Konto bankowe za darmo, bez karty, bez specjalnych warunków poza NEST BANK

To co na poniższym zrzucie piszą, że sa prowizje nie pobiorą mi przy tej zwykłej karcie bankomatowej?

Poniżej zrzut, który wskazuje, żeby było za darmo musze wykonać 5 transakcji kartą w Santander:

40

Przeczytaj jeszcze raz.

Czytam. Jest na zielono 0 zł za korzystanie z karty do konta przy min 5 transakcjach za m-c. Nie pisze, ze nie musze mieć karty

Nie, osobiście tak mam. Tylko standardowo jej nikomu nie proponują. Ja mam do tego kartę kredytową i ją wszystko płacę. Karta bankomatowa służy mi tylko do wpłat we wpłatomatach. Wypłacam blikiem gdzie chcę.

Tą kartę bankomatową można używać w Apple Pay

Tak samo jak nie musisz korzystać z przelewów natychmiastowych ani z poleceń zapłaty.

Dobra już w końcu chyba załapałem :stuck_out_tongue:

Nie można. Do tego już karta płatnicza albo kredytowa. Ale one są za free właśnie po kilku transakcjach. Tą darmową kartą o której piszę nie zapłacisz nawet sklepie. Tylko bankomaty/wpłatomaty należące do banku.

W Santander nie ma potwierdzenia tożsamości przelewem, a kamery nie mam na wideo rozmowę.

23

To już chyba nie do obejścia. Swoja drogą kamerki internetowe są teraz na wagę złota. Znajomy w sklepach stacjonarnych nie mógł znaleźć a na allegro kupił 4 i za wszystkie dostał zwrot. Nie mają towarów na stanie. Ot dzieci teraz do szkoły potrzebują więc większość się od ręki rozeszła.

Słabo. W obecnych czasach powinni mieć opcję potwierdzenia tożsamości przelewem bo spotykanie z kurierem na podpisywanie papierów tez nie wskazane.

Ja zakładałem tam konto lata temu (wcześniej to był BZWBK) i wtedy założenie konta online śmiem twierdzić że było cudem (jeszcze bez kuriera).Zadzwoń na infolinię. Może można to obejść (profil zaufany albo co)

Zatem nie bierz pod uwagę mBanku.

To jaki bank brać pod uwagę?

Szczerze to sam rozważam migrację z mBanku do Nesta (albo któregoś z klonów Czarneckiego). Oczywiście mowa tylko o ROR.

Jeżeli masz minimum 1000 zł co miesiąc, suma wpływów i raz zapłacisz cokolwiek karta lub BLIK-iem to ja na codzień używam Credit Agricole. Może czasami robią jakieś aktualizacje w środku dnia, ale póki co wszystko śmiga tak, ze szok fajnie. Sysyem mają fajny. Historia wyszukiwania też fajna przez WWW. Wybierasz np ostatnie 3 miesiące wpisujesz nazwę firmy, z której dostajesz wynagrodzenie i w mgnieniu oka pokazuje :slight_smile:
Aplikacja mobilna trochę uboga bo np w mobilnej nie zlecisz zlecenia stałego tylko przez WWW, ale poza tym to naprawdę fajnie działa.

Ja mam jeszcze w BNP PAribas jak mieli w ofercie darmowe konto z darmową karta i w Pekao kiedyś otworzyłem takie konto Eurokonto NET i mam bez karty i zero prowizji. Tylko oni tez ,migrują bardzo wolno z starego pekao24 do Nowego pekao24. Teraz w starym pekao24 wyłączyli dodawanie odbiorców do zaufanych i tylko z nowego pekao24 to zrobisz, w PeoPay tez to nie działa. Dziwnie to robią, ale to w końcu polski bank to czego oczekiwac :stuck_out_tongue:

Suma sumaru mozna skończyć ten temat bo nie ma nic lepszego jak Nest Bank jeśli chodzi o DARMO i bez zbędnych wymogów i prowizji, ale ja póki co zostaje w tych trzech co wymieniłem wyżej i z Nesta rezygnuje, zawsze moge wrócic :slight_smile: