krecenieCore 2 Duo E6400

siemka posiadam ten procek ma on taktowanie 2,13ghz i mam pytanie czy opłaca sie go pokdrecac?jak tak to o ile?posiadam zasilacz 400W a tem procka wynosi w stresie 53*C

waty to nie wszystko, jaka firma ?

53 C to duzo przed podkreceniem, tak mi sie wydaje, chyba ze jest to nowy procek i normalne dla niego ale watpie

53 stopnie wydaje mi sie bardzo duzo jak na nie krecony procesor i oslawione Core 2 Duo :slight_smile: ja u siebie w stresie mam 42 :smiley: ale to inna bajka… zawsze sie oplaca krecic. Tylko najpierw radzilbym go bardziej schlodzic…

Witam!

Zdecydowanie za dużo - ja u siebie na E6600 @ 3GHz mam 31*C idle i 38-39*C stress

temperatury.png

no procek jest nowy…a jak sprawdzic jakiej filmy mam zasilacz?

Zobacz w budzie.

niestety nie sprawdze bo mam plomby a nie ma innego sposobu?

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 23:08

ja mam takie temperatury i napięcia:

64c189525c47e418m.jpg

Witam!

Widzę brak przewiewu w budzie (pomyśl co będzie w lecie!)

Zasilacz do wymiany natychmiast!

po czym to wnioskujesz?

bo chyba nie po napięciach podanych z programie…

przeciez to jest nowy zasilacz!wczoraj dopiero dostałem tego kompa. a co napiecia są złe??i dlaczego mam wymienic zasilacz?

Witam!

Oczywiście, że po tych napięciach - zobacz jakie są rozbieżności - w ogóle nie trzyma napięć (nie wiadomo jeszcze jakie są skoki napięć)

czyli temp. normalna. Pasta musi sie wygrzać. ;]

Poczkeaj kilka dni(3-4) aż temp spadniae (pasta się wygrzeje ) i dopiero kręć.

Na napięcie z everesta nie patrzcie. Jakiej firmy masz zaisialcz. Chyba wiesz co kupiłeś.

napięcia się mierzy miernikiem i niczym innym.

bo tak nie masz pewności czy napięcia są przekłamane, czy nie.

a w tym przypadku ewidentnie są źle pokazane.

no własnie nie bardzo wiem bo chciałem wziąc chifteca 450W ale go nie było i koles mi polecił jakis 400W podobno lepszy i o 50zł drozszy od tego chifteca 450W. a co napięcia w everescie sa złe??

Witam!

Nie zawsze są dobre, ale mimo to i tak różnice są zbyt duże.

Wiadomo - nic nie zastąpi miernika, ale nie każdy ma miernik - dlatego używa się takich programów jak EVEREST

Ale mam dla Ciebie radę - masz strasznie starego EVERESTA - ściągnij wersję 3.50 - ten powinien lepiej pokazywać :slight_smile:

w nowszej wersji jest tak:

3facc7107ddd220cm.jpg

Ty dalej swoje…

różnice są zbyt duże, a więc muszą to być przekłamania programu.

program bardzo często pokazuje całkiem co innego niż miernik.

miernik można pożyczyć. jeśli nie, to jest to koszt 20zł za najtańszy, który i tak pokaże z 100x większą dokładnością niż program czy BIOS…

nie używa się. napięcia mierzy się miernikiem i niczym więcej!

raz, że raczej bez różnicy, a dwa, że (czytaj zdanie powyżej).

Core 2 Duo daj sobie spokój z tymi napięciami. tak się ich nie mierzy i tyle.

p.s. jak mogłeś sobie dać zaplombować komputer… gwarancja powinna być na poszczególne podzespoły. ciekawe co zrobisz za pół roku, gdy trzeba będzie przeczyścić np. wentylator od procka ^^

Witam!

A jednak różnica jest w EVEREST.

C2D - teraz to wygląda znacznie lepiej :slight_smile:

Moje napięcia… proszę bardzo:

napiecia.png

miernik Ci tyle samo pokazuje?

mi w Evereście dla lini 12V pokazuje 12,54V. w BIOSie pokazuje natomiast 11.60.

miernik jeszcze co innego pokazuje. nie muszę chyba wspominać, że to miernik dobrze pokazuje?

juz sie wkurzyłem i zaraz zakupie pełną wersje tego programu i zobacze