Konto bankowe bez kosztów prowadzenia

Ponieważ oferty banków są bardzo rozbudowane, a nie bardzo chcę tracić czas na przeglądanie wszystkich więc może ktoś z Was ma takie konto i mógłby od razu wskazać bank którym powinienem się zainteresować.
Poszukuję konta bankowego - internetowego, którego prowadzenie jest za 0 zł, bez żadnych dodatkowych warunków typu posiadanie karty, regularne wpływy na konto itd.

Nie chcę nic ponad konto internetowe do natychmiastowych przelewów w tym samym banku za 0 zł. Żadnych kart, kredytów i innych dupereli. 90% przelewów w ramach tego samego banku.

Reasumując:

  • konto internetowe
  • prowadzenie konta - 0zł
  • przelewy do tego samego banku - 0 zł i są natychmiastowe (raczej standard, ale różnie z oczywistymi rzeczami bywa)

https://www.ingbank.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-osobiste-direct

https://www.mbank.pl/indywidualny/promocje/konta/lepiej-z-ekontem-5/

Oba mogę polecić bo sam używam.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź, mBank traktuję jako ostatnia możliwośc, ale ing fajnie się prezentuję, zaraz wgryzę się w szczegóły. Skoro sam go używasz powiedz mi jak wygląda kwestia zabezpieczeń w ing? Jakieś kody jednorazowe przy przelewach są czy nie? No i czy są to kody sms czy jakaś karta kodów?

Nie było pytania zadzwoniłem do banku i się wszystkiego dowiedziałem ;). Dzięki za polecenie ing chyba się zdecyduję jak nic innego nie będzie wartego uwagi. Muszę przyznać, że w porównaniu do PKO (iPKO), wiele rzeczy mnie zaskoczyło, że jest darmowych.
Zastanawiam się jeszcze nad Revolut, ale tam chyba wszystko oparte jest na aplikacji mobilnej, a chcę tego uniknąć.

Są to kody sms lub kody w aplikacji internetowej. Sama aplikacja wygodna z możliwością zabezpieczenia na odcisk palca lub Pin. Zabezpieczenia da się ustawić. Ale bez ustawień przy mniejszych kwotach nie trzeba nic podawać. Hasło do banku jest cząstkowe w sensie ,że prosi cię tylko o parę liter. Co pomaga by nikt go nie podejrzał. Generalnie bardzo polecam.

Jedyną wadą aplikacji ING, z jaką sam się spotkałem było to, że można jej używać tylko na jednym urządzeniu.

Dzięki, ja akurat aplikacji w ogóle nie chcę, potrzebuję tylko stronę z dostępem do konta na której mogę zrobić przelew. Nic ponad to.

Nie wiem czy to wina mojego telefonu i miejsca zamieszkania ale mam straszne problemy z dostarczaniem kodów od ING. Często żeby smsy zaczęły przychodzić muszę dwa razy powtórzyć jakąś akcje bo inaczej pierwszy sms nie dotrze choćbym czekał dwa dni.

U mnie problem ten nie występuje

potwierdzam mBank jest dobry

Jakbyś się decydował na konto w mBanku to popytaj znajomych czy takiego konta nie posiadają, wiem, że są bonusy za polecenie - https://www.mbank.pl/indywidualny/programy/polecambank/

Zawsze to jakaś kasa dla nich. Ja osobiście mogę Ci polecić ale lepiej wspierać znajomych czy rodzinę niż przypadkowego hindusa w internecie :laughing:

Też już o tym myślałem, ale akurat mbank raczej odpada, ostatnio mieli jakiś spory wyciek danych (haseł?), a to nie była pierwsza sytuacja, więc ja im podziękuję na razie.

Jeśli chodzi o ten wyciek https://niebezpiecznik.pl/post/dane-1000-klientow-mbanku-wisialy-na-pastebin-bank-powiadomil-klientow-i-obejmie-ich-dodatkowa-ochrona/?similarpost=TOP10 to patrząc po analizie niebezpiecznika, to raczej fake. Akurat pod kątem bezpieczeństwa nie mam do nich zastrzeżeń, raz miałem sytuację kiedy do mnie zadzwoniono jak zapłaciłem kartą kredytową za granicą - żeby potwierdzić, że to faktycznie ja. Z ING też sporadycznie mam okazję korzystać i faktycznie logowanie przy pomocy pojedynczych znaków z hasła jest ciekawe (chociaż zawsze jest to wyliczanka w głowie żeby dobrą literkę wpisać :smiley: ).
Tak czy inaczej oba konta bez karty płatniczej są za free. Kiedyś jeszcze Alior Sync był opłacalny bo mieli 3 darmowe przelewy ekspresowe miesięcznie (czy coś takiego), ale nie wiem jak jest teraz. Podejrzewam, że kogo nie wybierzesz, to będziesz zadowolony.

Wybrałem PKO i nie jestem zadowolony bo konto jest darmowe, ale trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki co mi zupełnie nie odpowiada :smiley: .
Dzięki za rady, na pewno w ciągu tygodnia zamknę konto i otworzę gdzie indziej bo widzę, że nie warto płacić za najmniejsze pierdoły w PKO, liczą za wszystko, włącznie ze stałymi zleceniami co jest dla mnie chore. Zjadają za to chyba 2 zł, a kosztuje ich to pewnie mniej niż 1gr.

Chodziło mi raczej że kogokolwiek wybierzesz z tej dwójki :wink:

Nest Konto??

1 polubienie

Ja bym nie kombinował i brał ing nigdy się na nich nie zawiodłem. Posiadają rzetelną obsługę i pasują idealnie do twoich potrzeb.

Mnie się też wydawało, że hasła maskowane są fajne, ale nie są. Są upierdliwe i przed niczym nie chronia, nawet bank namawiał mnie na swojej stronie do rezygnacji z hasła maskowanego.

Jesli masz w systemie keylogger i tak sobie poskłada hasło do kupy. Gdy ktoś Cię podgląda, też sobie poskłada hasło do kupy po kilku lgowaniach. Dobre hasło plus sms do logowania jest wystarczającym zabezpieczeniem.

Ja dodatkowo zastanawiam się jak to działa, bo takie logowanie przy pomocy częściowego hasła raczej wyklucza jego całkowite zaszyfrowanie w DB. Albo szyfrują każdą literkę z osobna, albo nie wiem jak inaczej - plain text?

Zerknij tutaj:

1 polubienie

Tylko jeśli nie logujesz się codziennie, to keylogerowi zajmie to trochę czasu. W przypadku tradycyjnego hasła jedna próba i już.