Który Windows był najlepszy?

Tak jak w temacie i proszę o uzasadnienia :mrgreen:

jeszcze tydzień temu napisałbym, że 98 SE ale… to się zmieniło :stuck_out_tongue: według mnie XP professional :wink: visty jeszcze nie ma uwzględnionej :stuck_out_tongue:

czemu xp pro?

  • szyfrowanie NTFS

  • poprawiona stabilność pracy w porównaniu do HE

  • lepsze zabezpieczenia od HE

  • po dodaniu sp2 robi się całkiem bezpieczny ale bez antywira długo się nie pożyje :F

  • będzie jeszcze długo miał wsparcie ze strony M$

Wg mnie najwięcej wniósł Win95. W późniejszych Windowsach były podobne opcje tylko trochę udoskonalane + nowsze.

-zależy kiedy"był" najlepszy

-zależy do jakich celów ma być uzywany

-zależy na jakim sprzęcie ma chodzić

-zależy od ilości $ jaką mozna na niego przeznaczyć

-zależy od upodobań i potrzeb użytkownika

Czyli kolejne z serii … (tu mi brakło słowa) tematów -> śmietnik?

NO WLASNIE…

bo na moim to najlepszy 98:D

Właśnie. Na starym kompie instalowałem 98,Milenium i 2000. Najlepszy był 98’. A na nowym kompie i puźniejszych up-greatach króluje XProSP2.

kiedyś 98 3 lata bez jakiego kolwiek problemu oraz bez formata, po nim Xp Profesional taki mi juz zainstalowalli w sklepie a teraz XP HE OEM kupiony za ciezko zarobione pieniądze opłacało sie :stuck_out_tongue: he he jestem zadowolony z tego zakupu

To żeś się popisał wiedzą :evil: :stuck_out_tongue: 95 to zwykła nakładka na DOSa :stuck_out_tongue: Dopiero XP jest całkowicie “zrobiony” przez twórców. :stuck_out_tongue:

Każdy Windows w swoim czasie był najlepszy, nie ma sensu porównywać XP do 95 bo różnica w dacie premiery to 6 lat, co innego jakby te systemy wyszły w tym samym czasie.

Zdecydowanie XP PROFESSIONAL.Bo jest w miare stabilny.

Ma nie najgorsze zabezpiecznia :PP i ogolnie przypadł mi do gustu :smiley:

XP PRO? Bo najłatwiej go spiracić, co? :smiley:

Ja mam Home i nie narzekam.

A home spiracić nie można. Twoim zdaniem najbezpieczniejszy jest 98?? Żal :frowning:

brakuje mi tu windowsa 3.11 a co on patyk od kiszki :wink:

On wniósł najwięcej (tak mi się zdaje) :wink:

95 to była rewolucja, ale o 3.11 zapominać nie wolno :stuck_out_tongue:

Ja tam lubię Windowsa 2.1, bo nie ma już na niego virusów, ale programów też nie ma :confused:

Według mnie właśnie wersja 3 okienek była prawdziwą rewolucją. Dlaczego? Ona właśnie pozwoliła przełamać barierę 640kb pamięci :mrgreen: I co ten MS zrobił, coraz więcej pamięci potrzeba do programów…

A gdzie Windows XP Fundamentals For Legacy PC’s ?!

To bardzo dobry system!! Tak szybko chodzi(wymaga tylko 233mhz procesora i 64mb ramu) a posiada wszystie potrzebene funkcje.

Ma Service Packa 2 i system ten powstał w 2006 roku( w marcu)

Naprawde polecam!! A do tego jeszcze rozbudowana instalacja systeumu czyli wybieranie składników systemu do zainstalowania…

Windows XP home lub Pro, zależy od kieszeni :slight_smile: ja mam Pro.

Chyba z wcześniejszymi wersjami okienek Ci się pomyliło. To właśnie 95 był pierwszym “samodzielnym” okienkowym systemem MS.

Mi najbardziej podoba się XP HE.Pracowałęm i na 95 i na 98 i na 3.11 ale XP wydaje mi sie najlepszy! 8)