Konto bankowe bez kosztów prowadzenia

Plastykową z plasteliny?

Nie, z plastyku. Pisze przecież.

Moim zdaniem wygrywa tutaj nest bank. I nie ma znaczenia czy chodzi o konto studenckie czy chodzi o konto osobiste…
Jest tam
darmowe prowadzenie konta
darmowa karta
darmowe przelewy do innych banków
i darmowe wypłaty z bankomatów. I to nie tylko bankomatów euronetu ale wszystkich ( również za granicą co się przydaje jak jesteśmy w innym kraju i potrzebujemy akurat wypłacić trochę kaski).

No chyba tak nie do końca rozwinąłeś swoją myśl…

O nie, przywidziało mi się że tam napisali 5 groszy!

Ponieważ odkopaliście mój temat sprzed pół roku chciałbym się dowiedzieć co plastelina, opłaty za kartę i zarabianie przez banki na darmowych usługach mają do niego.

To, że bank zarabia na wszystkim nawet na tym co jest darmowe jest oczywiste. To, że karta jest płatna nie ma związku z tematem bo jej nie potrzebowałem te pół roku temu, ani teraz.
Wiem też jaka jest różnica między plastykiem a plasteliną.

A moje oczekiwania świetnie spełniło konto w ING i nic więcej ani mniej mi nie potrzeba. Ba oferuje więcej niż chciałem i muszę przyznać, że jestem bardziej niż zadowolony. A nest bank nawet gdyby miał ciut lepszą ofertę to go wykluczyłem bardzo szybko.

1 polubienie

Ciekawy jestem głównego powodu wykluczenia? :slight_smile:

Nic ciekawego. Subiektywna opinia odnośnie interfejsu.

Tylko wszyscy nowi po 28.10.2018 co otworzą konto w nest banku trafiają do nowej bankowości internetowej i mobilnej, ale owszem zgadzam się interfejs Nest banku starego i nowego jest jakby malowany “uchem” :stuck_out_tongue:

Tylko ja konto potrzebowałem w czerwcu czyli pół roku temu.

1 polubienie

Ja też, ale do końca stycznia 2019 mają do nowego systemu migrować wszystkich :slight_smile: Przynajmniej tka piszą na stronie do logowania w nowym systemie jak się na nią wejdzie.

@anon5543706 A co mi do tego? Konto wybrałem w czerwcu i jestem z niego zadowolony. Gdybym wybierał je nawet teraz to i tak bym nest odrzucił, więc nie wiem do czego ta dyskusja zmierza.

1 polubienie

Napisałeś, że odrzuciłeś Nest Bank przez interfejs bankowości internetowej i mobilnej, a mi się wydaje, że z innego powodu.

Ale OK. Twoja sprawa, mnie tylko dziwi, bo w Nest Banku jest wszystko poza BLIK-iem, a w ING nie ma nawet Apple PAY co dla mnie jest bez sensu, ale pewnie nie używasz.

Nie używam ani blika ani tym bardziej apple pay. Wszedłem na stronę nest stwierdziłem, że jest kijowa. Zerknąłem jak wygląda ich panel - okazuje się, że tak samo kijowo. Skoro nie oferują dla mnie nic więcej niż to samo co jest w ING po co mam się męczyć z ich panelem i na niego patrzeć?
Teraz mi się przypomniało, że jeszcze powodem było to, że bank znam tylko z reklam o starych ludziach i z tego co mi się wydawało i dalej mi się wydaje (bo mnie to nie interesuje żeby dokładniej zweryfikować) to w moim mieście nie mają placówki. Więc faktycznie jak teraz sobie przypomniałem to nie był jedyny powód, ale na pewno najważniejszy bo utrwalił mi się w pamięci.

1 polubienie

Po co mi placówka jak wszystko robi się przez internet i wszystko załatwiam na infolinii lub mailem. Za załatwianie czegokolwiek co zrobisz za darmo przez internet w placówce się płaci.

Co do interfejsu to powiem tak, korzystałem z BGŻ BNP paribas, Alior bank, ING, Pekao z żubrem i uważam, ze poza bajerami nic tam nie ma. W nest bank czy przez przeglądarkę dwa kliknięcia przelew zrobiony, a za rachunki coraz częściej wystarczy w nest baku skan kodu QR z kwitka do płatnosci i zatwierdzenie PINem. Prościej nigdzie nie spotkałem się. Apple Pay, Google PAy uważam, że super przydatna rzecz w dobie gdzie smartfon częsciej mamy przy sobie niż karte debetową lub kredytową. Tylko wiekszość kupuje Xiaomi bez NFC to wtedy na co takiej osobie ten bajer.

Moim zdaniem najpierw trzeba poużywać systemu transakcyjnego banku, a nie oceniać po samej grafice bo bajery nie zawsze idą w parze za wygoda i łatwością obsługi.

Ciesze się Twoim szczęściem. Nie rozumiem po co na siłę chcesz mnie przekonać do nest. Ja Cię do ING nie przekonuje.

Interfejs oceniałem właśnie pod kątem użyteczności DLA MNIE, bo to miało być konto DLA MNIE, a nie dla Ciebie.

Próbowałem Ci uprzejmie wyjaśnić dlaczego nie chciałem nesta, ale widzę, że do Ciebie nie dociera to, że ktoś może mieć w tym temacie inne zdanie niż Twoje. Ja Ciebie wysłuchałem i fajnie, że Ci tamten UI odpowiada. Pomimo, że mi on nie pasuje to nie mam z tego powodu pretensji do Ciebie jak ty masz do mnie.

Fajnie cieszę się, ja jeszcze takich kodów na oczy nie widziałem w praktyce, więc

Wspaniale, ja nie używam :smiley:. I moje życie dzięki tej informacji wcale się nie zmieniło, aa no i gratuluje posiadania dwóch telefonów konkurencyjnych OSów, które pewnie ze sobą za bardzo nie współpracują, bo chyba chciałeś się tym tutaj pochwalić.

Czy ja rozumiem, że najpierw włożysz głowę do wiadra z betonem by się przekonać, że to nie jest maseczka na twarz? Sorry, ale jak widzę, że coś nie jest dla mnie i dostrzegam od razu wady jakie z czegoś wynikają dla mnie to nie będę na siłę tego próbował by się przekonać jak kiepskie to jest. Przykro mi ale mamy zupełnie inną mentalność w takich sprawach i wątpię, że mnie zrozumiesz. Ja się z Tobą mogę nie zgadzać, ale za to doskonale rozumiem, że nic mi do tego co Ty robisz.

Jeszcze za nic nie zapłaciłem, a tak się dziwnie składa, że wolę porozmawiać z człowiekiem twarzą w twarz i się przy okazji czegoś ciekawego dowiedzieć niż dzwonić do konsultantów którzy siedzą cały dzień w szarym boksie, ze słuchawkami na głowie. Do tego taki konsultant przed chwilą mógł mieć niemiłego klienta i nie będzie chciał mi zupełnie pomóc.

Ale widzisz, ja cenię sobie wolność i Ci nie bronię załatwiania wszystkiego przez telefon czy mailem. Rób sobie co chcesz, nic mi do tego i nic mnie to nie obchodzi :smiley:. Przecież ja Ci życia nie będę układał.

Weź człowieku porozmawiaj i podyskutuj na forum dyskusyjnym jak tu sami zirytowani ludzie, którzy myślą, ze się ich do czegoś namawia. Przecież na tym polega forum, że dyskutować, wyrażać swoje zdanie, ale widocznie niektórzy żyją w ciągłym stresie i nawet Melisa nie pomaga.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Widzę , że wątek wciąż żyje. Pomyślałem, że komuś może przydać się taki poradnik dotyczący wyboru konta https://finp.pl/najlepsze-konto-bankowe/

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.