Konto bankowe bez kosztów prowadzenia

Zwróć uwagę na to aby wybrane przez Ciebie konto posiadało opcję logowania za jego pomocą do profilu zaufanego.

Czy masz może jakiś pomysł jak to można poprawić aby nie trzeba było pamiętać klucza “szyfrującego”?

ING byłoby świetne, ale ma jeden mały minus opłata 9zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku :confused:. Ponieważ nie chcę karty, blik w grę też nie wchodzi to niestety innej opcji nie mam. Co prawda wpłat dokonuję rzadko, a wypłat jeszcze mniej to niestety opłata bardzo wysoka.

Może faktycznie dać szansę mbankowi. Nest bank jakoś mi nie podchodzi - ich panel i strona. W panelu niby wszystko jest ale jakieś takie dziwne - jak dla starych ludzi, strona jakoś też nie budzi mojego zaufania, a bank to kojarzę tylko z reklamy z lodami.

Nie znam banku, który nie pobiera opłat za wpłaty w kasie. W ING możesz korzystać z wpłat we wpłatomacie za darmo ale potrzebujesz karty, która nie jest za darmo jeśli nie wykonujesz nią wypłat.

Nie wypłat, a płatności za zakupy min 300 zł. I faktycznie, nie znam banku, który nie pobiera prowizji za wpłaty w okienku.

@Fizyda, ale dlaczego nie chcesz karty? 300 zł za zakupy miesięcznie i wsio jest za darmo.

Nie wchodząc w szczegóły 300zł kartą na tą chwilę u mnie jest nieosiągalne nawet w przeciągu roku :smiley:

EDIT:
W sumie z obecnego konta wypłacałem pieniądze raz w ciągu 8 lat, było to dzisiaj jak je zamykałem :smiley:. Wpłaty były co jakiś czas jak wiedziałem, że będę robił przelewy, ale zawsze wpłacałem więcej, żeby do banku za często nie chodzić. Moja sytuacja jest dziwna i pewnie, żaden bank takiej nie przewidział :smiley:. Na tą chwilę i tak za wszystko płacę paypalem więc nie śpieszy mi się z otwieraniem nowego rachunku.

To chyba mBank zostaje, gdzie musisz wykonać 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę:

https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto/

Ale chwila… Czy nie ma przypadkiem możliwości wypłat BLIKiem czy telefonem w przypadku nieposiadania karty?

Tak jest, ale ja nie mam czystego androida i nie zainstaluje aplikacji bankowej. A nawet jak dziś działa nie mam pewności kiedy przestanie.

1 polubienie

No to jesteś w kropce. Aby nie mieć opłat musisz ominąć okienko, a nie możesz tego zrobić, bo nie masz ani karty, ani aplikacji mobilnej. Chyba, że godzisz się na kartę za 4 zł miesięcznie.

Btw. jak Ty zazwyczaj płacisz za zakupy? Tylko gotówka? Jesteś studentem?

Tego się właśnie obawiałem dlatego biorę też pod uwagę Revolut, ale nie mam pewności czy nie wymagają aplikacji mobilnej.
W realu gotówka, w sieci paypal, rzadko konto. Dodatkowo paypala doładowuję, a nie podpinam kartę.

A jak załadujesz revouluta?

W ostateczności z innego konta. Już też myślałem, czy nie zrobić tego z ING że wypłaty i wpłaty z innego konta, ale sam jeszcze nie wiem.

Do Revolut także chyba trzeba mieć konto. Swoją drogą dlaczego nie korzystasz z nowoczesnych płatności, tylko wszędzie gotówka, która jakby nie patrzeć zazwyczaj jest obarczona jakimiś opłatami? Handlujesz bronią lub jesteś terrorystą?

Gorzej :stuck_out_tongue:.

Żart oczywiście. Trochę sam nie wiem, raz pewnie, że mało robię zakupów osobiście, dwa chyba jakieś przyzwyczajenia. No i fakt, że większość rzeczy głównie zamawiam przez internet, jedynie spożywka zostaje, ale te zakupy jak pisałem, rzadko ja robię.

Hmmm… ale miesięcznie wydajesz minimum te 300 zł za zakupy w sieci? Bo możesz płacić kartą za zakupy w sieci, a to zdaje się podchodzi pod miesięczny limit. Musiałbyś dopytać w banku.

W sieci płacę paypalem :smiley:. A jeśli już Polskie sklepy to przelew PayU itp. Nie chcę płacić kartą w sieci.

No to doładuj PayPala kartą, a nie przelewem. Myślę , że tak uniknąłbyś opłat, ale jak napisałem dopytaj w banku, bo ich tabela opłat i prowizji nie do końca wszystko objaśnia.

Spoko, dzięki wszystkim za pomoc i rady :slight_smile:. Co prawda wątek lekko zboczył w pewnym momencie z toru, ale i tak można było się czegoś ciekawego dowiedzieć :wink:

Bank zawsze znajdzie sposób na zarobienie na kontach, także darmowych.

no teraz biorą co miesiąc po 5 zł za plastykową kartę