Kupno nowego komputera

Witam.

Mam zamiar kupić nowy komputer :slight_smile:

Chodzi dokładnie o ten sprzęcik: http://allegro.pl/najnowszy-quad-4-x-3g … 28874.html

Doradźcie czy jest wart swojej ceny i czy to dobry sprzęt. Budżet mam do 1500z. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje to zademonstrujcie :slight_smile:

Nie kupuj gotowców z allegro :wink:

Dodane 29.12.2010 (Śr) 21:29

Nie kupuj gotowców z allegro :wink:

Ten komp jest przereklamowany przez sprzedawcę ;).

Płyta główna to:

Płyta główna GIGABYTE GA-MA74GM-S2

AMD 740G, DDR2 , PCI-Ex, VGA, S-AM2+

Sprzedający pisze (reklamuje), że komputer ma pamięć DDR3 :D.

Nie warto kupować gotowców, chyba że w zaufanym sklepie. Nieraz zastanawiałem się, jak to jest, że ktoś pisze, że kupił niedawno nowy komputer i skarży się np na hałasujący wentylator np. na grafice. Przypuszczam, że w tym wypadku zamontowana jest grafika po przejściach i wysiada po krótkim czasie. Istniał kiedyś w moich stronach sklep, który montował w sprzedawanych komputerach dużo używanych części, plombował i dawał na sprzęt własną gwarancję. Przykłady można mnożyć. Kupując komputer w częściach, kupujesz nowe części, bo opakowania są zaplombowane. Poza tym gotowiec nigdy nie będzie miał konfiguracji takiej, jaka ci najbardziej odpowiada, chyba że jest ci to obojętne

Witam;

Zapraszam na tą stronkę

www.komputering.pl

masz tam kreator zestawów. Nie złożysz nim niekompatybilnych ze sobą części :slight_smile: a jakbyś miał problem lub pytanie to wyślij maila lub zadzwoń. Tam pracują super ludzie na pewno Ci dobrze doradzą.

Ja jestem z ich usług bardzo zadowolony. Poskladali mi extra kompa, który chodzi rewelacyjnie :smiley:

Pozdrawiam :slight_smile:

Na aukcji koleś wystawił 277 sztuk tych komputerów. Więc trochę ciężko o 277 kart graficznych po przejściach :slight_smile:

Najbardziej martwiący jest zasilacz marki no-name…

Tyle tych kompów nie ma, tyle nie sprzeda ale na kupującego takie cyferki działają, podobnie robi inwazjapc wystawiają 1000 laptopów, a po zamówieniu nie mogą wysłać bo towar jeszcze nie opuścił portu w Chinach, on pewnie też zamawia części po aukcji.

Dlatego mógł wstawić X4 jak się zamawia obudowę z zasilaczem za 80 zł to się wyrabia, RAM pewnie też za grosze jakiś oemowy odpad, płyta jedna z najtańszych.

a2dd8c762103d162m.png

ceny esc.pl

To się pochwalił :stuck_out_tongue:

"Ponad 800szt. sprzedanych na poprzednich aukcjach w wyższej cenie i z gorszą grafiką ! "

Na pewno nie ciężko :wink: z zagranicy sprowadzane są całe masy sprzętu z demontażu, powystawowego lub w inny sposób naznaczonego. Zresztą grafika to tylko przykład, bo sprawa dotyczy wszystkich elementów komputera. Ale w sumie nie jest tak źle. Bez problemu da się kupić solidny sprzęt. Warto tylko prześwietlić sprzedawcę lub sklep, poczytać komentarze i opinie. Zobacz, ile twój sklep z linku ma negatywnych opinii. Jak dla mnie, to trochę sporo, jeśli miałbym mu zaufać i kupić np komputer. Dla kontrastu podaję link do sklepu z mojego miasta. Sklep absolutnie uczciwy, bezwzględnie godny zaufania, sprzedawcy wspaniali. Zobacz komentarze. Zaznaczam, że to absolutnie nie jest reklama sklepu

http://allegro.pl/show_user.php?search=netpul

Może bym zamówił komputer na www.esc.pl, ale tutaj rodzą się nowe pytania :wink:

W dziale “stwórz swój zestaw” można złożyć zestaw z części, które nie będą kompatybilne ze sobą? :smiley:

Korzystał już ktoś z was z tego serwisu?

Oto przykładowy komputer który niby złożyłem: http://img217.imageshack.us/img217/3969/12345jq.png

Czy wszystkie części stykną ze sobą?

obudowę bym zmienił na cooler master za okoo 150 zł, a chłodzenie procka pozostawiłbym box’owe a za jakiś czas zmienił ale na lepsze za okło 100-150zł

Zamiast napędu fdd wziąłbym czytnik kart pamięci. Kto dziś używa dyskietek? :o Tylko kurz będzie w obudowie zbierać :stuck_out_tongue:

A może ktoś odpowie na pytanie czy w dziale “stwórz swój zestaw” na www.esc.pl można złożyć zestaw z części, które nie będą kompatybilne ze sobą?

I czy ktoś już z was korzystał z tych usług :slight_smile:

Można wybierać częsci niekompatybilne ze sobą.

Nikt nic nie powiedział na temat złożonego komputera więc ja się wypowiem. Procesor, który wybrałeś jest nieopłacalny i mało wydajny, zdecydowanie lepiej wyjdziesz na Core i3 Intela. Płyta wtedy będzie do zmiany na jakiś model na chipsecie H55 ale ta co wybrałeś do AMD jest fatalna, na przestarzałym chipsecie z małymi możliwościami, jak coś to z tanich dobra jest MSI 770-C45. RAM 2GB 1333 Goodram DDR3, jak wystarczy floty to weźmiesz 2x2GB, a jak płyta ma 4sloty na pamięć to bierz 2GB w dualu czyli 2x1GB. Chłodzenie nieopłacalne, albo BOX który w Intelu jest całkiem ok, albo Spartan polskiej firmy SilentiumPC. Dysk firmy Samsung 500GB lub ten co podałeś 1TB. Grafika właściwie może zostać ale za 100zł więcej jest wyraźnie lepszy GTX 460, jakbyś miał możliwość dołożenia to weź wtedy wersje od Gigabyte lub mocniejszego Msi Cyclone. Karta muzyczna jest zintegrowana na płycie więc kupowanie osobnej nie jest konieczne, a jak coś to na pewno nie ten model co wybrałeś. Jak ci jest potrzebna stacja dyskietek to ok, ale teraz częściej czytniki kart zakłada się, polecam Modecom CR-107. Nagrywarka firmy LiTeon model iHAS424-32. Z kartą sieciową podobnie jest z dźwiękową, jest już na płycie głównej. Obudowe wybrałeś kiepskiej jakości, jak cie nie stać to zostaw ją ale dobrze by było dołożyć np. do Coolermastera. Zasilacz proponuje firmy Antec, najbardziej niezawodna firma zasilaczy http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=27306

Taki zestawik byłby zdecydowanie bardziej opłacalny i wydajniejszy od twojego. Jak chcesz coś zapytać to pisz, a co do tego czy można niekompatybilny zestaw złożyć to odpowiadam, że możesz.

Co do sklepu esc.pl ja korzystałem i polecam. Bardzo szybki czas realizacji i powiadomienia na e-maila o zamówieniu.

A czy części w tym zestawie są kompatybilne ze sobą? Proszę o odpowiedź.

git2.png

Grafikę zmienił bym na Vertex HD5770 jest jakieś 10% wydajniejsza, i mniej pobiera, zasilacz 460W GHN, bo APN nie ma wtyku PCI-E, obudowę mod 335, jak pamiętam to przy 332 musiał byś modyfikować wtyk żeby podpiąć front panel audio, standardowo jest przystosowany do kart AC97, nowsze modele standardowo mają do kart HD.

Zmiana obudowy jest naprawdę konieczna? Bo CM elite 335 nie za bardzo mi się podoba :slight_smile:

Z resztą komputer składali by ci z esc.pl, także oni może zmodyfikowali ten wtyk.

A tego to już naprawdę nie czaję xD

Może zmodyfikują, a może wyślą z nie podpiętym lub nie sprawdzą czy działa, napisz do nich może wtyk jest przerobiony, obecne karty na płytach są w standardzie HD, starsze płyty miały AC97, lub poprzeglądaj sobie inne obudowy 333/334.

http://www.coolermaster.com/product.php … ry_id=3586

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=2597