Kuffa, no (czyli 1login od WP)

Zauważyłem. Skąd przekonanie, że nie? Z serwisu korzystałem już wcześniej, tyle że jako anonim. A przejęciem nie byłem zachwycony.
Tak, wiem że na upartego można to podciągnąć pod „usługi WP”, ale to by było baaaardzo naciągane.
Youtuberem bym się nie nazwał, bo na tym nie zarabiam, a na kanał, którego logo tu używam wrzuciłem raptem dwa filmy kiedyś xD

Swoją drogą mam wrażenie, że skądś kojarzę Twój login (nie z DP)… tylko nie wiem skąd.

Fajne masz te filmiki na YouTube, a określeniem " Ach ci mali YT-berzy" się nie przejmuj, bo na tym forum jest kilku userów, co ich „znakiem rozpoznawczym” jest obrażanie innych userów, a zwłaszcza tych co tworzą autorskie treści, a nie tylko sieją hejt w internecie.

1 polubienie

Cóż, no to będę mieć w końcu konkretny powód by zmienić miejsce do blogowania. Dotychczas mi się zwyczajnie nie chciało, no ale jak już nie będzie innej możliwości to inna sprawa.

Moje video na ten temat.

Czas podjęcia decyzji zbliża się nieubłaganie. Ciekawe czy logowanie do forum będzie działać niezależnie od portalu. To drugie mam głęboko w nosie bo i tak nie idą za nim żadne realne korzyści.

I tak logujesz się na portalu, a nie bezpośrednio na forum, niestety (a w kontekście 1loginu - na szczęście), więc nic się nie zmieni.
Ja mam konto pocztowe, służące do logowania się tu, na WP, więc żadnej zmiany nie ma. Ten sam login, to samo hasło.
Nie wiem jak to by wyglądało, gdybym używał tu innego konta pocztowego, np. z Gmaila. Czy nadal będzie tylko login i hasło, czy nie? Zobaczymy.

Ja już to mam zintegrowane dawno, więc problem z głowy.

Mnie tam najbardziej ciekawi co z blogiem. Tego onebzdetu zakładać nie będę, więc w najgorszym przypadku ostatni blogowy wpis mam już za sobą :stuck_out_tongue:

No wiesz co?
Integracja z 1login mi zajęła 15 minut. Szkoda….

To 15 minut straconego życia, w imię czego? Jeszcze żeby DP trzymało swój stary poziom … Od dłuższego czasu to już tylko równia pochyła.

Zdrada :smiley:

A mi nie chodzi o te 15 minut. dla mnie po prostu liczy się święty spokój.

Ja po prostu jestem już znużony zmianami robionymi tylko dla samych zmian, i które nie dają mi żadnych korzyści.

Kolejne procedury, hasła itd po to aby zostało to co jest. A przecież DP nie są jedyne. Inne serwisy także co chwila czegoś chcą.

A jezeli chodzi o sam 1login to 5 stycznia otrzymałem maila w którym między innymi stoi:

Pracujemy nad zwiększeniem bezpieczeństwa kont poczty. W związku z tym 19.01.2023 pojawią się zmiany w funkcji 1login od WP.

I dalej mnóstwo drobnych literek, odwołania do regulaminu itd, itp.

I co, zagłębiałeś się w ten regulamin?

1 polubienie

No, nie.

Widzisz, Tobie jeszcze się chce.
A ja większości swoich loginów i haseł już nie pamietam, jak kiedyś liczyłem to mi wychodziło kilkadziesiąt takich par. Dlatego gdzieś leży zeszyt w którym są wypisane.

Najśmieszniejsze jest to że jak uczyłem się administrowania to zapisywanie haseł było śmiertelnym grzechem…

No to od czego są menedżery haseł? Każda firma ma swój:

  • Google ma Google Passwords;
  • Apple ma Pęk kluczy;
    Poza tym masz:
  • 1Password i wiele więcej. Poza tym, jak masz 2FA, to sobie zapisz hasło, bo nikt obcy z zewnątrz się nie zaloguje.

Kolejny etap to nie tylko unikalne hasło, ale też unikalny adres e-mail do różnych usług :slightly_smiling_face:

Kolejny etap to raczej uwalenie forum (jak zdecydowana większość portali) i zastąpienie użytkowników anonimami.

Większość pewnie przejdzie na nową metodę logowania. Mam odczucie, że użytkownicy tego forum potrzebują go bardziej niż WP go potrzebuje :man_shrugging:

Wyloguje sie z ciasteczek. Papa