Kryzys klimatyczny wywołany destabilizacją klimatu

Obserwowane przez nas zjawisko, potocznie nazywane: "ociepleniem klimatu’ jest tylko jednym z objawów destabilizacji klimatu naszej planety.

Kryzys klimatyczny będący efektem destabilizacji klimatu, spowodowanej efektem cieplarnianym, za który odpowiedzialne są przemysłowe emisje CO2 i innych gazów cieplarnianych to wina ludzkości.

ps. Najbardziej merytoryczne i wiarygodne naukowo źródło wiedzy w tym zakresie dostępne w języku polskim: https://naukaoklimacie.pl/

1 polubienie

Naszą planetą rządzi słońce, nie mamy wpływu (znaczącego) w tym temacie na to się dzieje. Człowiek z punktu widzenia wszechświata nic nie znaczy.

Należałoby dodać, że nasz układ słoneczny wraz z grupą lokalną przekracza Równik Galaktyczny, co zachodzi co 26000 lat. Do tego następuje powolne przebiegunowanie Ziemi. Ludzkość nie jest jedynym czynnikiem zmian klimatycznych. :-/

1 polubienie

Ziemia takich zmian klimatycznych w swojej historii ma zapewne setki jak nie tysiące.

Warto dodać, że pierwsze fabryki powstały dopiero w XVIII wieku, co do tej przemysłowej emisji CO2.

1 polubienie

I rządzą nami Jaszczury :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Zakładasz temat i spłycasz go do takiego poziomu. Brawo.

Temat został wyczerpany w pierwszym poście. To co potem napisaliśmy w postach następnych to są totalne bzdury :wink:

Pierwszy post, licząc treść tematu?

Myślę że sam tytuł to totalna bzdura.
“Kryzys klimatyczny wywołany destabilizacją klimatu”
Synonimem wyrazu “kryzys” jest “destabilizacja” i vice versa.
W związku z tym ten tytuł to nic innego jak “Kryzys klimatyczny wywołany kryzysem klimatu” albo “Destabilizacja klimatyczna wywołana destabilizacją klimatu”
Masło maślane.

Ok. Wyjaśnię co miałem na myśli. Przez “kryzys klimatyczny”, rozumiem negatywne zjawiska wywołane destabilizacją klimatu, czyli np: klęski żywiołowe, uchodźcy z obszarów nienadających się do życia, masowe migracje, wzrost cen wody, żywności, braki energii, niepokoje społeczne, upadki państw, wojny etc.

1 polubienie

Ja wiem co to jest kryzys klimatyczny, tylko zwracam uwagę że jego przyczyną nie jest kryzys klimatyczny lub destabilizacja klimatu bo to oznacza to samo a tak to zatytułowałeś. To tak jak byś napisał że przyczyną katastrof samochodowych są wypadki samochodowe

1 polubienie

Zainteresowanie tematem nie najlepsze, chyba wszystkich zagiąłem.

A o czym tu pisać. Temat wałkowany na świecie miliony razy a teorii dotyczącej przyczyn pewnie tyle samo co nawiedzonych “ekologów”
Ciekawe ze wszystkim umyka taka dziwna rzecz. Gdy oglądamy freski czy rzeżby z czasów starozytnej Grecji czy Rzymu to przedstawione tam postaci są raczej lekko ubrane. Więc zimy były tam raczej letnie. Było na pewno cieplej niż teraz.

1 polubienie

Ale mimo wszystko twórca tematu napisał, jakoby była to wina ludzi, więc myślałem, że będzie spór jak na koronowirusie.

Ponieważ tak twierdza nawiedzeni “ekolodzy” a on w te bajdy wierzy.
Ale nikt z nich nie próbuje pomyśleć jak to się stało że jeszcze podobno 11 tyś lat temu połowa Europy, Ameryki Północnej i część Azji skuta była lodem i nagle przyszło ocieplenie. Samo przyszło.
Lód powiedział " a od dzisiaj się topię" i topi się do dziś.
Jeśli na terenie Europy sprzed epoki lodowcowej żyły słonie to musiało być cieplej niż teraz a ci nawiedzeni piszą o ociepleniu klimatu a powinni raczej pisać o powrocie do stanu normalnego.

Napisz proszę jak konkretnie, na podstawie rzeźb z przed kilku tysięcy lat, obliczyłeś roczną średnią temperaturę dla atmosfery całej planety? :stuck_out_tongue_winking_eye:

https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/1671/klimat-zmienial-sie-zawsze-cz-18-kiedys-bylo-cieplej

Bo jakoś w zimowych ubrankach ich nie widać.
A tak poza tym odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nie ma już epoki lodowcowej. I jakim cudem w Europie słonie żyły
Wróć. Dowiedz się najpierw co to takiego było.

Napisz proszę jak obliczyłeś ilość CO2 w atmosferze spowodowaną udziałem człowieka.

Kolega nic nie obliczył, tylko stwierdził na podstawie tak zwanej dedukcji.

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-dwutlenek-wegla-emitowany-przez-czlowieka-nie-ma-znaczenia-31?t=2