Kopia obrazu Recovery .wim - jak zainstalować?

I tak właśnie ma to działać, procedura może potrwać kilka do kilkunastu minut. Potem bcdboot literka:\Windows /s literka: (gdzie literka to litera użyta w poleceniu jako cel)

Ok, włożyłam dysk do laptopa ustawiłam jedną partycje C i na niego wrzuciłam wim, wszystko się wgrało ale polecenie  bcdboot C:\Windows nie działa i nie wiem jak teraz mam uruchomić ten nowy wgrany system?

Może wpisać bootmgr / BOOTNXT?

 

 

czy w poleceniu imagex /apply c:\imaging/data.wim 1 c: 

jest coś czego nie widać na ekranie ?

Nie można użyć takiej samej partycji źródłowej jak docelowej

Jeżeli poza C:\ jest coś więcej to napisz

Nie ma.

To jednak musze stworzyć dwie partycje na dysku jak pisałam.

Nic.

 

Cała sytuacja wydaje mi się dziwna, w sensie że zapisywałaś dane na c: a źródło było również na c: i nie było żadnych błędów

Spróbuj wylistować zawartość c: i zobacz czy jest katalog windows

Jeżeli jest a bcdboot nie działa, spróbuj:

rmdir c:\windows /s /q

i jeszcze raz użyj imagex w taki sam sposób jak poprzednio

potem jeszcze raz bcdboot c:\windows /s c:

Bo to był pusty dysk, bez partycji, już dysk mam podłączony jako zewnętrzny sformatowałam go, tworze dwie partycje C i D, na D wrzucam wim, próbuję jeszcze raz to wgrać :wink:

Mam nadzieję tym razem uda mi się wejść do systemu :wink:

 

Poddaje się nie działa nadal.



 

 

brakuje dwukropka po c

Nie działa nadal ten sam napis. 

Ok, zrobimy trochę inaczej w taki sposób który uniemożliwia pomyłki z partycjami i ich zawartością.

Na komputerze na którym przygotowywałaś pendriva wgraj plik install wim do folderu np. D:\wim\data.wim , otwórz  wiersz poleceń ADK jako administrator. Wpisz polecenie:

Dism /Split-Image /ImageFile:D:\wim\data.wim /SWMFile:D:\wim\data.swm /FileSize:600

Spowoduje to podzielenie wima na kawałki po 600mb o rozszerzeniu .swm - teraz możesz je wgrać na pendrive pomimo systemu plików fat32.

Uruchom komputer z pendriva, w środku laptopa powinien być ten dysk na którym docelowo chcesz mieć system.
Teraz wyczyścisz całkowicie dysk programem diskpart i utworzysz nową partycję:

diskpart

select disk 0

clean

create part primary

format fs=ntfs LABEL="Windows" quick

active

assign letter=c

exit

Teraz przywrócisz kopie z pendriva na nowo utworzoną partycję (załóżmy że pendrive to literka D: ale musisz to sprawdzić)

imagex /apply d:\data.swm /ref d:\data*.swm 1 c:

poczekaj aż kopiowanie się zakończy
teraz wyjmij pendrive !

i na koniec bootowanie 

bcdboot C:\Windows 

jeżeli podziała zrestartuj komputer i sprawdź czy się uruchomi

jeżeli nie podziała powtórz z parametrem

bcdboot C:\Windows /s C:

Uważaj na spacje, dwukropki, ukośniki itd.

Sorka że nie odpisywałam, co ciekawe jak to się kopiowało z partycji D na C to wpisywałam polecenie C:\Windows okazało się ze nie ma folderu Windows na C jak to możliwe? podłączyłam ten dysk pod laptopa i z stad wiem ze go nie ma.

Ponad 19 minut to trwało i pominęło ten folder dziwne.

Na razie czasu nie mam na kolejne próby z wim, kopię wim mam na dysku, wcześniej pobrałam ISO Windows 10 z strony Microsoftu, zainstalowałam bez żadnego problemu, klucz sczytał z BIOSa i aktywowała się 10.

Dzięki serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

 

A nie łatwiej po prostu ustawić partycje recovery jako aktywną ?

To i tak nic by to nie dało, ona musi być ukryta a lenovo nie widzi recovery.