkałem, się na xboxie z brakiem płynności w grze, a jak było to nie zauważalnie jeżeli jesteś skupiony na grze.

F1 2010 na xboxa jest świetne :smiley: POLECAM

A pod którą konsolę gry są lepiej optymalizowane?

Dodane 18.10.2010 (Pn) 17:12

A czy gry na PS3 są w gorszej rozdzielczości i z mniejszym wygładzaniem?

A może lepiej zastanowić się nad PC? Ile by kosztował żeby wszystkie gry działały?

I czy 30 fps męczy oczy?

nie ma większych różnic w grafice i płynności między PS3 a iksem :smiley:

30 FPS nie męczy, przynajmniej świadomie.

Nie mogę odpowiedzieć na pytanie

jednoznacznie, bo każda gra to oddzielny przypadek. Po obu stronach zdarzają się wpadki.

Odkąd mam konsole przestałem traktować PC jako platformę do grania.

ale, to też zależy od podejścia. Ja np. od razu nie przekonał się do gry na konsoli najbardziej wadził mi pad, ale teraz nie wyobrażam sobie gry na PC :slight_smile:

Mam liveboxa który stoi na pierwszym piętrze a konsolą postawiłbym na parterze w pokoju który znajduje się dokładnie pod liveboxem. Zatem dzieli tylko sufit. Czy da się grać przez WIFI?

Dodane 18.10.2010 (Pn) 20:38

Mam liveboxa na pierwszym piętrze a konsolę umieściłbym na parterze w pokoju znajdującym się dokładnie pod tym z liveboxem. Zatem dzieli urządzenia tylko sufit. Czy można grać w multiplayer przez WIFI?

Dodane 18.10.2010 (Pn) 20:38

Mam liveboxa na pierwszym piętrze a konsolę umieściłbym na parterze w pokoju znajdującym się dokładnie pod tym z liveboxem. Zatem dzieli urządzenia tylko sufit. Czy można grać w multiplayer przez WIFI?

nie możesz tego sprawdzić, a pozatym to też zależy od zasięgu tego WiFi :smiley: ??

Przez Wifi można grać.

Xbox Slim ma wbudowaną kartę bezprzewodową, niestety jego wcześniejsze wersje wymagają dokupienia adaptera WIFI, byle jakiego, pod warunkiem, że to jest ten oryginalny od Microsoftu specjalnie robiony pod konsole.

Nie wiem jaki zasięg ma livebox, nie wiem czy nie będzie się gryzł z konsolą. Z TP nigdy nic nie wiadomo chociaż nie powinno być czegoś takiego, w najgorszym wypadku trzeba będzie kupić router :lol: .

Niech się lepiej ktoś wypowie kto ma podłączonego xboxa do liveboxa.

A czy pad do PS3 jest wygodny? Mam duże dłonie a słyszałem, że jest mały. Czy pad do xboxa jest lepszy?

Też mam duże dłonie, miałem przyjemność u znajomego grać na padzie od PS3.

Ja powiem tak - pad pod xboxa wymaga przyzwyczajenia (lewy analog w dziwnym miejscu), ale gdy już to opanujesz stwierdzisz, że wygodniejszego jeszcze nie miałeś.

Pad PS3 to dobry przedstawiciel padów tradycyjnych. Według mnie ma gorsze przyciski “spustowe” niż Xbox. Są mniejsze i wyginają się bardziej do tyłu.

Te dwa przyciski są bardzo przydatne w grach wyścigowych, możesz za ich pomocą dodawać gazu i używać hamulca stopniowo, a nie jak to ma miejsce na klawiaturze, gdzie masz tylko dwie opcje, pełny gaz i pełny hamulec.