Książki warte przeczytania

Cześć, szukam książek wartych przeczytania, chętnie bym coś przeczytał, ale niestety nie mam pomysłu co, za każdy post z propozycją z góry dziękuję.

Zależy co lubisz? Może np:

HMS Ulysses Alistair Maclean, Stalowy Szczur Harry Harrison (jest tego cała seria), Świat Dysku Terry Prachett (również seria), Fundacja i seria książek o robotach Isaak Asimov itd, itp

Na kilka miesięcy powinny ci te książki to zająć czas :slight_smile:

Od siebie dodam sagę Roberta Jordana pt. “Koło czasu”. Kilkanaście grubych tomów, jeżeli w miarę szybko czytasz, to w kilka miesięcy powinieneś się uwinąć.

A tak poważnie, to sprecyzuj, tak jak koledzy wyżej prosili, jakie książki Cię interesują.

Z przygodowo-sensacyjnych polecam całą serię książek Cliva Cusslera o Dirku Picie, niezwykle wciągająca i porywająca akcja, ciężko się od czytania oderwać nawet jeśli nie jesteś czytania maniakiem, jestem dobrym tego przykładem :wink:

Witam,

Z sensacji to osobiście polecam wszystkie książki Davida Morrell’a, np. “Aktor” aka “Fałszywa Tożsamość”, “Rambo - pierwsza krew”, “Infiltratorzy”, “Piąta profesja” no i oczywiście trylogia “Bractwo… Róży/Kamienia/Nocy i mgły” oraz pozostałe. Z tego klimatu to również Robert Ludlum “Mozaika Parsifala”, “Pakt Holkrofta”, “Iluzja skorpiona” i już wzmiankowany Alister MacLean.

Z politikal-fiction to książki Tom’a Clancy’ego. Chyba najbardziej znana “Polowanie na Czerwony Październik”, do tego: “Kardynał z Kremla”, “Czerwony sztorm”.

Ze starszych a równie dobrych autorów to Frederick Forsyth: “Dzień szakala”, “Akta Odessy”, “Czerwony protokół”.

To takie propozycje dla odprężenia.

Pozdrawiam udanego czytania.

P.S.

Do Ludluma zapomniałem dodać całą trylogię o Jasonie Bourne. I pośmiertnie wydane 3 kolejne powieści o Jasonie autorstwa E. Van Lustbadera: “Dziedzictwo-”, “Zdrada-”, “Sankcja-” “-Bourne’a”

Dzięki za odpowiedzi, interesują mnie powieści political-fiction, sensacja, detektywistyczno-kryminalistyczne, kryminalne, rozwiązywanie zagadek itp.

Przeczytaj sobie Kod Leonarda DaVinci ,oraz Anioły i demony D.Brown’a.

Łukash, w odwrotnej kolejności proponuję. Anioły dzieją się przed Kodem. A w Kodzie są nawiązania do wydarzeń opisanych w Aniołach.

Tego autora dla totalnego odmóżdżenia i pośmiania się (z techniczno-informatycznego punktu widzenia) polecam “Cyfrową twierdzę”.

Politikal-fiction to np. masz całą serię Tom’a Clancy’ego “Centrum”, albo “Jack Rayan”.

opat , no tak nie po kolei napisałem.

pana Browna już przerabiałem i dziękuję jak dla mnie to kicz… Cos sobie kupię z Toma Clancy’ego

Nelson DeMille i Thomas Block: “Mayday” - wciąga strasznie, nie tylko mnie. Jesli ktoś oglądał film, to niech się nim nie sugeruje. Film jest do bani i przy książce wygląda jak kalosz przy złotym pantofelku, czyli badziewie :lol:

Dirk Pitt to mój idol :slight_smile: .

Z sensacji to jeszcze książki Toma Clancy’ego i Roberta Ludluma ale te już są cięższe w lekturze w porównaniu z Cusslerem.

No i fantastyka, Wiedźmina pewnie każdy zna, dlatego polecam “Malowanego człowieka”.

Taki temat już był :slight_smile:

Dodane 03.10.2010 (N) 21:47

Tak samo jak “Droga”, film o wiele gorszy.

Może bez nowego tematu, bo chyba nie ma sensu.
Ten kryminał, tego autora - http://ryszawa.blogspot.com/2018/10/zgadnij-kto-chris-mcgeorge.html
Koniecznie przeczytajcie. Super pozycja. Ale szukam też nowych autorów kryminałów - chcę odpocząć od Mroza. Kogo polecacie? Albo jakie tytuły?

A wystarczyło dać sam tytuł i autora, bez spamlinka.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Ja mogę polecić „Sto lat samotności” Marqueza. Świetna książka.

Ja ją z trudem doczytałem. Literatura iberoamerykańska jakoś mnie odstręcza.