Kupno telewizora do 2000zł

Jaki najlepiej telewizor kupić w granicach 2000zł?

Rozumiem, że to będzie LCD, ale o konkretnych modelach niewiele wiem (a wiem, że oficjalne specyfikacje to można sobie darować), więc może ktoś umiałby doradzić tutaj.

Telewizor będzie stał w pokoju (maksymalna odległość między ekranem, a oczami - 3m), głównie filmy i konsola jakaś.

Jest 32LG5700 32’’ z Full HD w okolicach 1850zł, ale też 37LG2000 czy 37LG3000 37’’, ale tylko HD Ready w okolicach 1720zł i 1700zł.

Lepiej więc kupić mniejszą matrycę, ale z Full HD, czy raczej większą matrycę, ale tylko z HD Ready?

Szukać jakichś ciekawych modeli Sharp’a (LC32D65E), Samsunga, czy pozostać raczej przy LG?

42 lcd LG w awansie był za 1699zł. :slight_smile:

LG 32LG7000 będzie najlepszym wyborem. Proponuję zerknąć w opinie na temat tego TV.

Czyli rozumiem, że lepszy obraz a mniejszą matrycę. :slight_smile:

Tyle, że 2120zł może być lekko za dużo… Jest coś sensownego, ale w niższej cenie?

Jeśli jesteś zdecydowany na 32" telewizor, to ja na Twoim miejscu brałbym Sharp LC-32SB25 E.

I jeszcze taka moja rada - gdybyś kupował przez internet, radziłbym najpierw przejść się do jakiegoś dobrego sklepu z telewizorami i zobaczyć je w “akcji”.

32" w zupełności wystarczy.

Ten Sharp ma rozdzielczość 1366x768, a filmy HD wchodzą w grę.

A na 32’’ nie jestem zdecydowany, ale te 37’’ mają zazwyczaj właśnie niższą rozdzielczość.

Najlepiej idz sobie do sklepu,poproś sprzedawce zeby Ci postawił obok siebie telewizory jakie Cie interesują i wtedy zobaczysz który prezentuje sie najlepiej!Ja bym przynajmniej tak zrobił!Bo kupić coś czego sie nie widziało jak działa to troche ryzyko!

IMO 32" z HD czy bez nie robi różnicy. No chyba, że patrzysz na obraz z odległości kilku centymetrów.

Przy telewizorach większych niż 32" wyższa rozdzielczość robi różnicę. Ale najlepiej idź do sklepu i sam się przekonaj.

Sklepy już zwiedzone tak mniej więcej, ale dodatkowo pytam na forum, może jakiś model jest wyjątkowo udany, a sam tego nie dostrzegłem (bo może nie jest akurat na półce).

“IMO 32” z HD czy bez nie robi różnicy." Właśnie w tym problem, że 32’’ są z Full HD, a 37’’ z HD Ready.

Chyba jednak ze sklepów ubędzie jeden Sharp LC-32D65E http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A … K_HTML.htm Tylko może jeszcze przeczeka święta i może jeszcze trochę stanieje.

Dziękuję wszystkim za rady, pozdrawiam.

Sharp ogólnie stoi w cenie.

Więc nie radzę czekać.

Masz brać to go weź.

Samsungi i LG - czyli jedne z gorszych marek tanieją i to ostro.

Z 6 tysięcy nawet do 1999 zł.

Kupno TV LCD Sharp 42’ to jeden z najbardziej udanych moich zakupów w tym roku.

TV stoi nadal ponad 4 tysiące - więcej niż w dniu kiedy ja kupowałem swoją " sztukę "

Według mnie 32 cale do oglądania z 3 metrów to za mało… komfortowy byłby najmniej 42" a taki minimum to 37" ;]

Osobiście mam 37cali i oglądam go całymi dniami z 1metra i czasem się zastanawiam czy nie lepsze było jednak 40cali ;] a 32 to mało ;]

A apropo propozycji mam telewizor samsunga i jestem bardzo zadowolony ;]

W kategorii ok 2000zl mozna kupić np: http://www.agito.pl/telewizory-lcd/sams … 31236.html kosztuje 2124zl ale to mała różnica za którą masz matrycę full hd itp… dokładny opis jest tutaj: LINK

Ewentualnie jak chcesz koniecznie LG to może takie 37" fullhd http://www.agito.pl/telewizory-lcd/lg-3 … 31132.html za 2177zl

Bierz plazmę, tu masz świetną za 2000zł: http://www.morele.net/produkt/163681

Śmiało mogę powiedzieć, że żaden LCD nie da Ci lepszego obrazu w tej cenie.

No niestety, przekroczenie granicy 2000zł o ponad 100zł to sporo, a ta plazma ma średnią rozdzielczość…

Telewizor nie musi być koniecznie LG, na razie decyzja na Sharpa, chodzi o najlepszy w tej cenie (wiem, że dopłacając da się coś lepszego kupić, ale tak zawsze można :slight_smile: ).

Przecież 2000zł kosztuje

a rozdzielczością to się nie sugeruj [-X

Znajomy ma LCD Samsunga 40" LE 40 a 656 a 1 z Full HD więc już wysoka rozdzielczość, wydał 3400zł. Chciałem zobaczyć jak dużo mój jest gorszy i wziąłem do niego swoją plazmę. Odpaliliśmy film w full HD na jednym i drugi a tu zonk… plazma “tylko” HD, lcd aż Full HD i materiał w full HD a na moim panasonicu obraz ładniejszy, ostrzejszy, wyraźniejszy, głębsza czerń i kąty… także znajomy się wnerwił i mówił żebym łapał na dole jego telewizor jak będzie przez okno wyrzucał:D

Drugi sąsiad po zobaczeniu obrazu na moim Panasonicu złościł się czego mu nie powiedziałem że są plazmy 37" (sam ma sony bravia 40" 3200zł)

Ogólnie jeśli chodzi o plazmy:

  1. Pioneer

  2. Panasonic

i długo długo nic

Jeśli chodzi o jakość to wygrywa Pioneer ale oni się bardzo cenią … jeśli jakość/cena to Panasonic, a Pioneer nawet kupuje matryce od Panasa

Zastanów się dobrze żebyś nie żałował. albo po zakupie LCD nie chodź do nikogo kto ma plazmę bo szkoda nerwów :wink:

Cena tyczyła się poprzednich propozycji telewizorów LCD, a rozdzielczością faktycznie się sugeruję. :slight_smile:

Nie jestem całkowicie zdecydowany na LCD, poszukam jeszcze jakiegoś info o tych plazmach.

A jaki tuner telewizyjny jest w tym Twoim?

Nie ma, mam N-kę.

Zresztą nie prędko będą nadawać w polsce naziemnie w mpeg4

To się nie sugeruj tak tą rozdzielczością tylko przeczytaj post wyżej.

Nieprędko? A czy przypadkiem do 2012 mają analogi całkowicie zniknąć z powierzchni naszej ojczyzny?

Co do rozdzielczości ok, pójdę do sklepu i popatrzę jak się plazmy zachowują.

Adalbert , a widziałeś żeby w naszym kraju było cokolwiek zrobione na czas? :stuck_out_tongue: :wink: