Kupno - Monitor 22"

ja tylko skopiowałem napis, do mnie pretensji nie miej że tam tak pisało :slight_smile:

ja mam T240 ze zlaczem HDMI i nie narzekam dalem za niego niecale 1300 kolory sa piekne jasnosc duza

a jak na matryce TN 3generacji katy widzenia sa dobre powiedzial bym nawet bardzo dobre

Czyli wchodzimy na etap gdzie TN’ki jadą S-PVA i S-IPS…QL

nie mowie ze jada ale sa tansze i maja lepsze odswierzanie jak chodzi o gry to jest bardzo wazne

*VA i IPS też nie są bez wad, IPS’y mają fioletową czerń, *VA niewyraźnie wyświetlają czcionki. Teoretyczna możliwość wyświetlenia większej liczby kolorów nie usprawiedliwia różnic w cenie. Ja swoje napisałem, te samsungi 24’ki są zupełnie badziewne, jeśli chcesz jajowate kółka na ekranie to je bierz, LG ujdzie, ale wciąż nie jest pod żadnym względem lepszy od tańszego, zajmującego mniej miejsca, zużywającego 40% mniej energii benq…

Nie mówię, że nie mają wad ale porównując do TN’ki to tak jakby ich nie miały, a co do IPS i fioletowej czerni, hmmm nie wiem na jakim tak widziałeś ale ja na 20WGX2 Pro nie stwierdziłem takowej.

Spójż pod kątem, przecież to taka ważna właściwość monitorów :]

btw. http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1298311

A monitor kupujesz po to by patrzeć cały czas na “czarne” tło ? Btw lepsze to niż szarość TN’ek ;

u mnie na TNce czarne jest czarne wiec niewiem o co ci chodzi z ta szaroscia

a po za tym nikt na monitora nie obsluguje pod katem 178 stopni wiec do gier sa lepsze TNki a tak do uzytkowania to tez bym wzial Sobie Eizo z matryca S-PVA

Jeśli chodzi ci o fizyczną czerń to mają ją tylko wyłączone monitory w nocy, w zaciemnionym pomieszczeniu :]

Z co do takiej “niby czerni” to właśnie nowe tn’y wypadają tutaj bardzo dobrze. Oczywiście *VA osiągają 2x większy kontrast (ale już ips’y nie) co nie zmienia faktu iż gigantyczne znaczenie dla ilości candeli z czarnego panelu ma podświetlenie, jak zobaczysz wyświetlacz z bezpośrednim podświetleniem led’owym to wtedy dopiero będziesz miał czerń. Zajżyj do tamtego linka aby zobaczyć jak radzą sobie te TN’y.

:o

a nie pisze się “zajrzyj”? :stuck_out_tongue:

a co do monitów to jak jak miałbym wybrać, to albo

LG 22" LCD L226WU-PF

lub

BenQ G2400W

przy czym troche lepszy jest ten BenQ, ale LG też nie najgorszy :wink:

BenQ G2400W.

Słyszałem sporo dobrych opinii o tym monitorku, szczególnie jak za taką cenę.

Wszystko by mi pasowało, tylko jestem trochę negatywnie nastawiony do marki. Być może niepotrzebnie.

W każdym razie chciałbym spytać jakiegoś posiadacza tego monitora, albo kogoś kto miał z nim styczność.

Chodzi mi o jakość wykonania, ponieważ na zdjęciach ten plastik w okół ekranu nie wygląda zbyt dobrze, i nie wiem czy to tylko zdjęcia, czy rzeczywiście tak jest. Ponieważ sprawia on wrażenie…tandety. Również nóżka pod monitor nie ma w sobie nic specjalnego…

Wiem, że wygląd w takich sprawach ma znaczenie drugorzędne, ale bez przesady…nie chcę mieć na biurku jakiegoś czarnego zwykłego kloca.

Jak pisałem w pierwszym poście, poniekąd jestem estetą i wygląd ma dla mnie również jakieś tam znaczenie.

Obecnie posiadam Samsung SyncMaster 971p , który wygląda naprawdę bardzo ładnie, plastik oraz stojak wyglądają świetnie. I co najważniejsze spisuje się świetnie zarówno w grach jak i filmach, a jest to matryca PVA.

Czytałem ten spory artykuł porównujący właśnie Samsunga, którego wymieniłem kilka postów wyżej, oraz właśnie tego BenQ.

Autor wyraża się ciepło o obu monitorach. Jednak ostatecznie zdecydował się w stronę BenQ.

Samsung z tego co wyczytałem ma problemy z prawidłowym skalowaniem obrazu, czy coś takiego.

No i jeszcze jedno. Matryca TN z tego co również wyczytałem bardziej nadaje się do grania. Czyli do tego na czym najbardziej mi zależy.

Ostrość tekstu na matrycach TN jak i IPS jest mniej więcej na tym samym poziomie.

Kąt widzenia? I tak siedzę bezpośrednio przed monitorem i wiem, że nie będę musiał nigdy na niego patrzeć z góry/boku/dołu, itd.

Poza tym to już nie te czasy, że siedziało się lekko obok monitora i nie było nic na nim widać…

jajowate obrazy to one maja w malej rozdzialce ale w full HD(1900x1200) jest juz wszystko ok

Nie opłaca się wydawać >1000zł za 22’ na TN… ;/ Na twoim miejscu wziął bym pod uwagę LG L227WT-PF, który spełni wszystkie twoje wymagania i zaoszczędzisz ok 200zł

Patricko , To że plastiki w benq są matowe i nie widać odrazu na nich ton kurzu i odcisków palców jak na tych a’la politura to zaleta. Jakość ejst na wysokim poziomie, powłoka antyodblaskowa radzi sobie całkiem nieźle, ramka nawet jeśli ją ściskasz niejest zbyt chętna do skrzypienia, podstawka jest całkiem sztywna, jakość podświetlenia stoi na bardzo wysokim poziomie, przebijanie świetlówek widać tylko gdy gdy go szukasz i do tego przy wyższych jasnościach. Monitor się nie grzeje i zajmuje naprawde bardzo mało miejsca (wysokość jak na 24 cale i głębokość w porównaniu do czegokolwiek).

Jeśli 19’stka była dla ciebie dobra do filmów to przy tym doznasz prawciwej ekstazy :wink: Dzięki jego wielkim rozmiarom wystarczy siedzieć jakieś 2m od niego i już 4 osoby obok siebie mogą spokojnie na niego patrzeć bez utraty jakości obrazu.

Nawet zdjęcia innaczej wyglądają w takiej rozdzielczości. Kolory są naturalne, świetnie radzi sobie z gradientami, dihtering jest mało widoczny (głównie przy szarościach i zieleniach, ale nawet wtedy tylko w niedużym zakresie odcieni). Balans bieli odrazu z pudełka jest bardzo naturalny, nie trzeba przy nim siedzieć i ustawiać.

A co powiecie o modelu BenQ V2400W.

Zbiera również wiele pochlebnych opinii, podobnie jak model G2400W.

Wygląda już bardzo ładnie i parametry ma mniej więcej podobne do wersji G, jak nie takie same.

Na dodatek wygląda bardzo ładnie co bardzo mi odpowiada, i cenowo niewiele się różnią.

Dlatego obecnie chyba jestem za tym modelem :slight_smile:

rotfl xD

Sklepy zamykają na twój widok, że sobie zbejżeć na żywca nie możesz ?

Btw, będziesz kupował to co ci doradzą na sieci ? :lol:

Człowieku nie udzielaj się już w tym temacie…żaden Twój post nic nie wnosi, poza zbędną kłótnią.

I nie tylko w tym temacie, sprawdziłem i większość Twoich postów nie wnosi nic sensownego…

Po poziomie Twoich postów stawiam, że dzisiaj właśnie zacząłeś szkołę po długich i jakże ciężkich wakacjach spędzonych przed ekranem monitora…

Ja wiem, że nabicie posta to sprawa obowiązkowa, ale odpuść już sobie…

Miałem to już wcześniej napisać, ale opanowywałem się…do czasu.

Nie, pójdę do byle jakiego sklepu i kupię to co mi sprzedawca wciśnie, bo w końcu oni są obeznani i wiedzą wszystko na temat każdego monitora.

Szczególnie jak obsługuje Cie Pan od sprzętu AGD…Wg tego co mówisz, to właśnie tak robisz…Rozumiem, że jak będziesz kupować samochód, lub coś bardziej kosztowniejszego to będziesz polegał na opinii sprzedającego tak?

Jeśli tak to życzę udanych zakupów! Na pewno samochód, czy coś innego będą długo Ci służyły…ale w warsztacie ^^

Bo z tego co mówisz to opinia kogoś kto ma dany samochód/monitor lub miał z nim styczność w ogóle się nie liczy…

Także jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia poza tym, że matryca IPS jest dla Ciebie wzorem ideału, popierając tylko tym, że kąty widzenia są idealne, to nie udzielaj się tutaj lepiej…

PS.

Przepraszam za OT, i wracajmy do tematu.

Hahahahahah jesteś śmieszny i żałosny :slight_smile:

Napociłeś się tyle a poziom tego co napisałeś = 0(słownie ZERO) ;

Lektura o LCD -> testy -> “”"“opinie”""" -> spr. w sklepie co w trawie piszczy -> kupno.

Ale u ciebie to wygląda tak:

co wcisną na forum -> kupno xDDDDDDDDD

W przeciwieństwie do ciebie myślenie nie sprawia mi aż takich problemów.

Odpisałeś już sobie (nawet nie liczyłem na to, że nie odpiszesz) i nabiłeś sobie posta, oraz pokazałeś jaki z ciebie zaawansowany użytkownik (szczególnie poprzez powielanie “haha” czy “xD”, iście profesjonalne zachowanie…w piaskownicy :D).

Teraz zrób przysługę wszystkim i nie zaglądaj już tutaj lepiej, nie mam siły na dyskusję z takimi osobnikami jak ty.

W taki przypadku idealnie sprawdza się pewne powiedzenie, jak używasz trochę rozumu (o ile go masz) to będziesz wiedział może jakie.

Nie chce go pisać tutaj, bo będzie potem, że obrażam użytkowników na forum…

PS.

Do moderatorów.

Jak widzicie tłumaczenie po dobroci nic nie daje. Próbowałem, ale nic z tego, w sumie nie liczyłem że coś się uda.

Jeśli o mnie chodzi to wracam do obecnego pytania, czyli o monitor BenQ V2400W , a co osobnik wyżej będzie wyczyniał to już jego sprawa…