Który antywirus?

AntiVirenKit2005

F-Secure5.41

Panda

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś antyvirusa i dlatego pytam się który z wymienionych jest najlepszy i dlaczego, a jeśli znacie jeszcze inne dobre to prosze sie wypowiedzieć.

tematów było pełno, wpisac w szukajke a tam tematy pekaja w szwach :smiley:

a teraz wracając do tematu:

najpierw podaj swoją konfiguracje kompa, bedzie mozna lepiej okreslic jaki antyvir pod twój sprzet

1.Antivirenkit dobry ale zamulacz

2.F-secure słabszy , gorzej radzi sobie z wykrywaniem wirów

3.Pandy także nie polecam, ma dobrego firewalla ale pozostawia smieci usuwając wirusy, niestety nie zawsze usuwa je do końca co oznacza że nasz komp dalej ma wiry.

Polecam szczególnie kaspesky antivirus bardzo dobra wykrywalność, w testach plasuje na 1 miejscu :smiley:

Bardzo dobra wykrywalność, świetnie radzi sobie z wirami, usuwając wirusa usuwa także wszystkie śmieci jego lub przenosi do kwarantanny, wersja tyestowa do pobrania ze stronki http://www.kaspersky.pl, do tego zainstaluj sobie kaspersky firewall lub bezpłatny kerio i będzie ok :slight_smile:

Rozejrzyj sie na forum bardzo duzo zostalo na ten temat napisane:)

Bardzodobry jest Kaspresky

najjepszy wedłóg mnie jest NORTON

to podaj konkretne linki

a jakieś uzasadnienie ??

dobra oto uzasadnienie dlaczego NORTON ponieważ bardzo dobrze wykrywa wirusy i jak zainstalujesz sobie wersję Internet Security to masz odrazu z firewalem :stuck_out_tongue:

słabe strony Nortona

-długo skanuje pliki (ale skutecznie :smiley: )

-na ikonkę w tray’u trzeba dosyć długo czekać ,przez co muli kompa :-x

ale ogólnie ,jest to dobry antywirus :slight_smile:

ale dałeś niekonwencjonalne uzasadnienie :? tzw uzasadnienie nie uzasadnione :roll:

podaj konfiguracje komputera. wtedy będzie łatwiej dopasować av do twoich potrzeb.

ty zacząłes ja jeszcze dokończę :D:D

niestety po pierwsze zamula koma przy skanowaniu, nawet takiego kompa jak mój :smiley:

miałem tę wersje testową , i niestety co z tego że tak skanuje kompa jak nie wykrywa niestety niektórych wirusów :confused:

nie sama ikonka , poprostu program bardzo długo ładuje swoje moduły,

-nie ma dobrego blokowania reklam

-harukaustyka programu zawodzi przez co przepuszcza wirusy które dopiero sa wykrywane w gruntownym skanie, po 15 dniach testowania programu wruciłem do kaspra i on wywalił mi 1 trojana i 1 wirusa po nortonie,

-kolejna wada, pomimo że klikniesz przy deinstalce usuń wszystko, moduły dalej zostają, procesy trzeba recznie usuwać, dlatego nie polecam tego programu.

ogólnie program plasuje na pozycjach 2-4róznych testów , a kaspersky jak narazie przebił oferte symanteca, dlatego proponuje zakup własnie takiego antyvirka, bedziesz miał pewność że komp jest dobrze chroniony, dodatkowo mozna ustawić sobie żeby pobierał aktualizacje co 1 godzinę

wybaczcice ale hajdukowi123 chodziło o podpowiedź przy zakupie jednego z trzech antyvirów. nie ma tu mowy o nortonie czy kasperskim :wink:

:roll:

a moze tak kolega uważnie przeczyta :

:x

rzeczywiście. przepraszam za niedoczytanie 8) ach, ta moja szybkośc :slight_smile:

zwracam honor :slight_smile:

BTW

hajduk123 podaj tą konfiguracje sprzętową :slight_smile:

antywirusy są w coraz nowszych wersjach => tematy się deaktualizują

…i jak on nie umie nawet prostego trojana wywalić tylko daje linki z poradnikiem jak się go pozbyć to go zdeinstalowałem.

jak masz dużo ramu (od 512 w górę) bierz pande bo to wszystko w jednym(antywir antyszpieg antydialer + firewall i Bóg wie co jeszcze) jak chcesz wydajność to bierz kasperskiego dobra wykrywalność przy niskim obciążeniu a F-secure podobno jest dobry ale o niego pytaj innych

antyviren kit 12 odradzam bo bardzo przeciąża system(prawie jak panda tylko mniej opcji) ale wykrywalność ma super(podobnie jak panda)

F-Secure numero uno na dzien dzisiesjzy

kazdy test to potwierdzi niezalezny oczywiscie

dalej wszystko na AVK sam Kaspersky, Norton

potem Panda, BitDefender

F-Prot, AntiVir itd.

niezly JOKE KAV+F-Prot+RAV(BitDefender) nieradza sobie mowisz

dobre

wez zobacz testy Kamcia_18

cala prawda i sama stwierdzila ze co z tego ze Norton wygral jak ma UPDATE co 2-3 dni wiec jest ■■■■

tylko do testow sie nadaje

antywir na bazie engine KAV jest slusznym wyborem

wylacznie

testy te nie obejmują najnowszych wersji antywirusów

za taki ■■■■ powinieneś zostać pochwalony czerwonym paskiem

a według mnie panda platinium 2006 bo ma true prevent + heurystyka + behavioralne i dotego mase funkcji(no tylko ramu mało się robi)

co do nortona to potwierdzam że ■■■■ bo nie umiał trojanów usuwać więc niech się …

dalej o skuteczność antywirów nie będe się kłócił :wink: zostawiam to mediom i przedstawicielom firm :smiley:

A to cio takiego ?? 8) 8) 8)

Bo mnie uczyli o heurystyce :stuck_out_tongue:

o jej , przeciez kazdy mógł sie pomylić :smiley:

przepraszam za bład :smiley:

No to tak z grubsza to mam 256MB DDR-SDRAM, Procek:Celeron2.26GHz Karta Graf Nvidia Fx5200 128MB

a co powiecie o Nod32 podobno też jest dobry

nie instaluj noda na takiego kompa :smiley:

nod jest słabszy od kaspa , zainstaluj kaspa będzie git, a do tego jakiegos firewalla np. kerio lub jesli płatny do kaspersky antihacker, to najlepsze zabezpieczneinie kompa :slight_smile:

wszystko znajdziesz na stronie http://www.kaspersky.pl

ja jestem non stop bez firewall-a i jest cacy(może dlatego że siedze w radiowym lanie opartym na switchach) firewall uważam za zbędny a że jedyną osoba która skanuje mi porty to admin to się nie boje.

ram-u masz za mało więc instaluj np. Kaspersky antyvirus albo F-secure(choć nie wiem jak mocno obciąża system na bank mniej niż nowe pandy i AVK12)