Która przeglądarkę wybrać?

W drugim poście od góry (na tej stronie) masz przykłady.

Firefox ma problemy z poprawnie napisanymi stronami.

Od kiedy to Firefox blokuje reklamy? Jak rżniemy głupa to na całego.

Napisałem, że u mnie działa wszystko OK. Prócz C+, bo ja cyfry nie mam i nie mam jak sprawdzić.,

od pewnego update opery, forum, wrzucone na ugu, przestało mi czytać. Już się tym dość długo nie zajmuje, ale jak nie otwierało tak nie otwiera. Zarówno na opera mobile jak i pecetowa.

http://www.niewidzialni.ugu.pl

a jak wejdziesz z podanym indexem:

http://www.niewidzialni.ugu.pl/index.php

to działa.

Mimo tego i tak używam opera mini bo jest najlepsza, a na pc ie8 bo niema problemów.

Rzeczywiście, trochę dziwne.

Może wypowie się ktoś bardziej obeznany, bo webmastering moją mocną stroną nie jest.

Czyżby, nie zauważyłem, no chyba że z tą twoją, no ale to wyjątek, bo pod IE, Chrome wyświetla się prawidłowo, tylko jakoś dziwnym tropem na FF jest problem, czyżby celowa twoja robota mająca na siłę pokazać, że Firefox źle wyświetla strony.

Jeżeli rżniesz głupa to tylko sam, no chyba że dopiero teraz odkryłeś Firefoxa, bo od dawna istnieje rozszerzenie do blokowania reklam - adblock. Owszem równie dobre jest też w Operze, z tą tylko różnicą że w Operze jest jest jako opcja od razu wbudowana w przeglądarkę, a Firefoxie w postaci rozszerzenia. Mi osobiście bardziej odpowiada to rozwiązanie z FF, a tobie z Opery ok, też nie uważam za najgorsze, podmiana pliku urlfilter.ini i po problemie z natrętnymi reklamami.

Czyżby ? Chyba nie widzisz wątków na forum o problemach z Fx.Ja też na Operze nie doświadczam tych problemów które opisujecie ,czyli z gmail ,facebook itd ,stronka Vicodin http://www.niewidzialni.ugu.pl normalnie mi działa…A stronka master_zonka ma poprawny kod ,zero błędów kolego na http://validator.w3.org/ ,więc problem ma Fx

Do Opery też już są rozszerzenia ,nie używam np NoAds ,używam AdMunchera ,ale subskrypcję z AdBlocka na nim działają :wink:

Pablo79 , tak jak najbardziej. Sprawdź źródło strony. Aż taki wredny to nie jestem. :smiley:

teraz na zdrowy rozum. Gdybym dopasował te szczegółowy pod Firefoksa to pod Operą wyszłaby kaszana. A tak tylko Firefox ma z tym problemy :wink:

Opera je tyle samo z tą funkcją, Fx z rozszerzeniem konsumują więcej zasobów

i na tym polega ten “fenomen” Firefoksa w wyświetlaniu stron. #-o

Ok nie chce Cię posądzać i podejrzewać o to że jesteś wredny. Sprawdzałem twoją stronkę validatorem i przyznaję zero błędów. Tylko dziwnie nasuwa mi się taka myśl, (no niestety na webmasteringu się za bardzo nie znam) że nawet w IE8 twoja stronka wyświetliła mi się bez problemu, a jak wszyscy wiemy, jaką zgodność z standardami ma Internet Explorer 8.

Nie zauważyłem tego jakoś u siebie.

Tylko nieraz zastanawiam mnie fakt po co Operze są rozszerzenia, skoro jeszcze nie dawno odzywały się głosy, że są one tej przeglądarce nie potrzebne, bo wszystkie funkcje które oferują rozszerzenia dla Firefoxa, Opera ma je od razu po zainstalowaniu.

Coraz bardziej widzę tu kłótnię o "wyższości Świąt… nad Świętami… ". Ciekawe czy dyskutanci jeszcze pamiętają kto i o co prosił na początku tego wątku, szans na kompromis raczej nie widzę gdyż iż albowiem “To nie ważne czyje co je, ważne to je co je moje” #-o . Wynik będzie taki sam jak w niedawnej dyskusji o wyborze anty wirusa, wyszło że najnowszy test antywirów może sobie redakcja DP …, my wiemy lepiej :evil: . Mnie się wydaje że nawet najdoskonalsza maszyna jest warta tyle co ten który ją obsługuje. I to by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich.

Autorzy tak zdecydowali, co nie?

Pamiętam, autor pytał się o bezpieczną, szybką i dobrą przeglądarkę.

Tak w zupełności się z Tobą zgadzam, tylko jak się czyta te wszystkie posty, to nie sposób się do nich nie odnieść.

xyzzyx wedle Twojej logiki ,żadna dyskusja prowadzona na argumenty po prostu nie ma sensu ,po co te fora i dzielenie się opiniami…

Dla tych co używają Opery ,umieją ją skonfigurować (co nie jest takie trudne) ,mogą być bez sensu ,ponieważ przez ten czas umieli sobie poradzić bez nich ,czy to za pomocą skryptów ,przycisków czy widgetów itd .Rozszerzenia - to szansa na popularyzacje przeglądarki - i tyle .Były głosy że ich brak ,dyskwalifikuję przeglądarkę dla chętnych ,więc się pojawiły i wszystko gra.

Ja polecam Mozilla Firefox i Google Chrome

To jest najlogiczniejsze podejście ,nie rozumiem takich tematów ,przecież przeglądarki są za darmo ,bez ograniczeń czasowych ,toż to nie wybór procesora, czy zaawansowanego programu do obróbki obrazu ,wiadomo że każdemu pasuję coś innego…Tyle że jedne mają więcej błędów ,są bardziej dziurawe od innych :wink:

Każda z ww. przeglądarek odpali klikając przy instalacji dalej / dalej / dalej … i nie trzeba jej specjalnie konfigurować, każda jest prosta.

ra-v , …Chodziło o rozszerzoną funkcjonalność .

A to się zgadza :slight_smile: Każdy kto umie czytać i rozpoznawać przyciski nawigacji ,powinien sobie z każdą poradzić :slight_smile: