Który 8800GT jest tani, cichy, bardziej schłodzony i lepszy?

Jak w temacie. Który 8800GT 512MB jest tani, cichy, najlepiej chłodzony i ogólnie lepszy?

Nie wiem czy lepszy jest:

Palit Sonic Super z tym niebieskim chłodzeniem,

czy też może:

referencyjny Galaxy CoolerMaster z dołożonym chłodzeniem NV Silencer 5 rev.3,

a może jeszcze coś innego?

Jak się ma wymiana chłodzenia i podkręcanie do utraty gwarancji w przypadku tych kart? Bo nie chciałbym jej stracić (na wypadek, gdyby karta uległa awarii). W ogóle czy te karty dobrze się podkręcają? O kupnie Palita myślałem też, bo jest on już na starcie podkręcony, podkręcałbym go tylko ewentualnie.

coolermaster nie może być referencyjny… ta wersja ma zworke zwiększająca napięcie na gpu przez co lepiej się podkręca, chłodzenie od coolermastera jest bardzo dobre ogółem ja wole wersja galaxy coolermaster od tego palita

Prawda, mój błąd :oops:

Tak więc w pierwszym poście chodziło mi o tego Palita co wyżej oraz Galaxy referencyjne + nvSilencer 5 i te z chłodzeniem CoolerMastera lub też inną kartę jeśli polecacie :lol:

Ja biorę Galaxy więc tą Ci polece…słyszałem, że karta nie furkocze jak ruski traktor i ogólna wydajność jest bardzo dobra jak na tą cenę…

A ja mam Palita z niebieskim chłodzeniem i też jest cicho i wydajnie ;]

neo10 z tym wentylatorem i wokół radiatory ? ;] Bo własnie nie wiem co brac… Czy Palita tego co ty czyli

http://www.allegro.pl/item307323617_pal … _wawa.html

lub

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,48602/

Wydaje mi sie że to drugie chłodzenie jest lepsze ale nie jestem pewien do końca … I mam dylemat :expressionless:

To drugie to chłodzenie standardowe czyli głosne i nie wydajne ;p Wejs tego Galaxy.

Kupić najtańszą, wymienić chłodzenie na AC Accelero S1 (lub poczekać na rewizję rev.2) + wentyl np. Fander 120mm lub AcuTake i jest chłodno i cichutko ;).

albo zwykłego NV Silencer 5 rev3 za 15zł + zestaw radiatorków Pentagrama za 13zł (na sekcję zasilania)

Najlepiej wziąć Galaxy z coolermasterem, ma ona magiczną zworkę za pomocą której ustalamy napięcia na GPU - bardzo pomocne dla overclockerów…

Jak macie możliwość, to bierzcie Galaxy z Cooler Masterem

Bez zmiany zworki, u mnie dwie sztuki poleciały 700/1770/2000 (dalej pamięci nie sprawdzam)

Czyli tak jak w Palicie czy wersji Sonic+

Po przełożeniu, spokojnie 750/1880/2000 i temperatury w stresie 78 nie przekraczają

Brać Galaxy

Czyli widzę, że najlepiej brać tego Galaxy z CM.

I jeszcze tak, żeby się upewnić:

  1. Jak podkręciłbym tego Galaxy i uległby awarii to wtedy stracę gwarancję? ;/

  2. Czy w tej karcie są zamontowane te pamięci, które podobno padaja przy 2000MHz czy inne?

Eh, nie chcę robić double posta, ale temat już zjechał daleko w dół. Czy jest ktoś kto byłby w stanie odpowiedzieć na te dwa powyższe, nurtujące mnie pytania? Bardzo mi na tym zależy. Przepraszam jeśli naruszam teraz w jakiś sposób regulamin.

są małe szanse na awarię, jak już to wkładasz zworkę na standardowe miejsce, oddajesz do serwisu - oc grafy zapisuje się w systemie, nie na stałe (chyba, że ktoś chce wbić na stałe i flashuje BIOS grafy)

jak pamięci się nie schłodzi to każde mogą paść. Na tym galaxy są pamięci quimond.

ja mam galaxy referenta i podczas stresu ma góra 65 i jak zmienie chłodzenie to nie strace gwarancji??

tam chyba nie ma plomby, więc jak spali Ci się to zakładasz chłodzenie od galaxy i oddajesz na gwarę. Możesz zmieniać bez obaw

Jak masz stickera z tyłu i go zerwiesz to tracisz.

Podgrzewasz suszarką i żyletką podcinasz.

Jak oddajesz na gware, to zmieniasz chłodzenie na referencyjne i przyklejasz sticker

ja nie mam przy śrubce żadnego stickera;) to chyba moge

Co do tego, że nie chłodzone pamięci każde mogą paść to wiadome, tylko przeczytałem artykuł, który mnie trochę zaniepokoił dotyczący właśnie pamięci Quimonda na 8800GT: http://www.geforce9.pl/index.php?news=195

W każdym razie dziekuję za wszelkie odpowiedzi.

Ustawisz ~980Mhz pamięci na codzień i będzie ok

Chciałem przeczytać SlavesMaster twój adres ale nie umiem, bo antywirus wykrywa jakiegoś trojana :o , co to za adresy podajesz. A tak do tematu to ja mam Palita z niebieskim chłodzeniem, chodzi cicho i wydajnie.