Która wersja Ubuntu lepsza na netbooka?


(Phight3r) #1

Mam netbooka Asus Eee PC 1000HD, zainstalowałem Ubuntu 10.04 ale widzę że Canonical bardzo promuje Ubuntu Netbook Edition. Komputerka potrzebuję głównie do internetu i napisania czegoś w OpenOfficie, ewentualnie napisanie jakiegoś skruptu w PHP. Moje pytanie: który Wy byście brali system - Ubuntu Desktop Edition czy Ubuntu Netbook Edition?


(Spectatorx) #2

Jeśli do netbooka to wiadomo, że netbook edition, tymbardziej do takich zastosowań jakie wypisałeś.


(Cayman) #3

Kubuntu Netbook Edition


(Marcinch7) #4

Poczekać na Ubuntu Unity


(Phight3r) #5

A czy na wersji netbook edition zainstaluje wszystkie programy tak samo jak na desktop edition?


(system) #6

@Phight3r, oczywiście że tak :wink:


(Phight3r) #7

No to za Waszą namową ściągnę i potestuję. Można uruchomić go jako LiveCD?


(Simon1991) #8

Tworząc dysk startowy USB działa on jako LiveCD.


(Coman_PL) #9

Po co ściągać? Wystarczy doinstalować UNE do standardowej wersji Ubuntu. UNE posiada tylko zmieniony interface w stosunku do standardowej wersji + parę usprawnień takich jak maximus. Jest to po prostu ubuntu przystosowane do pracy z mniejszym ekranem.


(Phight3r) #10

Zainstalowałem, nawet fajnie działa. Tylko również występuje problem jaki opisałem w ostatnim moim poście w tym temacie: ubuntu-netbook-asus-eee-1000hd-brak-wifi-t410076.html, tzn. brak loga ubuntu podczas ładowania systemu. Może co można z tym zrobić? Najlepsze jest to że jak system ładuje się z pendrive, to logo jest i nawet w odpowiedniej rozdzielczości a po instalacji migający podkreślnik w górnym lewym rogu ekranu.