Kupno komputera

Oki dziękuję

Jeżeli masz możliwości zainstalować komputer i cały osprzęt w pokoju, nie zależy ci na mobilności a komputer ma służyć do grania to oczywiście, że stacjonarka będzie lepszym rozwiązaniem.

A bardziej opłacalna byłaby karta graficzna rtx 2060 super czy może radeon rx 5700?

Ja mam 2070 RTX SUPER
ogólnie grafika wydajnościwo zbliżone czasem lepsza jest nvidia czasem amd
ale należy tez zwrócić na jakich temperaturach amd pracuje i jak szybko kręcą sie ich wiatraki i tutaj po prostu słabo to wypada i lepiej brać nvidia bo jest bardziej żywotna na dłuższy czas …

Nikt Ci nie broni kupić byle gunwo w byle gunwianym sklepie.

Właśnie dlatego pytałem czy sklep apollo jest legit, bo nie chciałbym kupić jakiegoś gówna czy coś

jutro ci coś poszukam czegoś fajnego po kilku sklepach ogólne x-kom jest przereklamowany
co do tamtego apollo sie nie wypowiem bo nic o nim nie wiem.
Ja najwięcej kasy wydałem w Agito teraz sklep widnieje pod nową nazwą emag a polecam w ostatnich 2 miesiącach proline bo z 4-5 sklepów godnych których mogę zaoferować ma najlepsze ceny.
A sklep jest godny zaufana i sprawdzony przeze mnie osobiście i parę osób z mojego otoczenia, bo sam wysyłałem do nich na gwarancje brata zasilacz seasonica platinium 860W który miał gwarancje na 8 lat i dostał najnowszą serie prime przebitą gwarancje na 12 lat choć czekałem miesiąc bo wiadomo zasilacz był wysłany po za granice więc nic dziwnego że to trwało miesiąc a nie 2-3 dni…

@Amneriss musisz uważać bo ogólnie Dobreprogramy jest sprzedajne niczym kur** i xkom ma tutaj ostre lokowanie produktu/reklamy co widać po postach oraz hejtingu “słusznego” w postach bo ludzie mają po prostu już tego dość tego raka… i skończy pewnie jak komputronik, który prowadził identycznie toksyczną kampanie reklamową a teraz jest bankrutem i ma sankcje i ogłoszoną upadłość… a dale sklep prowadzi działalność i tu sie kłania ułomne egzekwowanie prawa… Polska taki piękny kraj.

bo wiesz reklama kosztuje takie DP czy inny portal chce coś z tego mieć za notoryczne smarowanie ich reklamami, a skąd sobie x-kom sobie odbije koszta własnie na tobie czy innym konsumencie i ceny są wyższe niż w nie jednym sklepie.
Tak wiem że są kłamliwe sklepy, ale bez przesady nie popadajmy w paranoje że wszystkie sklepy które mają dobre ceny od razu kłamią i są niskiej reputacji bo to jest taka właśnie kłamliwa linia obrony dla tych co chcą wmówi ci dlaczego warto przepłacać w x-kom…

@Quassar sprawdzałem opinie tego emag.pl i nie są najciekawsze, podobno towar nie dochodzi A ich numer nie istnieje.

A no jakiś janusz przejął biznes i kaszane odp****** to nie to co było parę lat temu jak u nich rzeczy kupowałem…

@Quassar nadal tam kupujesz?

Narazie jakiś większych zakupów nigdzie nie robię mój komp ma 8 lat ale na te potrzeby co chce to daje rade jedynie grafikę kupiłem bo żaden sklep nie mógł w Polsce mi dać dobre grafiki w normalnej cenie…
wogóle nawet w przepłaconej było problem znaleźć grafiki w sierpniu jak kupowałem i zamówiłem grafikę z zagranicy z CaseKing za 644€ EVGA 2070s FTW3

ogólnie zakup w takim kryzysie/czasie to wielki szczał w stope wolał bym przeczekać aż ich przyciśnie i będzie efekt jojo i ceny bedą na łep spadać…

Emag jest obecnie platformą sprzedażową, można znaleźć u nich oferty innych sklepów. Robią za pośrednika. To już nie jest Agito.

No w 1-2 lata tak szybko spierd**** renome.
Mam nadzieje żę Proline i parę innych sklepów które mam na oku jeszcze pociągną trochę i nie dadząsie tłamsić konkurencji bo ten przepłacony/przereklamowany monopol x-kom nastanie na dobre to będzie porażka…

Z tego co czytam to i tak chyba wycofują sie z polski
https://forum.pclab.pl/topic/1302730-eMAG-wycofuje-się-z-Polski/

Proline to janusze biznesu:

Nie wiem o co tam poszło ale w każdym sklepie znajdzie sie wpadka nawet w x-kom
Ja sam miałem gwarancje(brata zasilacz) niedawno i było wszystko cacy…

Jak zapytasz umiejętnie google to x-kom na temat skarg ma więcej wyświetleń i zaczynają sie już grube lata przed tym pozwem od proline :smiley:

Net-s podobno też ok ale jacyś klienci co mielo problemy zawsze siez najdą ogólnie nie ufam tym co mówią że dany sklep nie ma problemów z klientami i odwrotnie, ale wiadomo nie popadajmy z 1 skrajności w drugą :smiley:

Z innych źródeł zaś wynika że ten typ bojkotuje i ludzie lajkują aby gość dostał bana takich januszy co chą wyłudzić odszkodowanie też nie brakuje.

Bo wiadomo że dzisiaj łatwiej uwierzyć w wygodne kłamstwo niż prawdę

Na wykopie też ktoś ciśnie morele za lapka za 13k :smiley:

Ogólnie jak bym nie miał możliwości odbioru sprzętu za 13k osobiście to nigdy bym się niezdecydował na dostarczenie takiego laptopa przez kuriera. To proszenie się o kłopoty.
Tak kosztowny sprzęt powinno odbierać się osobiście po obejrzeniu jego. Przynajmniej ja mam taką zasadę. Wszystko co droższe niż 1500-2000 zł muszę przed zakupem obejrzeć.

Morele ma o wiele wiele gorsze problemy niż kłótnie z pojedynczymi konsumentami :smiley:
Na inny forach już admini blokują linki za wstawienia przedmiotów z tego sklepu “morele”
Aby nie narazić ludzi na zakup w tamtym sklepie bo zawsze znajdzie sie janusz co będzie ich wpychał na mine świadomie lub też nie :smiley:

U Moreli, za wpadkę z wyciekiem danych, zamawiam wyłącznie z odbiorem osobistym. Na fejkowe dane oczywiście.

Chociaż to akurat żadne “wyróżnienie”, bo nie zdarzyło mi się jeszcze zamówić niczego wysyłkowo na prawdziwe imię i nazwisko :wink:

@sidkwa te praktyki gdzie pewne formy gwarancji przestają być dostępne dla firm i są tylko dla indywidualnych klientów pochodzą od x-kom bo oni już w latach 2015 zaczęli takie techniki stosować jak widać coraz więcej sklepów widzi jakie bezprawie i też to zaczynają stosować…


Jeszcze był koszerny artykuł na niebezpieczniku ale nie moge sie doszukać a tam to już byle pi3rdół nie publikują tak że ten tego :smiley:

A tak z drugiej strony to kupuje sprzęt pod firme aby na nim grać i to lapka za 13k :smiley:

Taki mocny sprzęt wydziela na stacjonarce sporo ciepła i wymaga dobrego chłodzenia a on chce to mieć wszystko upchane w wielkości deski do krojenia z kilkoma małymi lufcikami na wlot powietrza :smiley:

A jak to będzie w wypadku “w” i trzeba będzie wysłać na gwarancje… wtedy stajesz sie tym panem X :smiley: