Kupno - Monitor 22"

Witam.

Jestem właśnie na zakupie jakiegoś monitora panoramicznego o przekątnej 22".

Cena myślę, że maksymalnie koło 1500zł, ale jak będzie nieco ponad to nic się nie stanie.

Monitor byłby głównie używany tak jak obecny, czyli głównie do grania, oglądania filmów, oraz zwykłej pracy biurowej czy przeglądania internetu.

Przydałaby się jeszcze w nim kamera internetowa, acz nie jest to aż tak bardzo wymagane. Chociaż teraz większość tych nowych już jej nie posiada.

Głośniki, lepiej żeby ich nie było, ale przecież zawsze można wyłączyć, a chyba już większość nowszych modeli je posiada.

Głównie chyba najlepiej szukać wśród Samsungów, bo z tego co wiem to robią jedne z lepszych monitorów dla użytkowników domowych.

Również wyglądają one bardzo ładnie w stosunku do innych, jak choćby do LG. Oczywiście wygląd nie jest tutaj najważniejszy, ale przydałoby się aby monitor prezentował się jakoś. Poniekąd jestem estetą :slight_smile:

Piszcie swoje propozycje, najlepiej od razu z linkami do specyfikacji technicznej monitora.

Do takiej ceny to masz już bardzo dobry monitor 24" z FullHD. LG W2452T-PF A za resztę kupiłbym kamerkę, też jakąś porządną.

http://www.ceneo.pl/1597082

http://www.ceneo.pl/331566

hmm, ja mam hp w2207h i nie narzekam na niego ;-> teraz pewnie poniżej tysiąca kosztuje ;>

pozdrawiam.

Nie :expressionless: LG jest dużo lepszy od tego.

A kamerkę weź tą Logitech QC Pro 9000

Optyka Carl Zeiss mówi sama za siebie, i łatwo można ją doczepić do monitora.

Benq G2400W polecam, zajmuje bardzo mało miejsca, pixel mapping 1:1, pobiera dobre 30W mniej od tego LG, bardzo dobrze skalibrowane “z pudełka” kolory, ostre czcionki, oddzielne złącza dvi-d/hdmi/d-sub.

Ten BENQ przecież ma mniejszy kontrast, jasność i kąty widzenia o 10stopni. Jedyny plus to to, że ten BENQ faktycznie pobiera mniej prądu.

LOL, jasność 250cd jest już za duża do dłuższej pracy, 10000:1 to ściema, z dfc do niczego się nie nadaje, w praktyce ma najwyżej 1000:1 co jest narazie maksymalną granicądla matryc TN. Kąty widzenia mają takie same albo i benq ma lepsze… różnica wynika z tego że różni producenci różnie określają obraz jako “widzialny” (inny współczynnik kontrastu, np u LG za taką granicę uznają kontrast 1:5 a u benq 1:10…). I dodatkowo LG nie posiada złącza hdmi co jest kolejnym plusem benq’a,

authentic_man , na kontrast to się za bardzo nie patrzy, natomiast to, że zjada więcej prądu to wina FullHD. Czas reakcji taki sam, wielkość plamki też. Kalibracji nie ma się co czepiać i tak każdy naczęściej kalibruje sam, by mu odpowiadało.

Według mnie, jeśli zależy Ci na jakośći bierz LG. Jeśli chcesz oszczędzać i wieszać go na ścianę to Benq.

Aczkolwiek, jaką masz kartę grafiki?

…BenQ też jest FullHD…

Jak są dobrze skalibrowane z pudełka to niema co się kolorów dotykać…

Miałem do tej pory 3 monitory LG, jednego samsunga i teraz tego BenQ. Co do jakości to właśnie ten ostatni prezentuje najwyższy poziom i nie jest to oszczędzanie tylko wybór najlepszej 24calowej TN’ki do 1600zł… Poszukaj sobie porządnych recenzji i dopiero potem wygłaszaj swoje herezje :]

Mariosti* , a Ty pomyśl chwilę. Tych 4 monitorów w jednej chwili nie miałeś. Wiadomo, że im nowszy, tym technika hop do przodu zrobiła i są wszystkie lepsze.

No i właśnie jednym z nowszych wśród nich jest G2400W, nie robiłem tego zakupu na ślepo tylko po przebrnięciu przez wieeeele porównań robionych przez ludzi którzy te monitory traktują jako “drugi tani monitorek 4 fun”… Z resztą nie ma co się dziwić jak w usa porządne ips’y można za 500dolarów dostać :] Samsungi za ok. 1200zł rozciągają obraz, monitory za ok 1500-1600zł mają niepotrzebne do niczego złącza composit i jeszcze bardziej bezsensowny pivot (tak fajnie jest się komuś pochwalić, mam go w dwóch monitorach i mimo wielkiej ilości pracy z różnymi rysunkami i tekstami nigdy nie warto było z tej opcji korzystać).

Za tyle kasy to ja bym brał Nec 20WGX2 Pro 20" na S-IPS piękne kolorki, kąty itd. Jego wadą dla, niektórych może być brak HDCP ale skoro monitor do tego co żeś napisał to ja bym brał lepszego w tej kwocie NIE MA.

Ew. jak już muszą być te 22" to Lenovo L220x na S-PVA(DVI z HDCP).

Fave fun with your “moge patrzeć na monitor od dołu, weeee!” :stuck_out_tongue:

Ja jak bym miał 1500zł przeznaczyć na monitor to wziąłbym tego : http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,45220/

oczywiście w innym sklepie byłby troszke tańszy, ale to i tak czy siak oszczędność 200zł a masz jeden z najlepszych monitorów FullHD

:lol!:

Słuchaj, ten monitor jest na TN’ce więc nie możesz napisać jeden z najlepszych, już taki Lenovo go zjada jak chce.

Póki co zastanawiam się nad:

  1. Samsung SyncMaster 2493HM

  2. Samsung SyncMaster T240

  3. LG Flatron W2452V-PF

Jeden z tych trzech, i najbardziej skłaniam się do numeru 1..

LOL

To po co się pytasz o monitor jak z badziewiem wyskakujesz ?? oO

A zresztą bierz sobie je wszystkie 3 i łącz w SLi.

maniekz , a czy to możliwe??

Weź LG W2452T-PF (2ms, DVI, 24")

Był tu taki jeden co łączył 8800GT w SLi na płycie, która tego nie obsługuje więc czemu z monitorem nie można ??

A te 2ms to taka prawda jak to, że nasza reprezentacja w piłce nożnej jest mistrzem świata.