Która przeglądarkę wybrać?

Otóż mój problem polega na tym że nie wiem jaką przeglądarkę wybrać do przeglądania internetu. Chce aby przeglądarka była szybka, bezpieczna (czyli żeby miała tam jakąś ochrone przed wirusami) i żeby była funkcjonalna. Którą z nich wybrać? :

  • Internet Explorer

  • Mozilla Firefox

  • Opera

  • Google Chrome

A to są takie? :wink:

Polecam Google Chrome.

Trudno ci tak jednoznacznie wskazać, która z tych przeglądarek jest najlepsza, proponowałbym, przetestować każdą z osobna i dopiero wtedy dokonać wyboru.

Pod względem zabezpieczeń, to obecnie każda przeglądarka jest wyposażona w filtry antypishingowe, oraz filtruje strony pod kątem obecności złośliwego oprogramowania.

A od kompleksowej ochrony przed wirusami, to raczej służą inne programy - aplikacje antywirusowe, bądź pakiety internet security.

Tak jak napisał kolega wyżej. Każdą z nich przetestuj i każdą dostosuj do swoich potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś miał zainstalowane wszystkie :slight_smile:

Akurat ja testowałem wszystkie te i powiem tak:

-IE to dno

-Firefox jest dobry, szybki, ma dużo pluginów, ale jest denerwujący i ma mnóstwo awarii

-Opera kojarzy mi się z błędami, które ja spotkałem podczas korzystania

-Chrome jest dobry i aktualnie go używam, ale ma mało pluginów i nie ma czegoś takiego jak “czy chcesz zamknąć wszystkie 13 kart?” tylko zamyka wszystko od razu

Hm… Korzystam z Opery na 4 różnych komputerach o zróżnicowanej konfiguracji sprzętowej i muszę przyznać, że RAMu nie mieliła nie wiadomo jak, z odinstalowaniem nie miałem nigdy problemu i również z kartami i interfejsem też mi się żadne kłopoty nie kojarzą. Co o szybkości, to może i nie działa szybciej niż Chrome, ale praktycznie dla domownika jest tak samo szybka jak Firefox.

Jedyne co zauważyłem to chwilowe “braki odpowiedzi” przy pobieraniu dużej ilości plików o sporej wadze. Problem występuje sporadycznie i trwa to 2-3 sekundy po czym wszystko wraca do normy.

Myślę, że trochę się rozpędziłeś pisząc że Opera to dno.

Osobiście polecam Chrome szybka lekka nie wiesza się

Opera jest odporna na sprzęty by Tesco i by pan Mietek and syn. Instalowałem Operę u wielu osób i używają do dzis. O problemach też nie słyszałem. Uważam, że Jabku po prostu pisze banialuki. Samo to, że FF jest naj pod każdym względem. A realnie co innego.

jabku , przestań walić już głową o biurko ,bo od tego majaczysz coś chłopie.

Krótko i na temat: instaluj Opere.

Tak jak najbardziej opera, jest bardziejsza niż Firefox i IE razem wzięte. Najbardziej cenię stabilność i bezpieczeństwo włąsnie na Operze.

Chrome jest szybką, ale nie do końca stabilną i Ciężką przeglądarką (wydaje się tylko lekka) :wink:

Fan boye Opery :lol:

Osobiście polece Firefox, dlaczego bo to przeglądarka , a nie uniwersalny mikser do kuchnii. Opera ma za dużo bajerów w stylu klient e-mail, FTP i co jeszcze?

Czytałem też na blogu że można to wyłączyć pomyślałem okej, ale przecież ona nie ma AdBlocka! Chrome jako tako ale trzeba uruchamiać w trybie jakimś tam aby nie zapamiętywało histori.

Firefox najlepszy, według mnie.

Ja po prostu napisałem z czym spotkałem się podczas korzystania z Opery, widocznie tylko u mnie było tyle błędów i dlatego jej nie polecam…

Najlepiej wgrać sobie Firefox’a albo Chrome.

womperm , Firefox to przeglądarka bez filtru reklam.

Opera posiada blokadę reklam. Kto chce to znajdzie. Poza tym jest lżejsza od Firefoksa, płynne przewijanie, wszechstronność, wygląd i przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO. Klient poczty.

Rozumiem, że fanboye wolą zainstalować produkty Mułzilli Firefoksa i Thunderbirda i cieszyć się z tego, że dwa procesy pożerają 1GB ram. Ja wolę Operę, która w bezczynności bierze 20MB, a przy otwarciu wielu kart maks 250MB.

To jest porównanie, nie to żebym RAMu żałował.

Dodane 20.11.2010 (So) 17:46

i oczywiśce ktoś kto poleca Operę to fanboy. Ten co Firefoksa i Chrome - cool ziom.

@master_zonk6, tylko nie widzi mi się edytowanie jakiegoś tam pliku i go samemu uzupełniać. Trochę automatyki :wink:

Zainstaluj sobie wszystkie i korzystaj z każdej przez jakiś czas - która najbardziej przypadnie Ci do gustu to ją zostaw. Ja miałem podobny dylemat i w końcu postawiłem na Operę i już kilka lat na niej siedzę :p.

A to ciekawe - myślałem że jest wręcz odwrotnie.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/1865/

Fan boy Firefoxa.

W Operze można łatwo zablokować reklamy. Do tego jest szybsza, lżejsza, stabilniejsza niż Firefox (testowałem na 6-7 konfiguracjach - u siebie, u znajomych, którym poleciłem Operę i pomimo tego, iż się za bardzo nie znają cenią ją sobie i zastanawiają się, jak mogli wcześniej używać IE/Firefoxa.

To ty sobie uzupełnij sobie coś innego…

Korzystam z TEGO filtru, i problemów nie mam. Jak coś nie działa, to PPM -> Preferencje -> Zawartość -> odchaczam “Włącz blokowanie…” i działa. Cztery kliki ,ale o wiele szybciej, przyjaźniej.

Osobiście polecam Operę, korzystam z niej od dwóch lat, przygodę z nią przeplatam z Firefoxem i Chromem (aby wiedzieć, co robi konkurencja) i szlak mnie trafia, jak mam na nich cokolwiek robić. Nad Firefoxem muszę posiedzieć, abym miał wszystkie przydatne funkcje te, które w Operze są w standardzie. Wiadomo, więcej wtyczek = FF jeszcze więcej pożera zasobów. Chrome niby lekki, ale znów za łysy, za mało przyjazny, za mało funkcjonalny, a ja oczekuję od produktu gotowości od razu po instalacji.

Do tego dochodzi stabilność Opery, nawet wersji beta. Jeszcze jednym argumentem pokazującym wyższość Opery nad Firefoxem jest to, że na Operze nie ma żadnych niezgodności np. z wyświetlaniem stron, co można wielokrotnie zauważyć na lisku - kto nie widzi, niech sobie poprzegląda porządnie fora.

Ktoś z fanboyów Mozilli obali argumenty, czy tylko będziemy się kłócić?

@up - ale Firefox tego na starcie nie ma, trzeba doinstalować = zwiększa ilość zjadanych zasobów.

Teraz się będą kłócić kto ma więcej bajerów do swojej przeglądary. Ja mam zainstalowane Chrome jak chcę coś szybko w necie sprawdzić, a jak mam coś robić poważniejszego to Firefox. IE jak ktoś powiedział wyżej to dno, mimo wielu łatek jest dalej w tyle za konkurentami :wink:

Dopiero IE9 próbuje nadgonić, ale to wersja beta, i nie dla każdego.

u4e , zaj. to chodzi. Normalnie czad. Proc się grzeje.