Konto za 0zł w jakim banku?

No właśnie poszukuje takowego konta. Wpływy będą raczej bardzo małe do tysiąca złotych miesięcznie jeżeli to ma jakieś znaczenie. W PKO pobierają około 10zł. Może to niewiele jednak w przypadku braków wpływów robi się nie potrzebny minus, a ja poszukuję kompletnie za 0 bez ukrytych opłat. Czy w ogóle takie istnieje?

Jeśli chodzi o 0 zł to teraz albo alior (zeby być zwolniony z platnosci kartą musisz nia zaplacić za min 100zł), albo ING (tutaj już trzeba do zwolnienia nastukać 300 zł). Jeśli chodzi o bankomaty to w obu są jakieś restrykcjie (typu tylko w placowkach + euronet albo planetcash)

Chyba w każdym banku takie konto jest np. ING, alior czy mBank opłaty pojawiają się przy np karcie kredytowej do konta (a raczej nieużywanej karcie bo ING jest chyba 300zł? minimalny limit operacji kartą powyżej której karta jest bezpłatna)
Takie rzeczy przecież łatwo sprawdzić, wystarczy wpisać w google nazwę interesującego cię banku i dopisek tabela opłat :wink:

https://konta.nestbank.pl/konto_osobiste/002/darmowe/SEM/?keyword=B_smart%20bank_e&gclid=CIO33-3L9tICFcWUGAodQtQLeA

Mam od lat ING i pierwsze słyszę o opłatach za operacje w bankomatach obcych :>

W ING opłaty za korzystanie z obcych bankomatów mieli wprowadzić chyba w styczniu 2016. czy zostały to nie wiem, bo zrezygnowałem z ich karty.

Obecnie korzystam z mBanku - bo mam tu ofertę za friko (też muszę zrobić jakiś obrót kartą).

Ja od lat jestem w Inteligo (bankowość internetowa). Zero opłat. Za kartę też się nie płaci, jeżeli w ciągu miesiąca rozliczeniowego dokonasz zakupu kartą za co najmniej 100 zł. Karty obsługują bankomaty PKO i WBK (bezpłatnie).

Proste polskie konto Poczty Polskiej.

https://www.pocztowy.pl/indywidualni/bliskie-konto-pocztowe/

https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/konta/1-konto .

W ING konto jest prawie darmowe. Prawie, bo posiadanie samego konta istotnie jest 0 zł, ale wypłaty w bankomatach innych niż ING lub PlanetChash są już płatne. Jeśli dodam, że tych Planet Cash nie ma zbyt wiele, sytuacja się komplikuje a bank kasuje chyba 5 zł za wypłatę.

Dobrą propozycją jest Millenium, w ktorym konto masz za 0 zł i wypłaty w bankomatach Millenium i Euronet za 0 zł. Eruonetów jest na tyle dużo, że zawsze coś znajdziesz. W dodatki Millenium jest naprawdę nowoczesne jeśli chodzi o obsługę przez www czy mobilną aplikację. ING zresztą także.

Ciekawą propozycją jest oferta Nestbank (dawniej SMART Bank), gdzie masz autentycznie wszystko za 0 zł a wypłaty we wszystkich bankomatach świata za free. Ciekawe jak długo. Ale jak narazie za darmo. Wadą jest… nieco mało przejrzysta aplikacja do obsługi banku (stronna www na szczęście jest ok).

Toyota bank też jest niezłe, ale nie używałem więc ciężko mi powiedzieć.

Takich kont jest na potęgę…

Zależy jakie konto masz na myśli, ja za prowadzenie konta nie płacę nic, za kartę z reguły również - choć tutaj brak opłaty uzależniony jest od dokonania w ciągu miesiąca płatności w kwocie min. 300zł.

[quote=“skrzek, post:6, topic:523728, full:true”]
W ING opłaty za korzystanie z obcych bankomatów mieli wprowadzić chyba w styczniu 2016. czy zostały to nie wiem, bo zrezygnowałem z ich karty.[/quote]

I wprowadzili; z tym, że jedna wypłata (między 29 dniem jednego miesiąca, a 28 dniem kolejnego miesiąca) z bankomatu obcego banku jest za darmo, a każda następna już jest płatna (2,50 PLN) - to dla konta Direct.
Dla konta Komfort bankomaty nadal są za darmo, ale tu oczywiście pobierają opłatę za prowadzenie konta…

A tu do wglądu: Tabela Opłat i Prowizji ING Banku Śląskiego

Konto w 100% za 0 zł nie istnieje. Zawsze trzeba spełnić jakiś warunek. Poza tym, po jakimś czasie i tak zmienią regulamin i nagle okaże się, że trzeba płacić albo spełnić jakiś warunek, aby nadal mieć za 0 zł.

Ja tam wolę zapłacić za konto nawet te 10zł i mieć spokój i fajne usługi, niż kombinować, jak nie płacić i mieć wiecznie problemy z kontem.

3 polubienia

Bankomaty PlanetCash występują powszechnie w supermarketach z owadem w logo.

masz takie warunki w milenium 360 junior i student ale to chyba nie ten przedział wiekowy
ja jestem zadowolony z tego konta wszystko za 0 razem z wypłacaniem z każdego bankomatu jedyny warunek to płacenie kartą raz w miesiącu na dowolną kwotę

Ok jeszcze takie teoretyczne pytanie bo nie zamierzam tego robic :slight_smile: Czy jeżeli karta jest nowa i jeszcze nie było na niej wpływów to można zbliżeniowo zapłacić nią do 50zł? Bo ktoś mi wpiera że tak a moim zdaniem to raczej nie możliwe już na samym początku jeżeli nic nie wpłacało się na karte

Bzdura…
Ja tam nigdy nie płaciłem ani grosza za swoje konta.
Oczywiście zakładam, że mówimy o samym koncie. Jeżeli myślisz o zestawie z kartą to należy to zaznaczyć.

1 polubienie

Wszyscy o tym piszemy, ze kont darmowych jest multum - oplaty pojawiaja sie przy operacjach :wink: Ja tez wole placic te pare zlotych za konto “premium” czy jak to sie nazywa i miec spokoj niz sie zastanawiac co moge a czego nie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bzdury to Ty piszesz. Założyłem konto walutowe 1 rok karta gratis, po roku 5 euro na miesiąc. Zrezygnowalem z karty i mialem konto za free. Tydzien temu dostalem telefon, ze jak na konto walutowe nie wplace 25 euro, to bede płacił 5 euro na miesiąc.

Za konto oszczędnościowe tes nigdy nie płaciłem, a teraz słyszę, że planują wprowadzić opłaty za prowadzenie konta, ale jeszcze tych opłat nie ma.

Nie znam konta, które jest w 100% za free i nie ważne czy masz kartę, czy nie, bo za kartę masz opłatę osobno, a za konto osobno. W jednym banku masz zwrot w innyn jak korzystasz nie płacisz, na jedno wychodzi. Za konto jak nie masz wplywu płacisz, więc czy masz kartę, czy nie, nie ma znaczenia.