Który laptop do ok. 4000 zł wybrać? Pomożecie?

Hej,

Zastanawiam się który z poniższych laptopów wybrać, nie znam się za dobrze, więc będę wdzięczna za podpowiedzi i też uargumentowanie dlaczego dany model lepszy waszym zdaniem. Jeżeli polecacie inne to też jestem otwarta.

1.LENOVO Yoga Slim 7 14ARE05 Ryzen 5 4500U 16GB 512GB SSD W10 Laptop - ceny i opinie w Media Expert

  1. LENOVO ThinkBook 13s i5-8265u 16GB 256SSD FHD W10P - Sklep i laptopy IBM, Lenovo - Allegro.pl
    lub 14
    Lenovo ThinkBook 14 i7-10510 16GB 512PCIe FHD MAT - Sklep i laptopy IBM, Lenovo - Allegro.pl

  2. Laptop HP EliteBook 830 G6 i5-8265U/8GB/256GB SSD/Intel UHD Graphics/13.3’’/W10P Srebrny najlepsza cena, opinie - sklep online Neonet (gdyby udało mi się poleasingowo/powystawowo do 4000zł) + ewentualne dołożenie RAM

  3. Laptop DELL Vostro 5301 13.3 FHD AG i7-1165G7 8GB 512GB SSD MX350 BK W10P 3YBWOS - Sklep Dell (dell24.pl) lub wersja i5 (tutaj 8ram ale osobno karta graficzna i pamięć więc może ok? albo może warto dopłacić za wersje 16gb?)

W skrócie do czego potrzebuję:

  • prowadzenie lekcji online (kamera w klawiaturze odpada)
  • lekki !! najlepiej 1,3 do max 1,5 , matryca 13,3 lub 14
  • nie gram
  • najlepiej 16 GB i dysk SSD 512 ( albo możliwość rozbudowy do takiego)
  • może nie być nówka ale gwarancja minimum 24 msc.
  • chciałabym żeby jak najdłużej mi służył i był niezawodny

Ja bym chyba wybral 2.2 tzn tą 14. Fajny taki

Jedyny rozsądny to Dell, ale brałbym z i5, a 16GB za to. Między tymi i5 a i7 różnica jest jedynie subtelna:

Piękny wybór :+1:

Dziękuje za odpowiedź. Niestety mimo dobrej specyfikacji nie zdecyduje się na ten model della, bo priorytetowo traktuję wagę i chciałabym najlepiej 1,3kg, a 1,5 to już maksymalnie… mam kłopot z kręgosłupem a laptop będę przenosić prawie każdego dnia, więc mimo że różnice niewielkie to dla mnie znaczące i to 1,67 kg to już troszkę za dużo.

Lenovo ci się rozleci, naprawiam tego syfu masę co tydzień. Zrobione tak tandetnie, że często po kilku miesiącach ludzie przynoszą z połamaną obudową.

Za niewielką kasę z lekkich i solidnych laptopów polecam Huaweia. Mocna i lekka konstrukcja.

No to będziesz miała jeszcze większe problemy. Ergonomia pracy na 13 i 14 calach nie istnieje, poczytaj sobie zalecenia BHP jak masz pracować z komputerem. Na chwilę można się powyginać, ale nie kilka godzin dziennie, szczególnie “z problemami z kręgosłupem”. Co do noszenia… to nawet ten najlżejszy przekracza pewnie, ładowarka też powinna być doliczona. Wreszcie pamiętaj, że ultra mobilne laptopy zwykle mają ultra przyciętą wydajność. Do nauki starczą, ale jednak cięcie poboru watów sprawi, ze szybciej Ci mocy procesora braknie (w niektórych modelach). :wink:

HUAWEI MateBook 13
1.3kg

Tylko Huawei ulokował kamerkę w klawiszu.

ASUS ZenBook 14 UM425IA R5-4500/16GB/512/W10 3999 zł
Znana seria wśród Ultrabooków. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, aluminiowa obudowa lekki mobilny z solidnym wykonaniem z standardem militarny MIL-STD-810G, markowe głośniki, podświetlana klawiatura, bardzo dobre wyniki pracy na baterii. Kamerka jest zamontowana w tradycyjnym miejscu, dodatkowo posiada funkcje podczerwienie, czyli rozpoznaje twarz. Bardzo wygodny sposób na logowanie się do systemu Windows.

Ewentualnie taniej Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W10 IPS Srebrny 3499 zł
Wydajnościowo praktycznie podobnie do w/w Asusa, z tym że posiada procesor Intel i5, lecz najnowszej generacji. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura. Dobry stosunek ceny.

Ewentualnie biznesowy model Lenovo ThinkBook 14 Ryzen 5/16GB/512/Win10P 3699 zł
Tylko z wydajniejszym 6 rdzeniowym procesorem AMD. Aluminiowa obudowa, matryca FULL HD IPS, duża liczba portów.

I bardzo dobrze. Dzięki temu niema na górze batów plastikowych jak reszta. Na dodatek niema potrzeby oklejania ekranu jakimiś taśmami i papierami, jak to widać w koło.
ZenBook fajny, ale bardzo delikatny.

Np w ThinkBooku jest wbudowana zaślepka :slight_smile: więc niczego takiego nie potrzeba.

No tak, tylko Te Lenovo przynoszą z wyrwanymi słupkami masowo, bo mocowanie zawiasów i obudowy jest chyba z suszonego gówna zrobione. Potrafi się wyłamać od samego patrzenia na to.

Dziękuję bardzo za wasze odpowiedzi. A co sądzicie o tym HP Elitebook powystawowo/poleasinogowo?

Mając taki budżet warto jednak kupić nowy sprzęt.

Wypisz wymaluj Acer Swift 3 314. 1.2kg wagi, szybki, lekki, nie grzeje sie i cichy. Matryca IPS.
Osobiscie wzialem na AMD Ryzen - bateria dluzej dziala niz na intelu, robi standardowo czasy typu 10-12h w internecie. Przeszedłem z tak uwielbianego Thinkpada t440s, jakością wykonania kompletnie nie ustepuje mu (obudowa magnezowo aluminiowa) a cala reszta na duuuzy plus dla Acera, waga, szybkosc, matryca, kultura pracy.

2849zł i zostanie na 10pack dobrych win :wink:
Jesli znajdziesz to smialo mozesz dolozyc do wersji 16GB ram

W swift 3 nie rozbuduje ram, więc wersja z 8 GB ram nie jest zbyt dobrym wyborem.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Ten Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W10 IPS Srebrny 3499 zł wydaje mi się sensowny i wydaje się spełniać moje kryteria. Lenovo i Zenbook też mi się podobają ale chyba odrzucę skoro pojawiają się głosy że są delikatne i można łatwo uszkodzić…

Tak to bardzo dobra opcja, Intel bardzo ok, trzeba tylko pamietac, że z AMD wycisnie sie z 2-3h wiecej na baterii aktualnie. RAMu fakt - nigdy dość

Daj znać czy zadowolona

Byłam zobaczyć na żywo tego Acera 3 i powiem szczerze że na żywo wykonanie mnie nie zachwyciło… przykuł moją uwagę Dell leżący obok i zastanawiam się czy może nie dokupić do niego RAMu ?

Jak oceniacie ten Dell (o opcji 16 ram) do Acera Swift 3 i ewentualnie do HP Elitebook 830 ( znalazłam nowy, powystawowy z gwarancją tylko cena 4350zl)? Jutro/pojutrze już planuje kupować więc myślę że to ostatnie momenty moich rozważań.