Konto microsoft


(kolo48) #1

witam
czy warto zakładać konto Microsoft ?


(rgabrysiak) #2

Tak, nie, być może - jakie pytanie taka odpowiedź.


(kolo48) #3

Za taikie odp dziękuję, jak Ci się nudzi zrób coś pożytecznego


(lordjahu) #4

Ależ to właśnie robimy - odpowiadamy na głupie pytania.
Są plusy i minusy, jest mus i nie ma. Także odpowiedź jest banalnie prosta - chcesz zakładaj, nie - daruj sobie.


(rgabrysiak) #5

Parafrazując twoją odpowiedź - za takie pytania dziękujemy, chcesz konkretniej odpowiedzi - zadaj konkretne pytanie.
W chwili obecnej mogę tylko odpowiedzieć, że dla mnie warto założyć konto Microsoft, czy dla ciebie również tego nikt nie wie.


(YakuzaPL) #6

Zależy do czego miałoby służyć takie konto dla autora. W jakim celu chcesz je założyć…


(totti3ster) #7

Jak chcesz poczytać.

  1. https://account.microsoft.com/account/ManageMyAccount?lang=pl-pl&destrt=FamilyLandingPage

  2. http://akademiautw.pl/2017/07/15/czy-warto-zakladac-konto-microsoft/

  3. https://account.microsoft.com/account?lang=pl-pl

  4. http://www.mamkomputer.info/czy-warto-zalozyc-konto-microsoft/


(Zenon Czarodziej) #8

Szczerze mówiąc to nie dziwie się @rgabrysiak, nie mówię, że to jest idealna odpowiedź, bo nie jest. Ale pomyśl, załóżmy że jesteś mechanikiem samochodowym i ktoś dzwoni do Ciebie i pyta czy ma wymienić klocki hamulcowe. No właśnie … . Pytanie skąd w ogóle pytanie? samochód dziwnie się zachowuje? Jest stary, czy jest używany i konserwowany “normalnie” czy stoi od 12 lat w garażu (i te 12 lat temu był powypadkowy). I tak można gadać godzinami i jeśli powiesz mu że nie i … a to był taki rzęch rozklekotany, co 12 lat stał w garażu i nie jest sprawny w ogóle , to jeśli w tym momencie właściciel wyjedzie nim w “Siną dal” i się rozwali na najbliższym drzewku, to tak jakby, Ty “możesz się” poczuć, przynajmniej moralnie [i przynajmniej częściowo] winny.

Tak samo tutaj. Skąd pytanie, co chcesz osiągnąć? Masz sprzęt Microsoftu (Xbox, lumie), jaki masz system na komputerach? Na Win 7 i starszych nic nie będziesz mógł zrobić ale na nowszych będziesz miał synchronizację ustawień i konta przy kilku urządzeniach i chyba nawet przy formacie. Od Win 8 masz sklep z apkami, nie powiem aby był ich skarbnicą ale zawsze jedna czy 2 może się znajdą. Itd. itd. wszystko zależy od konkretnej TWOJEJ sytuacji, o której guzik nie wiemy (Wbrew pozorom i temu co myślisz nie mamy kryształowej kuli i nie wiemy jakie masz możliwości wykorzystania). W ramach konta MS masz pocztę, darmowy dysk + kilka GB, kalendarz, kontakty itd. (to samo co google).

Więc się nie irytuj, bo to sorry ale Ty zawiniłeś, a czepiasz się @Rgabrysiak przy czym nie chce być złośliwy, po prostu reagujesz nie adekwatnie trochę, bo sam nie dajesz sobie pomóc a krytykujesz.


(Bogdan_G) #9

A nie miałem z 10 lat konta MS i jakoś korzystałem ze skype, czy outlooka.
Wreszcie założyłem konto, żeby według serialu pobrać windows 7. No parę lat. Już MS nie wspiera windows 7, a nie zamierzałem korzystać z windowsa dziesiątego. No to w marcu kliknąłem w usuń konto. Monitowali miesiąc, zanim przyszedł mail, że konto zamknięte, że wygasły dla mnie usługi MS, w tym też skype i outlook.

Zależy jaka jest potrzeba założenia konta. Bo do usług office, czy windowsa 10 - trzeba mieć konto. Można mieć do ozdoby, ale to durnota, bo spotkałem się z paroma mailami od MS, z załącznikami tekstowymi, na które virus total czerwienił się.

Gdy wie się konkretnie, na co komuś konto MS, to niech zakłada. Dla szpanu, to durnota zakładać.

Właściwie ten temat jest z kategorii kawałów, czyli przychodzi Mosze do rabina i pyta się, czy lecieć samolotem, czy nie.

  • Masz potrzebę, to leć.
  • Mam potrzebę, ale się boję.
  • To nie leć.
  • Ale muszę!
  • To leć!
  • Ale się boję!

Temat też jak przysłowiowa “Klamka”,
Opis Krysi: “Uderzyłam się dziś”,
Pierwsza odpowiedź - I co, boli?
Krysia - Klamka?


(Socket24) #10

Konto MS… ten kto loguje się do 10tki kontem powinien wejść i przez przeglądarkę zalogować się na swoje konto MS… i sprawdzić co i jakie dane są tam zbierane przez telemetrię :smiley: Zdziwicie się :smiley: Dlatego ni używam konta już od dłuższego czasu. Nie jest to do niczego potrzebne a tylko wnerwia.


#11

Cały internet to telemetria. Zawsze jakieś dane są przesyłane nawet może tak być, że się odłączysz od internetu, a np. Zukenberg wie czy się kapiesz w wannie czy pod prysznicem, sam czy z dziewczyną, albo zkobieta. Lub z facetem :stuck_out_tongue:


(Socket24) #12

Wiesz to nie chodzi o to że są przesyłane ;p Mnie o zwisa :smiley: bardziej chodzi mi o to że logując się na stronie MS i wchodząc w “zbierane informacje” czy jak się to tam nazywa… jest tam wszystko - niczym historia z przeglądarki :slight_smile: Jak to kiedyś przeglądałem to znalazłem nawet pornole któe oglądałem z żoną 2 lata temu ;p Bez konta MS - w teorii / praktyce nie ma jako tako ujednolicenia - zalogujesz się i przeglądasz co przeglądałeś… bo nie masz konta. Dane gdzieś tam lecą - niech lecą:P Moim zdaniem do momentu aż MS tego nie wymusi w taki czy inny sposób - nie ma sensu go zakładać. Można to też wyłączyć… ale nie działa xD Bo mimo że kiedyś tam wyłączyłem konto MS w systemie… dane i tak do tego konta są “przesyłane” .


(Radek68) #13

Wydzielono 17 postów tworząc nowy wątek: Ble, ble, niby o koncie Microsoft. :wink:


(januszek) #21

Do czego konkretnie chciałbyś tego konta używać?


(D35CART35) #24

Ja też się w łącze do dyskusji, też posiadam konto MS ale go nie używam do niczego.
Konto MS ma być boczną furtką gdy kolejna aktualizacja W10 coś poknoci.
Na chwilę obecną nie było zbytnich problemów z aktualizacjami.


(kolo48) #25

ogolnie chodzi mi o logowanei sie do widnowsa czy lepiej za pomoca konta lokalnego czy microsoft dodam ze nie instaluje plikacji ze sklepu na one drive tez mi nie zależy. Dużo czytalem ze jak sie zaloguje za pomoca konta ms to tak jakby wszystko wiedza o nnei xd ale w sumie google robi to samo


(lordjahu) #26

Jeśli konto - to łatwiej bo nie musisz ze sobą targać klucza instalacyjnego i robisz to wszystko za jednym zamachem, a jak sobie jeszcze zapiszesz ustawienia Online, to przy formacie masz szybciej z górki.

Offline - bez tego co wyżej.


(kolo48) #27

klucz mam w biosie zapisany, a co do danych to np teoretyycznie zainastaluje jakiegos pirata to ms o tym wie ?


(lordjahu) #28

teoretycznie. Ale nie polecam Ci się tych chwalić na forum, gdyż możemy przestać Ci pomagać.


(Aleazer) #29

Konto MS pozwala na synchronizacje ustawień one Drive i inne funkcje np Xbox ale przy okazji to dodatkowa Inwigilacja.