Kupiłem nowy laptop i się zawiesza?

Ja bym nie przejmował się takimi rzeczami. Wychodzę z założenia, że jak bateria padnie to ją wymienisz po prostu na nową. Koszt takiej wymiany nie jest jakiś straszny. Do 300 zł powinien się zamknąć. To raz. Dwa to raczej zanim bateria padnie to laptop będzie już na tyle stary, że zaczniesz myśleć o kupnie nowego. Ja mam laptopa już prawie rok. Przez cały okres użytkowania od kupna od zasilania był odłączony dwa razy. A tak bateria naładowana do 90% i cały czas podpięty do sieci elektrycznej. Po odpięciu zasilania system pokazuje że do rozładowania pozostało 8h. A przypominam bateria ma rok i pracuje cały czas podłączona do zasilania. Więc też jestem raczej pewny, że zanim ona padnie to ja prędzej kupię nowego laptopa.

I jeszcze jedno czy undervolting jest bezpieczny? Bo już go zrobiłem ale tak się pytam, używam ThrottleStop (na razie -140mV na core i cache, i ograniczyłem taktowanie procesora na 3,4)

Jestem zwolennikiem tego by układy komputera pracowały w takiej konfiguracji w jakiej dostarcza jej producent. Ja jeżeli chcę wydajniejszy sprzęt to nie kręcę go i nie bawię się OC tylko po prostu kupuję odpowiednio wydajniejszą jednostkę.
UV natomiast nie powinien uszkodzić sprzętu. Ponieważ procesor pracuje poniżej swoich możliwości niż wyżej więc w tym przypadku nic nie powinno się stać.

Laptop działa ale w jednej grze (Shadow of War) wywala do pulpitu, laptop nie przestaje działać ale w grze jest ok. sekundowa ścinka i wywala do pulpitu, najczęściej chyba podczas walki w grze (temperatury są dobre i nie przekraczają 80 stopni, więc to nie wina temperatur)

Jak możesz daj znać czy opanowałeś problemy. Sam rozważam model 545 ale nie mam ochoty na zabawę :slight_smile:
Obecnie korzystam z Y510p na Modowanym Biosie i jest nieźle.

Od dwóch tygodni walczysz z tym sprzętem nowym i jeszcze nie oddałeś na gwarancję. Forum nie rozwiąże problemów za producenta.

Aktualnie prawię 0 problemów rozwiązałem chyba prawię wszystkie, tylko w AC Syndicate mam czasem sekundowe ścinki podejrzewam że problem wywołuje to że gra jest na dysku HDD (z prędkością ok.5200 obrotów)… jednak to chyba nie była wina dysku źle ustawiłem Turbo…(za nisko) w ThrottleStop, brakowało mocy czy coś takiego

I zauważyłem że AC ma słabą optymalizację, dzisiaj odpaliłem GTA V w 60 fps na najwyższych ustawieniach bez spadków fps a AC (Syndicate) na najwyższych ustawieniach mam straszne spadki