Kupno nowego zasilacza do moich potrzeb!

Jaki mam kupić zasilacz zeby uciongnoł ten sprzęt?:[podaicie link]

AsRock K7S8X

AMD Semron2800+ real-2000Mhz overlocking-2500Mhz

nVIDA GeForce 6600GT XFX Pine 256MB 128b AGP(1000/550)

DDR Kingston3200 512MB 400Mhz

HDD ATA Maxtor 80GB

CD Lite-ON LTR-52327S

DVD Lite-ON DVD+/-RW SHW-16H5S LightScribe

stacja dyskietek;)

nailepiej zeby bylo duzo weisc na wetylatory :mrgreen:

____________________________________________________________________________________

zamierzam niedługo zmienić procesor na AMD Athlon 64 Vanice 3000+

i płyte główną na AsRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695

i dokupić kość RAM-u 512MB

____________________________________________________________________________________

zasilacz do ok.150zł [nie z allegro]

Będzie dosyć ciężko za taką kwote nie z Allegro :? .Czemu stamtąda nie chcesz :?: Jeśli byś się jednak zdecydował to Fortron 400W :wink:

Nie zmieniaj na tą płyte

Do zasilacza: Chieftec.

Huntkey :!:

Chieftec lub Modecom

Modecom, Chieftec, Topower, ewent. jak ci sie uda znaleźć to Fortron (powinno być nawet taniej, a zasiłki maja extra).

podajcie link do jakiegoś sklepu z tym zasilaczem!

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 12:10

albo podawaicie konkretny model!

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4129&katid=14

Jeden z lepszych sklepów z zasilaczami :wink:

http://zenfist.pl/

Mógłbyś uzasadnić to stwierdzenie .

To tak jak bym napisał “Nie kupuj Tagana” bo to badziew.

Mam tą płytę już od ponad ośmiu miesięcy i jestem z niej BARDZO ZADOWOLONY > Rewelacyjne osiągi , dobre OC , jedyna płyta z w pełni sprawnym AGP i PCIex , a do tego tania . Złożyłem na tej płycie juz sześć kompów i każdy był zadowolony .

Jak się więc nie znasz to pisz głupot , lub przynajmniej uzasadnij swoją wypowiedź .

Jeżeli chodzi o Chiefteca , to tylko zasilacze starej serii HPC , lub najnowsze CFT , ponieważ są robione w fabryce Sirtec , natomiast reszta jest robiona w fabryce Delta i mają bardzo złą opinię .

Odnośnie zasilacza , to w tym przedziale cenowy polecam Modecoma 350W ( NIE FEEL !!

Modecom kosztuje ok 100-120zł , natomiast Huntkey’a widziałem gdzieś ostatnio w promocji za 159zł .

W dwóch kompach które składałem z tym Asrockiem 939Dual-Sata2 są właśnie takie zasialcze i każdy ma stabilne napięcia pomimo średniego OC , więc jeżeli szukasz zasilacza którego później nie będziesz musiał zmieniać po przesiadce na tą nową płyte to możesz wybrać jeden z tych dwóch .

Pozdrawiam

PS. Canaletto NAJLEPSZY sklep z zasilaczami :wink:

1x 6 pin VGA PCI Express

ja mam karte na AGP czy jest w tym różnica?

Ty chyba żartujesz? Asrock ma rewelacyjne osiągi, dobre oc :hahaha:

To nie jest na pewno markowa płyta na której mozna podkrecac podzespoły, co najwyżej może byc przeznaczona do celow biurowych.

Pamietam jeszcze nie dawno, gdy próbowałem podkręcic u znajomego procesor(ma tą płyte) to przy bardzo malym overclockingu wyskakiwały bluescreny i na pewno nie byla to sprawa zbyt niskiego napiecia.

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5382&katid=14

czy

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4129&katid=14

???

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 15:56

a gdybym zmienił bios-a?

Chyba uaktualnił jakby cos. Raczej nic szczegolnego sie nie zmieni(jesli choodzi o OC)

Bierz Modecoma. Na pewno jest wystarczajacy i dobrze trzymie napiecia.

pikus_po birz MODECOM’a

możesz sprubować. :wink: Ale nic nie wiadomo na 100%

No cóż jak się nie umie podkręcać to nie moja wina . jak byś przed zabieraniem się za podkręcaniem poczytał trochę w necie na ten temat to napewno by Ci się udało . Ludzie kręcą na tej płycie procki powyżej 3Ghz i jakoś nie mają problemów . Zapewne nawet nie zablokowałeś PCI/PCIex i nie poustawiałeś wszystkiego prawidłowo w biosie , więc musiało się sypać .

Niezmiernie irytuje mnie , jak ktoś kto niema jakiejkolwiek wiedzy na dany temat wypowiada się i pisz BZDURY .

Tak się akurat składa że ten model Asrocka , jest oparty o chipset ULI , który zrobił takie zamieszanie swoimi możliwościami i osiągami , że firma NVidia się przestraszyła konkurencji dla swojego SLI i wykupiła całe ULI .

Rozumiem że dla Ciebie jedyne “dobre” firmy to Kingston i Gigabyte , a reszta to sprzęt biurowy ??

Popatrz sobie na sygnaturki w tym temacie :

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149147

Mój komp na tej płycie dział 24/7 na ustawieniach :

Proc: A64 Venice 3000+ @ 2700Mhz

Ram: Kingmax Hardcore 512Mb @ 540Mhz

itp itd.

Czy płyta dla której max HTT można ustawić 400Mhz , HT wytrzymuje spokojnie 1120Mhz ( co może nie jest do niczego potrzebne i inne płyty tez tak mogą ) , jest jedyną płytą która obsługuje jednocześnie AGP i PCIex , można podłączyć 6 monitorów tworząc “Surround Display” , ma dźwięk 7.1 , Sata2 itp. itd to dla was sprzęt biurowy ??

Płyta ta ma osiągi AGP lepsze od NForce3 250 !!

haha, a może raz na jakiś czas nie negował byś zdania drugiej osoby? Co ktoś powie, to tylko atak :x

w jakim sensie są rewelacyjne?

Mógłbyś uzasadnić to stwierdzenie, bo piszesz głupoty. Twoje słowa…

tutaj musze potwierdzić wystarczy posklejać mostki, czy drut-moda zrobić i cacy podkręcanie.

Koledze McDracullo chodziło o to, żeby nie pakował się z s.754 na s.939 bo to bezmyślność.

oj zdziwiłbyś się :stuck_out_tongue: ostrego OC może nie będzie, ale do normalnego overclockera wystarczy.

PS.

pamiętam takie powiedzonko z przedszkola, kto kogoś przezywa to sie tak sam nazywa :x

Dziecko neostrady lepiej nie obrażaj innych użytkowników, chyba, że chcesz dostac ostrzezenie. A tak w ogole to o co ci chodzi z tym magazynem “chip”. Skad takie domysly, nie przypominam sobie, zeby takie cos pisalem, zastanow sie lepiej nad tym co piszesz. W tym przypadku napisalem, ze u znajomego byl problem z podkrecaniem procesora na tej plycie. Wiec czlowiek nie wciskaj mi kitu o jakiejs wiedzy z magazynow itp.

Wez sie lepiej zastanow i na przyszlosc czytaj ze zrozumieniem :!: :!: :!:

A nastepna rzecz, to czy ja napisałem, ze chipset ULI jest malo wydajny?

Już uzasadanim:

Kiepskie sterowniki, kiepsak stabilnośc (chodź niektózy twierdzą że jest inaczej).

Po drugie lepiej wziac coś na AM2.

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 17:50

Kencho a dziecko Neo to Ty jesteś. Wpadasz na forum i robisz zamieszanie. Ja nawet Neo nie mam… :mrgreen:

Ad1>Nie neguję zdania drugiej osoby , tylko wyjaśniam że niema racji .

AD2>Czytaj posta powyżej , lub poczytaj na tym forum do którego linka podałem wyżej .

AD4> Normalnego overclockera ??

Oczywiście niema takich możliwości jak np. DFI-LP , ale kosztuje 1/3ceny DFI-LP ,a wydajność ma MINIMALNIE niższą .

Powtarzam jeszcze raz : Wcześniejsze płyty Asrocka to może było g*wno biurowe , ale ta płyta jest rewelacyjna i można na niej pobawić w mocne OC , więc nie róbcie z siebie takich zatwardziałych znawców sprzętu , bo za przeproszeniem g*wno o niej wiecie ( jedynie wigrus ma jakąś wiedzę na ten temat ) .

Pozdrawiam

PS.> MrDracullo > Ze sterownikami jeszcze nigdy nie miałem problemu , a niestabilność wynika jedynie z nieprawidłowego dobrania ustawień i biosu . U mnie problemów z niestabilnością niema i mogę włączyć nawet mojego kompa na rok czasu i będzie działał 24/7 bez jakiejkolwiek zawieszki .

Nie będe się już wypowiadał na ten temat , bo widzę że wszyscy są tu przewrażliwieni na punkcie swojej wiedzy i doświadczenia .

Jeżeli kogoś uraziłem stwierdzeniem " Dziecko neostrady " , lub że czerpie wiedzę z Chipa lub od sprzedawców ze sklepów komputerowych to , PRZEPRASZAM , napisałem tak ponieważ całkowicie się nie zgadzałem z wypowiedziami niektórych użytkowników i działałem pod wpływem emocji .

Pozdrawiam Ponownie