Konto bankowe bez kosztów prowadzenia

(Christophorus) #61

Zwróć uwagę na to aby wybrane przez Ciebie konto posiadało opcję logowania za jego pomocą do profilu zaufanego.

(januszek) #62

Czy masz może jakiś pomysł jak to można poprawić aby nie trzeba było pamiętać klucza “szyfrującego”?

(Fizyda) #63

ING byłoby świetne, ale ma jeden mały minus opłata 9zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku :confused:. Ponieważ nie chcę karty, blik w grę też nie wchodzi to niestety innej opcji nie mam. Co prawda wpłat dokonuję rzadko, a wypłat jeszcze mniej to niestety opłata bardzo wysoka.

Może faktycznie dać szansę mbankowi. Nest bank jakoś mi nie podchodzi - ich panel i strona. W panelu niby wszystko jest ale jakieś takie dziwne - jak dla starych ludzi, strona jakoś też nie budzi mojego zaufania, a bank to kojarzę tylko z reklamy z lodami.

(januszek) #64

Nie znam banku, który nie pobiera opłat za wpłaty w kasie. W ING możesz korzystać z wpłat we wpłatomacie za darmo ale potrzebujesz karty, która nie jest za darmo jeśli nie wykonujesz nią wypłat.

(LORDEK) #65

Nie wypłat, a płatności za zakupy min 300 zł. I faktycznie, nie znam banku, który nie pobiera prowizji za wpłaty w okienku.

@Fizyda, ale dlaczego nie chcesz karty? 300 zł za zakupy miesięcznie i wsio jest za darmo.

(Fizyda) #66

Nie wchodząc w szczegóły 300zł kartą na tą chwilę u mnie jest nieosiągalne nawet w przeciągu roku :smiley:

EDIT:
W sumie z obecnego konta wypłacałem pieniądze raz w ciągu 8 lat, było to dzisiaj jak je zamykałem :smiley:. Wpłaty były co jakiś czas jak wiedziałem, że będę robił przelewy, ale zawsze wpłacałem więcej, żeby do banku za często nie chodzić. Moja sytuacja jest dziwna i pewnie, żaden bank takiej nie przewidział :smiley:. Na tą chwilę i tak za wszystko płacę paypalem więc nie śpieszy mi się z otwieraniem nowego rachunku.

(LORDEK) #67

To chyba mBank zostaje, gdzie musisz wykonać 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę:

https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto/

Ale chwila… Czy nie ma przypadkiem możliwości wypłat BLIKiem czy telefonem w przypadku nieposiadania karty?

(Fizyda) #68

Tak jest, ale ja nie mam czystego androida i nie zainstaluje aplikacji bankowej. A nawet jak dziś działa nie mam pewności kiedy przestanie.

(LORDEK) #69

No to jesteś w kropce. Aby nie mieć opłat musisz ominąć okienko, a nie możesz tego zrobić, bo nie masz ani karty, ani aplikacji mobilnej. Chyba, że godzisz się na kartę za 4 zł miesięcznie.

Btw. jak Ty zazwyczaj płacisz za zakupy? Tylko gotówka? Jesteś studentem?

(Fizyda) #70

Tego się właśnie obawiałem dlatego biorę też pod uwagę Revolut, ale nie mam pewności czy nie wymagają aplikacji mobilnej.
W realu gotówka, w sieci paypal, rzadko konto. Dodatkowo paypala doładowuję, a nie podpinam kartę.

(januszek) #71

A jak załadujesz revouluta?

(Fizyda) #72

W ostateczności z innego konta. Już też myślałem, czy nie zrobić tego z ING że wypłaty i wpłaty z innego konta, ale sam jeszcze nie wiem.

(LORDEK) #73

Do Revolut także chyba trzeba mieć konto. Swoją drogą dlaczego nie korzystasz z nowoczesnych płatności, tylko wszędzie gotówka, która jakby nie patrzeć zazwyczaj jest obarczona jakimiś opłatami? Handlujesz bronią lub jesteś terrorystą?

(Fizyda) #74

Gorzej :stuck_out_tongue:.

Żart oczywiście. Trochę sam nie wiem, raz pewnie, że mało robię zakupów osobiście, dwa chyba jakieś przyzwyczajenia. No i fakt, że większość rzeczy głównie zamawiam przez internet, jedynie spożywka zostaje, ale te zakupy jak pisałem, rzadko ja robię.

(LORDEK) #75

Hmmm… ale miesięcznie wydajesz minimum te 300 zł za zakupy w sieci? Bo możesz płacić kartą za zakupy w sieci, a to zdaje się podchodzi pod miesięczny limit. Musiałbyś dopytać w banku.

(Fizyda) #76

W sieci płacę paypalem :smiley:. A jeśli już Polskie sklepy to przelew PayU itp. Nie chcę płacić kartą w sieci.

(LORDEK) #77

No to doładuj PayPala kartą, a nie przelewem. Myślę , że tak uniknąłbyś opłat, ale jak napisałem dopytaj w banku, bo ich tabela opłat i prowizji nie do końca wszystko objaśnia.

(Fizyda) #78

Spoko, dzięki wszystkim za pomoc i rady :slight_smile:. Co prawda wątek lekko zboczył w pewnym momencie z toru, ale i tak można było się czegoś ciekawego dowiedzieć :wink:

(koczek) #80

Bank zawsze znajdzie sposób na zarobienie na kontach, także darmowych.

(Leszek2204) #81

no teraz biorą co miesiąc po 5 zł za plastykową kartę