Konto bankowe bez kosztów prowadzenia

Osoba ,która cię podgląda często robi to jednorazowo. Np. musisz u kogoś zrobić szybko przelew. Wtedy po jednym logowaniu nie będzie w stanie cię podejrzeć. A co do poskładania hasła do kupy to keylogger nie wie na jakim miejscu jaka litera. Więc jest to utrudnienie.

Co nie zmienia faktu, że jest upierdliwe i w żaden sposób nie podnosi bezpieczeństwa. Zresztą skoro sam bank namawia do rezygnacji z tego typu haseł, to coś znaczy, a w końcu to w ich interesie leży zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa :wink:

Zapodam Ci lifehacka.

obraz

U góry hasło, a na dole numer porządkowy.

Zakładam, że nie namawia do rezygnacji z maskowanego, a zachęca do dwustopniowej weryfikacji co imo jest bezpieczniejsze.

Co do wyboru banków to na tym poletku zazwyczaj zostają mBank i ING - jeżeli nie masz jakichś większych wymagań. ING dalej pobiera prowizję za drugą wypłatę w miesiącu z obcego bankomatu, a mbank chyba dalej ma to w gratisie.

Wybacz, nie drukuję sobie haseł i nie przyklejam ich do monitora żeby móc podejrzeć pod jaki znak mam pod cyfrą numer 3, 7, 8 oraz 11. Domyślam się, że ułatwia Ci to wpisywanie, ale uważam że to słaby pomysł. :slight_smile: Ale jak kto woli.

O ile jeszcze kilka lat temu większość kont bankowych była darmowa, o tyle zmieniło się to za sprawą wprowadzonego podatku bankowego. Jeżeli ktoś myślał, że banki zrezygnują ze swoich zysków i pokornie oddadzą pewną ich część to dosyć mocno musi się rozczarować, ponieważ, wszelkie koszta związane z nowym podatkiem zostały przerzucone na klientów banków. Aktualne porównanie można tutaj znaleźć: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

Hasła można zapisywać ale trzeba to robić z głową :wink:

I tak nie rozwiązuje problemu liczenia literek :slight_smile:

Kwestia przyzwyczajenia się. Trudność jest na tym samym poziomie co ogarnięcie tarczy zegarowej :wink:

Poniżej przykład dla hasła: mpr.hFoI?Y

Nie rozumiecie :slight_smile:

image

Hasło mamy 12-znakowe, zaczynające się od pierwszego znaku pierwszej linii poziomo (czyli NWYGhFHSi#sg)

Proszę podać 3, 7, 8 oraz 11 znak. Bez liczenia, tylko patrząc. Bez dopisywania cyferek. Jeśli wzrokowo potraficie wskazać 8 znak, to gratuluję. A to najprostszy przypadek hasła w takiej tabelce.

Bez sensu jest to założenie. Przecież jednym z powodów zapisywania jest właśnie to, że zapisane łatwiej policzyć. Równie dobrze mógłbyś napisać, proszę podać czwarty znak ale bez patrzenia :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiem jak wam ale mi kompletnie nie sprawia trudności przeliterowanie hasła w głowie. Szczególnie ,że to nie wygląda tak ,że macie numer literki tylko aktywne pola więc jak gdyby wpisuje je w głowie i wpisuje mi się je chyba krócej niż normalne hasło.

I dlatego uważam, że hasło maskowane ma swoje problemy - bo i tak musimy sobie policzyć która literka to jest ta siódma. Nawet mając hasło na kartce. Problem rozwiązuje przykład podany przez @LORDEK ale rozwala to całe bezpieczeństwo. W przypadku wpisywania całego hasła, ciurkiem, robi się to dużo szybciej (pamięć mięśniowa).

@xBotekx literując jednak wolniej wpisujesz niż pisząc całe hasło od razu. Ja też liczę w głowie ale to i tak jest litera po literze.

Bo pewnie poziom trudności takiego myślowego przeliterowania jest skorelowany z poziomem skomplikowania hasła. Łatwiej przeliterować (także w myślach) hasło: “elemeledudki” niż hasło: “lC!$uNu^A\Qd”
ps. Swoją drogą, uważam, że tzw bezpieczne hasło to jest mit. I też mam o tym wpis na blogu:

Nie wiem mnie to nie spowalnia ani trochę normalnie wpisując czy pisząc cokolwiek też literuję zawsze sobie w głowie.

Tylko żeby mieć bezpieczne i proste do zapamiętania hasło, musi ono mieć wystarczającą długość. A długie hasła które musisz literować… :wink: I wracamy do punktu wyjścia.

Przykładowe hasło: AlaMaKotaASierotkaMaRysia

Wpisanie go z klawiatury zależy od tego jak szybko piszemy. Zmierzyłem ile czasu zajmuje mi wpisanie tego hasła ciurkiem: AlaMaKotaASierotkaMaRysia 6.82 s

Teraz maskowane

X _ X X _ X X X X _ _ X X X _ X X X X _ _ X X X X

L A A SO A R

13 sekund! Dwa razy dłużej…

Nie, nie musi. To mit. Przeczytaj mój linkowany wyżej wpis :slight_smile:

Zgadnij, które z poniższych łatwiej przeliterować:

Litwo ojczyzno moja ty jesteś jak zdrowie ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto cię stracił dziś piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję bo tęsknię po tobie

x*fd_6?938[-:92'^H"*mn4q9Sq+,!:GQSR>gY#K(Ue;WPtGJu5=FELd4L~J(tyG(QSHx;&/&w*'RuEm2}s+ZAU?\BfECK:ZuE=rW;/#$Sk",?=s}R!yLd9X~*C(Ue;WPtGJu5=FELd4L~2}@+ZAU?\BfECK:Zrw

System w banku wymusi na Tobie długie hasło.
https://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/bezpieczenstwo/bezpieczne-haslo
I co zrobisz? Nic nie zrobisz :wink:

W Regulaminie nie ma nic o “bezpiecznym haśle” :slight_smile:
https://www.ingbank.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/regulaminy/bankowosc-elektroniczna

Ja wolę polskie banki czyli Nest Bank, Pekao Bank, a ING, mBank i cała reszta to zagraniczne i żaden inny bank nie jest darmowy niż Nest Bank. Jeszcze jest do końca 2018 roku Orange Finanse, ale Orange kończy 31.12.2018 współpracę z mBankiem i wszystkich z Orange finanse za darmo wsadza w eKonto Standard gdzie trzeba za ileś set złotych zrobić zakupy, zeby karta była za darmo i jak mniej niż 100 zł w miesiącu wypłacisz z Euronetu i chyba planetCash to tez prowizja, więc atrakcji zero. Znajomi zajmujący się bankowością internetową w jakimkolwiek banku twierdza, że system mBanku jest najlepszy. Czy ja wiem? Wielokrotnie na Windows 10 się zawieszał iw ywalał problemy, że mBank wykrył jakieś zapory ogniowe i nie może działąc, których nie miałem oczywiście, no chyba, że Defender :stuck_out_tongue: