Książki warte przeczytania

Cześć, szukam książek wartych przeczytania, chętnie bym coś przeczytał, ale niestety nie mam pomysłu co, za każdy post z propozycją z góry dziękuję.

Zależy co lubisz? Może np:

HMS Ulysses Alistair Maclean, Stalowy Szczur Harry Harrison (jest tego cała seria), Świat Dysku Terry Prachett (również seria), Fundacja i seria książek o robotach Isaak Asimov itd, itp

Na kilka miesięcy powinny ci te książki to zająć czas :slight_smile:

Od siebie dodam sagę Roberta Jordana pt. “Koło czasu”. Kilkanaście grubych tomów, jeżeli w miarę szybko czytasz, to w kilka miesięcy powinieneś się uwinąć.

A tak poważnie, to sprecyzuj, tak jak koledzy wyżej prosili, jakie książki Cię interesują.

Z przygodowo-sensacyjnych polecam całą serię książek Cliva Cusslera o Dirku Picie, niezwykle wciągająca i porywająca akcja, ciężko się od czytania oderwać nawet jeśli nie jesteś czytania maniakiem, jestem dobrym tego przykładem :wink:

Witam,

Z sensacji to osobiście polecam wszystkie książki Davida Morrell’a, np. “Aktor” aka “Fałszywa Tożsamość”, “Rambo - pierwsza krew”, “Infiltratorzy”, “Piąta profesja” no i oczywiście trylogia “Bractwo… Róży/Kamienia/Nocy i mgły” oraz pozostałe. Z tego klimatu to również Robert Ludlum “Mozaika Parsifala”, “Pakt Holkrofta”, “Iluzja skorpiona” i już wzmiankowany Alister MacLean.

Z politikal-fiction to książki Tom’a Clancy’ego. Chyba najbardziej znana “Polowanie na Czerwony Październik”, do tego: “Kardynał z Kremla”, “Czerwony sztorm”.

Ze starszych a równie dobrych autorów to Frederick Forsyth: “Dzień szakala”, “Akta Odessy”, “Czerwony protokół”.

To takie propozycje dla odprężenia.

Pozdrawiam udanego czytania.

P.S.

Do Ludluma zapomniałem dodać całą trylogię o Jasonie Bourne. I pośmiertnie wydane 3 kolejne powieści o Jasonie autorstwa E. Van Lustbadera: “Dziedzictwo-”, “Zdrada-”, “Sankcja-” “-Bourne’a”

Dzięki za odpowiedzi, interesują mnie powieści political-fiction, sensacja, detektywistyczno-kryminalistyczne, kryminalne, rozwiązywanie zagadek itp.

Przeczytaj sobie Kod Leonarda DaVinci ,oraz Anioły i demony D.Brown’a.

1 polubienie

Łukash, w odwrotnej kolejności proponuję. Anioły dzieją się przed Kodem. A w Kodzie są nawiązania do wydarzeń opisanych w Aniołach.

Tego autora dla totalnego odmóżdżenia i pośmiania się (z techniczno-informatycznego punktu widzenia) polecam “Cyfrową twierdzę”.

Politikal-fiction to np. masz całą serię Tom’a Clancy’ego “Centrum”, albo “Jack Rayan”.

opat , no tak nie po kolei napisałem.

pana Browna już przerabiałem i dziękuję jak dla mnie to kicz… Cos sobie kupię z Toma Clancy’ego

Nelson DeMille i Thomas Block: “Mayday” - wciąga strasznie, nie tylko mnie. Jesli ktoś oglądał film, to niech się nim nie sugeruje. Film jest do bani i przy książce wygląda jak kalosz przy złotym pantofelku, czyli badziewie :lol:

Dirk Pitt to mój idol :slight_smile: .

Z sensacji to jeszcze książki Toma Clancy’ego i Roberta Ludluma ale te już są cięższe w lekturze w porównaniu z Cusslerem.

No i fantastyka, Wiedźmina pewnie każdy zna, dlatego polecam “Malowanego człowieka”.

Taki temat już był :slight_smile:

Dodane 03.10.2010 (N) 21:47

Tak samo jak “Droga”, film o wiele gorszy.

Może bez nowego tematu, bo chyba nie ma sensu.
Ten kryminał, tego autora - http://ryszawa.blogspot.com/2018/10/zgadnij-kto-chris-mcgeorge.html
Koniecznie przeczytajcie. Super pozycja. Ale szukam też nowych autorów kryminałów - chcę odpocząć od Mroza. Kogo polecacie? Albo jakie tytuły?

A wystarczyło dać sam tytuł i autora, bez spamlinka.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ja mogę polecić „Sto lat samotności” Marqueza. Świetna książka.

Ja ją z trudem doczytałem. Literatura iberoamerykańska jakoś mnie odstręcza.

Polecam genialną książkę fantasy - Anna Księżniczka Millardii, którą ostatnio kupiłem. Przeczytałem 1/2 całości w jedną noc i uważam, że jest warta uwagii.

Jeśli podobała Ci się ta książka, to pewnie spodobają ci się Kroniki Waedstone Delaney’a., mój syn pamiętam, że po nocach nie spał jak mu to dałem, tylko czytał.
Jest tego trochę i potem ma kontynuację, inną serię, również fajną z Gwiezdną klingą w nazwie.

Taki trochę wiedźmim bardziej bajkowy, jakby od małego, z lekkim horrorem, humorem, ale adresowane do młodzieży.
Raczej nie dla dzieci, a i co wrażliwsza młodzież, nieobyta ze światem może być nieco zaszokowana. Zwłaszcza historią co poniektórych wiedźm.

ostatnio uśmiałem się jak dzik przy Malcolm XD na emigracji

Niezmiennie wszystko o wiedźminie - komiksy, książki, opowiadania innych autorów…

I polecam problem 3 ciał, ciemny las i koniec śmierci - czytałem z wypiekami.