Kupiłem nowy laptop i się zawiesza?

Chyba, że nie stwierdzą niezgodności.

Jeśli do poniedziałku będzie dalej problem to pójdę do sklepu o zwrot pieniędzy lub wymiane towaru

Mogą, owszem, ale większą szansa niż dogadanie z kierownikiem sklepu. Decyzje podejmują w siedzibie Komputronika.

Na jedno lub drugie może pójść ci na rękę kierownik sklepu, ale nie musi. Tak jak pisałem Reklamację niezgodności towaru z umowa rozważają w siedzibie firmy, a nie sklep dany jako przedstawiciel firmy.

NIE REKLAMUJ, nie używaj słowa reklamacja przy ZWROCIE produktu.

Po prostu rozmyśliłeś się, nie podoba się i chcesz zwrócić. Nie musisz i NIE PODAWAJ przyczyn.

Kupił w sklepie stacjonarnym. Nie może oddać ot tak sobie, bo to jest możliwe tylko przy zakupie przez internet.

Problem chyba zniknął :+1:
Mam pytanie dotyczące sterowników, czy jest sens robić aktualizacje np. sterowników procesora?

Baterię wyłączysz w BIOS. Funkcja w laptopach co mają wbudowane baterie. Bateria i tak po 2-3 latach traci swoją pojemność cobyś z nią nie robił. Bateria ma swoją elektronikę która dba o nie przeładowanie baterii. Baterie mają trwałość około 1000 cykli ładowania.

Jako wielki zwolennik aktualizowania BIOSu we wszystkim od komputera po toster, w przypadku komputerów LEGION bym się wstrzymał.

Znam i lubię Lenovo, ale ta ich seria Legion przysparza 25x więcej problemów niż inne. Wymień/oddaj go, tak jak radzą pozostali. Walka z nowym sprzętem powinna być wskazówką że coś jest nie tak.

Problem chyba zniknął po zainstalowaniu sterowników do zintegrowanej karty graficznej, wcześniej chyba nawet jej nie wykrywało bo nie widziałem jej w menedżer urządzeń, ale jeszcze chyba pójdę go oddać jak się uda, bo nie wiem czy to normalne że przy temperaturach poniżej 80 stopni jest głośny jak suszarka? Czy to normalne w laptopach do gier?

Do 35-40 stopni powinien być bezgłośny (2400 obr/min). Do 50 stopni powinien być cichy (3400 obr/min) (słychać szum wentylatorów). Przy 60 szum staje się głośniejszy (4200 obr/min). Przy 70 i wyżej wentylator pracuje jak odrzutowiec. (ponad 5000 obr/min. Możliwa wtedy jest na nim praca/zabawa wyłącznie w słuchawkach bo szum wentylatorów potrafi zagłuszyć dźwięk z głośników).

To tak w każdym laptopie do gier?

W gamingowych tak to wygląda niestety. Możesz bawić się w undervolting albo jeżeli BIOS na to pozwala ręczne reguły obrotów wentylatora. Ja jednak ze swojej strony tego nie polecam. Wgrywasz najnowszy BIOS ze strony producenta i pozwalasz mu na sterowanie wentylatorami.

Możesz oddać produkt do 14 dni. Choć moim zdaniem to raczej problem z oprogramowaniem/sterownikami.

Wiecie czy instalacja starszej wersji BIOS jest bezpieczna, bo podobno Lenovo Legion jest cichszy i lepiej działa na starszej wersji BIOS?

Może jest cichszy ale skąd wiesz czy przez to nie bardziej awaryjny? I może właśnie między innymi dlatego producent zdecydował się wydać nowszy BIOS który podkręca pracę wentylatorów by lepiej chłodziły podzespoły. Wątpię, że na poprzedniej wersji BIOS zauważysz zadowalającą cię różnicę. Kupiłeś laptopa gamingowego - one tak niestety mają - są głośne bo mają wydajniejsze podzespoły, które muszą być schłodzone. Zasada jest taka w laptopach gamingowych: jeżeli pracujesz na nich, przeglądasz www, oglądasz filmy powinno dać się z nich korzystać bez słuchawek. Grać natomiast bez słuchawek się nie da na nich i żaden BIOS tutaj czy jakieś sztuczki ci nie pomogą. Każdy laptop gamingowy podczas grania to odrzutowiec i szum pracy wentylatorów podczas grania możesz wyeliminować jedynie używając słuchawek.

Podobno jak by były problemy z inną wersją BIOS mogę wrócić bez problemu do poprzedniej?

Nie wszystkie laptopy pozwalają na downgrade. Musisz to sprawdzić sam wchodząc do BIOS i spróbować wgrać poprzednią wersję. Gwarancji ci nie daję żadnej. Po prostu musisz poszukać na necie jakie doświadczenie w tym temacie mają inni użytkownicy tego laptopa.
Jednak jeżeli na stronie producenta jest wersja BIOS której aktualnie używasz (i jest ona najnowsza) to oznacza to, że producent laptopa nie stwierdził, że występują z nią problemy. BIOS to tak bardzo delikatne i podstawowe oprogramowanie, że gdyby były z nim jakieś problemy to na pewno producent usunąłby problematyczną wersję ze swojej strony/zablokował możliwość pobrania lub wydał nową wersję.
Jeżeli laptop ci się nie podoba oddaj go i kup inny. Jednak zanim kupisz kolejny gamingowy laptop poczytaj o danym modelu recenzje, jaka jest kultura pracy na nim, jak jest głośny podczas użytkowania itp.

I nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę to tutaj, mam dziwny problem z ruchem myszki ,kamery w grze jest dziwne lekko pływający, poszukiwałem odpowiedzi na ten problem w internecie ale ciężko coś znaleźć (po pulpicie działa normalnie?, więc nie wiem czy to coś nie tak z laptopem czy myszką)

Skoro masz takie problemy z nowym laptopem to moja rada po prostu go oddaj i kup coś sensowniejszej marki niż Lenovo. Od ASUSa (TUF, lub ROG), ACERA (Nitro, Predator) lub MSI.