Kupno nowego napedu DVD RW

Witam

Chce niedlugo kupic nowy naped dvd rw i znalazlem taki, nawet ciekawy : http://skapiec.pl/site/cat/3/comp/94515 . Co o nim myslicie ?

Czy jest taka mozliwosc, ze np. BIOS plyty nie bedzie w ogole odczytywal teogo lub kazdego innego nowego napedu ? Bo taka sytuacja ma wlasnie miejsce z tym napedem cd rw ( LG ), ktory aktualnie posiadam .

Naped musi byc czarny.

Moze jakis inny ? Tylko nie LG, tragedia …

ekhm … podałeś linka tylko do spisu nagrywarek nie do konkretnej :stuck_out_tongue:

polecam nagrywarki sony plextor pionieer

lg liteon odradzam !

eheh ups :stuck_out_tongue: juz jest dobry link

liteon odradzasz ? a to dlaczego. i dlaczego akurat sony plextor i pionier ? :stuck_out_tongue:

bo miałem i to jest … :x

dużo płyt marnowała a używam dobrych tdk i verbatim

miała kłopoty z odczytywaniem lekko porysowanych płyt

LG też miałem … szkoda słów po pół roku padła … zresztą wielu osobą padają LG

wygrywa testy tylko dlatego że jak jest nowa to jest szybka ale co z tego jak ją szlak trafia szybko


sony mam odczytam ją niemal każda porysowaną płyte !

nie nieszczy płyt !!

płyty nagrane tą nagrywarką bez problemu dają się odczytać na innych kompach / odtwarzaczach DVD nawet po wielu miesiącah co w przypadku liteona niebyło takie oczywiste .

pioniera mam u wujka w kompie i podobnie jak sony sprawuje się bez zażutu

dobrze nagrywa niemarnuje płyt i czyta wszystko co się da :stuck_out_tongue:

plextora nieznam z osobistych doświadczeń ale czytałem duuuuuuuużo pozytywnych opini o tych nagrywarkach

są również bardzo chwalone za trwałość …

miałem też okazje użytkować nagrywarki benQ i mam mieszane uczucia

dość słaba korekcja błędów

nagrywa dobrze ale jak się włożyło płyte do napędu to mieliła nią ciągle niepotrzebnie

hmmm LG fakt , to gowno.

liteon nie wiem , myslalem ze ok …

co do reszty to dzieki, poczekam jeszcze na opinie innych.

a co myslisz o tym samsungu ?

Nigdy nie miałeś a już osądzasz.

Kup sobie Benq DVD+/-RW DW1655.

a skad wiesz ze nie mialem ? przeciez zeby oceniac musze znac produkt … mam LG CD RW i odtwarzacz DVD , wiec nie masz racji :?

Why Benq ?

powtarzam pytanie :

Czy jest taka mozliwosc, ze np. BIOS plyty nie bedzie w ogole odczytywal teogo lub kazdego innego nowego napedu ? Bo taka sytuacja ma wlasnie miejsce z tym napedem cd rw ( LG ), ktory aktualnie posiadam .

Ja toleruję tylko LG wiec wybaczcie, ale mylicie się. Ja mam 5 komputerów w domu, każdy jest wykorzystywany na inny sposób, ale w każdym mam napędy LG nagrywarkę i DVD. Kiedyś miałem BenQ i Samsunga i oby dwa mi padły! Mam jeden napęd 5 lat LG i nic się z nim nie dzieje, czyta płyty bez problemu! W najnowszym komputerze jaki mam mam nagrywarkę DVD LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H20L LightScribe bulk black i jestem mega zadowolony! Cicha, szybka i miejmy nadzieję nie zawodna!

Tylko LG wchodzi w grę!

A ja nie mam żadnych problemów z biosem? Może masz jakiegoś starego? Aktualizowałeś Biosa?

LitON’a mam juz któregoś tam i wszytsko gra.

Polecam LitoON (wszystkie oprócz SOHW 812S), BenQ (podzespoły LitON’a).

Myślę, że DVD+/-RW LG nie miałeś.

Nie no jasne po co Ci to.

Co to ma wspólnego z DVD+/-RW?

no coz, wyglada na to, ze kazdy model jest inny . u niektorych dziala idealnie, a u niektorych wrecz przeciwnie :confused:

BIOS nie jest stary, z teog roku. Plyta AsRock Uli 939 VSTA, jest nowa, ma moze z dwa miesiace. ale nie robmy offtopiku, po prostu nie chcialbym takiej sytuacji, ze kupie nowa nagrywarke, a nie bede mogl jej uzywac … ale mysle , ze nie powinno byc problemow. fakt, ze moj aktualny naped CD RW LG nie jest odczytywany wynika z tego, ze firmawer jest juz kilkuletni , a sama nagrywarka tez nei za nowa

Z tym się zgodze.

Ja polecam Ci Benq DVD+/-RW DW1655/LG DVD+/-RW GSA-H20L

vetro , moje zdanie jest na podstawie nagrywarki i dvd LG, bo takie mam. Nie bedziemy sie bezsensu sprzeczac. Forum nie sluzy do tego.

No i widze kolejny post popierajacy LiteOn. Wydaje mi sie ze trudno wybrac tak naprawde dobry sprzet, bo kazdy ma inne doswiadczenia zwiazane z poszczegolnymi urzadzeniami

Złączono Posta : 07.11.2006 (Wto) 16:09

no ok, ale dlaczego BenQ akurat ?

Bo podobno dobre. Ja mam LG DVD+/-RW GSA-H10N i jak dla mnie to miodzio.

No popatrzylem troche w necie i rozne sa opinie o tym LG twoim …

chociaz w sumie, o jakim sprzecie wszystkie opinie sa pozytywne ? :stuck_out_tongue:

Ja osobiscie uzywam Lite-ona, tego co w podpisie i polecam. Mialem stycznosc z Benq 1655 i tez bardzo dobra nagrywarka.

LG GSA-4167B. Już za 150 zł ją dostaniesz.

no ok, ale masz jakies doswiadczenia z nia zwiazane ? cos wiecej na jej temat prosze :wink: jest tez w kolorze czarnym ? bo tylko taki mnie interesuje

Zgadnij na jakich podzespołach są Liteony - Sony.

To że coś się popsuło to normalne, zawsze musi być kilka wadliwych. Ja na swojego nie narzekam odczytuje najbardziej porysowane płyty.

Jak kupisz w wer. BOX to pewnie będą dwie, pokrywki, panele czy jak to się nazywa.

Tobi a jaka ty masz nagrywarke ?

no tak, zapomnialem ze jest box i oem jeszcze :stuck_out_tongue: