Krytyka forum

mareksolak każdy postępuje według własnego uznania w takich sytuacjach.

Skoro forum jest od pomocy i ktoś potrafi pomóc, to to robi. Niestety, wielu się wydaję, że jak założą temat to dostaną odp. w ciągu 30 sekund. A jak nie, to wyrażają swoje niezadowolenie.

Niejednokrotnie dostawałem PW z prośbą, właściwie z żądaniem, pomocy i link do tematu.

Skoro ktoś założył temat na forum, to jaki cel ma wysyłanie dodatkowo PW ??

PW służy do korespondencji miedzy userami forum a nie rozwiązywania problemów!! Kiedy to w końcu dotrze do niektórych ?? Ba, niektórzy po wysłaniu PW, dobijają się na komunikator czy maila !!

Proponuję więc, poczytać, chociażby w regulaminie, definicję PW.

Każdy poświęca tyle czasu ile może i nie zawsze ma czas czy ochotę na pogaduszki poza forum. To się nazywa uszanowanie czyjeś prywatności i taktem.

Twoja sprawa.

Czy ktoś jej odmawia ?? Pisze na forum, na forum odpowiadam. Proste jak konstrukcja cepa.

Tak, denerwuje mnie nachalna, często poniżej krytyki, korespondencja w formie roszczeniowej na wszystkie możliwe media.

A skąd wiesz co ja robię i jak? zawsze lubiłem ludzi, którzy wiedzą o mnie na dany temat więcej niż ja.

No cuż napewno masz więcej doświadczenia w kontaktach z ludźmi , ale co człowiek to opinia.

Może kiedyś zmienie zdanie ale jak dotychczas nie spotkałem się osobiście z nachałnością czy celowym dokuczaniem przez innych userów.

Tak czy owak obecnie jestem otwarty na kontakty i wymiane doświadczeń z każdym kto tylko napisze (byle rzeczowo i na poziomie).

  • i pomagajmy sobie . szanujmy , żyjmy w synbiozie jak przystało na cywilizowanych ludzi.

Pozdrawiam mareksolak

mareksolak jak ktoś do mnie pisze, zachowując przy tym podstawowe zasady kultury i komunikacji na linii nieznajomy - nieznajomy, to pomagam, owszem, jak mam na to czas.

Ale, trudno się dziwić, jak dostaje np.

albo

że człowiek po prostu ignoruje takie wiadomości czy wręcz natrętów blokuje. Spróbuj odmówić.

Takich wiadomości człowiek dostaje czasem tony. Nie życzę Ci tego.

Niestety, ludzie, zwłaszcza małolaty, traktując fora i inne jak prywatna wyszukiwarkę, oczekując pomocy, nie oferując nic zw zamian. Od taki, darmowy support, bez zobowiązań.

Jak takiego spotka przykrość, to zakłada temat, jak. np. ten. wylewając swoje dziwne żale czy obrażając i nie szanując innych.

Tak, proponuję, żebyś próbował to tłumaczyć zainteresowanym. Ciekawe kiedy Ci przejdzie :stuck_out_tongue:

Moderatorzy tego forum, jak i inni userzy, którym zależy na tym co robią i jak robią, próbują to robić. Efekt masz na forum.

Może dlatego, że nie potrafią jeszcze obsługiwać się kompami? Lepiej, że siedzą cicho i nie wypowiadają się na dany temat niż gdyby mieli bzdury wypisywać. Pomyślałeś o tym Monczkin?

gdyby tak wszyscy rozwiązywali swoje problemy na PW, to byś raczej niewiele umiał…

EdgyGale jak dobrze poszukasz, nawet w tym temacie, znajdziesz moje zdanie w tej kwestii, które nie uległo zmianie.

Gdybym myślał inaczej, to tej rozmowy by nie było.

Ty chyba nie chcesz zrozumieć istoty omawianej sprawy.

Wybacz, ale pytanie np. z serii - czy na moim komputerze gra x będzie chodzić, jest niczym innym, jak przykładem moich słów. Czy, do rozwiązania takiego problemu jest potrzebne forum czy wystarczy wejść na stronę producenta. W razie wątpliwości, pytanie jak najbardziej na miejscu, ale po sprawdzeniu nie przed.

Przykład następny - jaki jest krótki kod sms do wyświetlania stanu konta w simplusie. Fakt, na stronie operatora, takich informacji nie ma.

Przykład następny - jaki program do grafiki - temat wałkowany nagminnie co chwila. Po użyciu szukajki masz stronę wyników i spokojnie można znaleźć odp. na nurtujące pytanie.

etc. etc.

Część userów, porostu nie chce, nie potrafi czy idzie na łatwiznę. Bo prościej kliknąć nowy temat czy PW czy GG - napisać wygodnie czekać na info. I o takich userach piszę.

Zastanowiłeś się nad tym ??

Airborn gdzie ja to napisałem? Przytaczasz cytat kogoś innego nawiązując do mnie…

Rzeczywiście. Zwracam honor.

Czyli jest tu średnia wieku, która wyznaje zasadę: Nie pomagać młodszym od siebie?! Lepiej jest nie napisać nic, jeśli się nie wie, niż głupotę strzelić… A jeśli się wie, to się pisze, chyba, że ktoś już nas uprzedził…

Nie ma czegoś takiego.

Ależ pisać, tylko ze zrozumieniem i poszanowaniem interluktorów. Powinna obowiązywać zasada:

pisz tak żebyś sam cokolwiek z tego zrozumiał

widzę, że ostatnio część moich postów jest traktowana przez modów jako OT i wywalana do śmietnika

staram się nie robić offtopów i wg mnie udaje mi się

czasem chyba lekko przesadzacie panowie modowie

jeśli by w tematach mogły zostać posty tylko w 100% nawiązujące do tematu to połowę forum można “przenieść” do śmietnika…

do tego, nie wiem dlaczego, mój podpis nagle został wyłączony

chciałbym się dowiedzieć jaki punkt regulaminu złamałem

na samym początku po założeniu konta miałem nieregulaminowy podpis (za duży obrazek), zmieniłem podpis na tekstowy, spytałem moda czy może być, ten odpowiedział że tak, a tu nagle teraz przyszedł admin i wyłączył podpis… paranoja

efazeti , ee…tam od razu paranoja “PW” do admina wyjaśniasz sprawę co do podpisu i obywa sie bez większych “przepychanek” w dziale :smiley:

O ile pamiętam rozwalał forum bo był pomniejszony ale bardzo długi. I nie jest to żadna paranoja a dbanie o wygląd forum.

nie wiem do którego mam się zgłosić

jeśli już się wyłącza komuś podpis to należałoby wysłać userowi PW z motywem takiego działania

mój podpis mieścił się w limicie 255 znaków

jeśli to za dużo to zróbcie mniejszy limit

lazikar , :clever:

Jeszcze będąc tutaj moderaotrem, niejednokrotnie wysyłałem na PW prośby o dostosowanie podpisu do wymogów regulaminu i w większości wypadków jak grochem o ścianę, dlatego administracja zadecydowała o wyłączeniach nieregulaminowych podpisów odgórnie, teraz możesz mieć tylko pretensje do tych co nie potrafili i do tej pory nie potrafią dostosować się do zwyczaji tutaj panujących.

Owszem 255 znaków ale nie w jednej linijce na boga opanuj sie chłopie.

Co do PW poczytaj post Fiesty.

mój podpis nie był w jednej linijce! zawierał niecałe 255 znaków ale był ze spacjami więc dopasowywał się sam do szerokości okna

przyznam, że przez Wasze zachowanie coraz mniej chętnie zaglądam na to forum i pomagam innym userom

ja nie należę do userów, którzy lekceważą PW od adminów i modów

a sprawa moich usuniętych postów pozostaje nie naruszona, napisałem wczoraj do jednego z modów, który poprzenosił moje posty i pozostałem bez odpowiedzi

Bzdura.

Tak na marginesie jak masz jakiś problem z działaniem moderatorów zgłaszasz to na pw a nie w tym temacie. Prowadzisz tutaj dyskusje na temat twojego nieregulaminowego podpisu. Proponuję dostosować go do zasad panujących na forum.EOT

Mnie już mierzi ten temat.