Który z programów do odinstalowywania jest lepszy: Revo czy IObit Uninstaller?

(hatezit) #1

Witam,
Chciałbym Was zapytać, który program jest dobry? Revo czy Iobit Uninstaller? Korzystałem z tego pierwszego i po jakimś czasie przestał usuwać ślady. Natomiast o nowej wersji Iobit słyszałem różne opinie, że system rozwala, bardziej szkodzi niż pomaga? Jak jest z tym softem?

(blumberplumber) #2

Ja używam Revo i jest OK. Zawsze usunie jakieś śmieci z dysku czy z rejestru. IOBit podobno jest szkodliwy - to prawda, ale nie używałem, więc nie wiem, czy jest tak w rzeczywistości.

(krystian3w) #3

TTV / Eska TV oglądam cały dzień / całą noc.

(zbigg47) #4

Ja zaś na okrągło oglądam Disco Polo, ale tylko do 22-ej.

A tak na powaźnie to trzeba tytuł tematu poprawić, aby było wiadomo w czym rzecz np. Który z programów do odinstalowywania jest lepszy: Revo czy IObit Uninstaller?

A tu masz opinie o tych programach:
https://www.dobreprogramy.pl/Odinstalowywanie-programow,Programy,Windows,227.html

(krystian3w) #5

Ja tam na ostatnich wydaniach 2.0.X Revo się zawiodłem nie umie wykrywać resztek po wpisach do menu kontekstowego np. gita.

(Aw@mo) #6

Revo Uninstaller co do marki Iobit mam jakiś blok i brak zaufania.

(hatezit) #7

Poprawione, w takim razie jeszcze raz zainstaluje Revo free.

(~MacG) #8

(krystian3w) #9

też pewnie nie sprzątnie dobrze po instalatorze gita jak sobie ustawie by wpiąć go w menu kontekstowe.

(stens1950) #10

Prawda ! GeekUninstaller

(zbigg47) #11

Po co jakieś cudaczne “usuwacze” jak w Windowsach są i to skuteczne deinstalatory systemowe?

(Bogdan_G) #12

Kilka lat temu, revo (pro) zamordował mi system w7 na komputerku, bo dałem mu odinstalować sterowniki nvidia.
WPU (wise program uninstaller) podczas odinstalowania aktualizacji internet explorera, sprzątnął współdzielony w systemie iframe.dll.
Tak samo siłowe odinstalowanie chrome w systemie geek uninstallerem zakończyło się uwaleniem systemu.

Wszystko, co jest zintegrowane w systemie, to można odinstalowywać wyłącznie systemowo, lub nie mordującym programem uninstallview. W nim można odinstalowywać wszystkie frameworki, czy visuale.
Co do odinstalowywania antywirusow, to są dedykowane programy. Do programów, które nie powinne zostawiać śmieci w rejestrze i w systemie, to najlepszy jest soft4boost any uninstaller - powolny, ale skuteczny na poziomie płatnego total uninstalla.

Nie ma co się boczyc na programy zostawiajace część wpisow w rejestrze po programach. To ścieżki do resztek w punktach przywracania i paru innych chronionych miejscach, gdzie programy nie mają dostępu. To także “mądrość” programów odinstalowujących, że nie uszkadzają nic w rejestrze.

Niestety - jak kombinuje się z groźnymi programami, to trzeba się nauczyć sprzątania ręcznego, nawet w folderach chronionych i ukrytych.

Moje zdanie? - IOBit, to wirus. Revo ujdzie, ale trzeba być ostrożny z zaznaczaniem pozostałości po odinstalowaniu. gdy się nie zna kluczy - to lepiej nie dać grzebać programowi w systemie, żeby czegoś nie uszkodzić.

(~MacG) #14

Fajny żart…

(Bogdan_G) #15

Systemowe odinstalowanie wystarcza, czy też tymi programami do odinstalowania - powiedzmy zastępczymi, czyli w ccleanerze, glarysofcie, geeku, wise, revo i tam jeszcze stu innych. Warunek jest jeden - gdy nie mamy do czynienia z bugiem jakiejś aplikacji, czy też aplikacja nie jest wredna.
Powiedzmy, że nastąpił błąd flashplayera i nie pomaga zwykłe przeinstalowanie. Mamy do tego dedykowany program adobe flashplayer uninstaller, ale po nim jest pozostałość ustawień - w panelu sterowania jest ikona AFP świadcząca, że w appdata pozostał folder flash player bez nazwy adobe i pusty folder macromedia/macromed w zależności od systemu. Revo to zostawi, geek uninstaller, hibit i jakie tylko. Nawet płatny total uninstall zostawi. Mam taki zresztą z dożywotnią licencją.
Gdy dalej błędy z wyświetlaniem się generują, to kluczowe jest usunięcie tego folderu ustawień.
Gdy nie umie się odinstalować i ręcznie sprzątnąć, to jest problem na skalę uwalenia systemu. A adobe flash player może to zrobić.
Miałem tak, ze wyskoczyło okno aktualizacji AFP, ale wyiksowałem, bo pisałem w wordzie. To zawiesiło mi system i po pięciu minutach trzeba było wyłączyć powerem przytrzymując power. Pewnie, że straciłem robotę.
Inna sprawa, gdy do AFP wlezie jakiś wirus.

Darmowy soft4boost any uninstaller w tym jest lepszy od innych, że takie wrażliwe pozostałości usunie podczas zaznaczeniu programu i kliknięciu w remove. Cep jest bardziej skomplikowany, niż ten program po angielsku. Przynajmniej nie ma w nim nic do konfigurowania oprócz wyglądu.

Są programy wybitnie szkodliwe, jak avg tuneup. Włazi w procesy, w podgląd zdarzeń, przejmuje sterowniki, przejmuje uprawnienia i tam takie. Jest wiele wirusów mniej szkodliwych. Modyfikuje w rejestrze ustawienia systemowe. Odinstalowanie tego, to szkoła przetrwania, bo najlepsze programy do odinstalowania nie mają uprawnień…

(hatezit) #16

Pobrałem Revo wersję portable. UninstallView miałem i nie mógł usunąć kilku programów, nie napiszę jakich, bo nie pamiętam. Zamiast GeekUnisntaller, chyba wypróbuję program, o którym mówisz, czyli soft4boost any uninstaller.

Jak IObit jest szkodliwy i nie polecacie, to nie będę instalował;)

(Rychu_z_Pragi) #17

Na tytułowe pytanie odpowiedziałbym - ten trzeci: Soft Organizer Pro
Do poczytania o nim - https://www.dobreprogramy.pl/Soft-Organizer,Program,Windows,41770.html
Używam go od paru lat z promocji i jestem z niego mega zadowolony.

Uwaga! Teraz jest promocja na pełną wersję Pro 7.30. Całkowicie po polsku. Instalujecie i od razu jest pełna wersja (bez kluczyków i takich tam podobnych).
Strona promocji (bez obaw!) - https://www.comss.ru/page.php?id=5064 lub dla cykorów - http://net-load.com/giveaway-chemtable-soft-organizer-v7-30-for-free/

(krystian3w) #18

Odinstaluj nią gita, jak usunie wpisy z menu kontekstowego (np. pulpitu) jakie aplikacja zostawia to chętnie zacznę używać.

https://git-scm.com/download/win

Jeszcze miałem inną aplikację problematyczną, co nie posprzątała po sobie w menu kontekstowym.

I Revo 2 tych wpisów nie widział.

I wtedy ręcznie przeszukuję rejestr za wpisami :construction:.

(Rychu_z_Pragi) #19

Dla miłośników Revo - info o promocji na Revo Uninstaller Pro 3:

https://www.comss.ru/page.php?id=5610

(hatezit) #20

Zainstalowałem soft4boost any uninstaller, ale nie poradził sobie z Visual studio Code, ponieważ gdy zainstalowałem na nowo, widzi poprzednie ustawienia, wtyczki itd. A czyściłem rejestr po deinstalacji i dla pewności uruchomiłem kompa ponownie. Nic.

(krystian3w) #21

Pewnie konfiguracja została w “Appdata”. Dziwne, że program przy deinstalacji sam nie proponuje usuwania lub przy kolejnej instalacji.