Kupno komputera

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie ufać, spamerzy.

Dlaczego tak uważasz?

Bo spamują.

Słyszałem negatywne opinie na temat tego sklepu, które nie pozwolą mi tam nic kupić (problemy z dokonaniem rękojmi, czyli wymiany nowej wadliwej sztuki na inną nową). Napisz jakiego chcesz kompa, do czego ma służyć, jakie preferencje i za ile to pomożemy

Podaje link do tego komputera https://www.apollo.pl/produkt/komputer-apollo-centurion-intel-i5-9400f16gb-ramrtx2060-super-8gb1000gb-hddwindows-10,183016.html
A służyć ma do grania.

O dżizas. Nie dziwię się, że spamują.

Ten komputer to przyszłościowe dno. Za chwilę coś Ci ogarnę normalnego.

To czekam ^^

Ale nie zgodzę się z Tobą, gdyż rtx 2060 super utrzymuje poziom, a i5 mógł bym w przyszłości wymienić.









Po dodaniu wszystkiego do koszyka możesz dodać pod przedmiotami usługę złożenia komputera i instalacji. Razem daje 4050 zł.
Po 1 system box (jak się znudzi ten komputer to przenosisz system gdzie indziej aż do końca świata).
Po 2 dobra płyta główna z 4 slotami RAM.
Po 3 dysk SSD, a nie talerzowy HDD, z którym byś nerwowo nie wytrzymał.
Po 4 procesor Ryzen 2600, który spokojnie za parę lat da radę (ma 6 rdzeni i 12 wątków, dzięki czemu obecnie gry nie zajmują go bardziej niż 70%).
Po 5 16GB RAM 3200MHz co obecnie jest logicznym minimum.
No i na koniec 5600xt, który jest tylko trochę słabszy od 2060 super.
Razem zestaw kosztuje 4050 z usługą złożenia.
Komputer w przyszłości wystarczy rozbudować, a nie wymienić jak tamten. Tutaj w przyszłości: dołożyć dysk HDD na magazyn i kiedyś jak stwierdzisz za mało FPS to zmienisz grafikę i może dodasz RAM. Reszta nadal będzie OK. Jak obudowa z rgb jest konieczna to napisz :slight_smile:

Mylisz się, bo karty graficzne starzeją się 3 razy szybciej od CPU, poza tym wymiana na i7 niedużo da a wydasz majątek na nią.

Dzięki za pomoc c:

@panicagaming A x-kom to nie spamerzy ?! ja jakiś czas temu złożyłem 3-4 komputery tutaj ludzią oraz 1 znajomemu na discordzie ogólnie kupując w x-kom przepłacasz 400zł +/- i nie koniecznie dostaniesz dobrej jakości produkty (tzn sie też są ale zwykle wpychają gorsze produkty chyba że sam składasz)
w każdym razie wolał bym te 400zł wydać na coś innego lub kupi z nich lepsze częsci do kompa niż opłacać marketingowego trola

Obecnie na większości produktów nie mają złych cen, poza tym ja ani osobiście ani w firmie nie miałem z nimi żadnych problemów . Nie problem kupić taniej, dostać używane lub wadliwe części, a z firmą się skontaktować to cud.

Z tymi cenami to akurat różnie bywa, zazwyczaj xkom nie ma najlepszych, ale czasami oferta nie jest aż tak zła. Natomiast na plus obsługa, jakieś czas temu potrzebowałem proformy, xkom wysłał, morele nie. :wink:

Właśnie. Czasami nie warto tylko patrzeć na to gdzie taniej tylko ogólnie na to jak sklep podchodzi do klienta, jaką ma obsługę itp. Czasami warto dopłacić te 200 zł więcej mając tę świadomość, że może gdzieś jest taniej ale przynajmniej sklep w którym kupuję i przepłacam to płacę te 200 zł za jakość obsługi w razie problemów.

1 polubienie

Moja propozycja

  • Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
  • Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC
  • Karta graficzna AMD PowerColor Radeon RX 5600 XT 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 1600 AF

Reszta na system. Ewentualnie zmiana zasilacza na nowszy SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

Lepszym wyborem byłby komputer czy laptop?

Do grania lepszy będzie ten pierwszy.