Kupno z Chin gdzie zakupić?

Co polecacie za stronę, aby kupić tanio produkty z Chin. Stronę AliExpress znam i korzystam a Gear Best ma złą opinie w sieci więc tam nic nie zamówię. Macie jakieś inne strony gdzie można tanio coś, kupić a strona jest pozytywnie oceniana.

Podobnie jak wiele innych sklepów, także GB ma na swoim koncie niepochlebne komentarze. Nie wynika to z tego, że oszukują ludzi, a raczej z tego, że ludzie mają zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do “zakupów z chin”. W obydwu przypadkach wymienionych przez Ciebie, ja miałem pozytywne doświadczenia. Choć przyznam, że zakupy z Ali szły tak długo, że naprawdę o nich zapomniałem :wink:

Mam przytoczyć złe opinie Gear Best nie zwracanie pieniędzy - oszukiwanie na przesyłkach i tak dalej i tak dalej… Człowieku sprawdź gdzie są Chiny a później pisz na temat długości dostarczania przez AliExpress.

Jednak, mimo tych wszystkich złych doświadczeń niektórych, Aliexpress i GearBest to ciągle są najlepsze platformy do zakupów z Chin. Inna sprawa, że wiele produktów chińskich na Allegro można kupić w porównywalnej cenie co tam (jeśli uwzględnimy vat).

Ja polecam sklep Wish.com :slight_smile: Często zamawiam tam i nie ma problemów z zamawianiem a w razie czego jakby cos było nie tak z zamówieniem , pieniądze zwracają

Chłopie, nie egzaltuj się tak! Doskonale wiem, gdzie są Chiny. Jak już coś tam zamówisz i będziesz czekał dłużej niż byś sobie wyobrażał, to zrozumiesz o co mi chodziło. Nie myśl, że czekałem na priorytet. Z góry zakładałem, że zdążę się dobrze postarzeć, ale nie wiedziałem, że aż tak. Co do niezwracania pieniędzy, to każdy sklep ma takie komentarze na swoim koncie. Nawet nasze lokalne morele ktoś oskarżał kiedyś w sieci. Allegro? Oszukują. eBay? Oszukują. Ali? Oszukują. Gearbest? Oszukują. Wszędzie oszukują. Jak nie tak, to inaczej. Ja ostatnio chciałem kupić zasilacz w sklepie x-kom w Bielsku Białej (zasilacz do laptopa). Sprzedawca wciskał mi kit, że wtyk, który znajduje się w komplecie, będzie pasował do mojego samsunga. A nie pasowałby, bo miał inną wielkość. I co mam teraz powiedzieć? Chciał mnie oszukać, czy po prostu się nie znał? nawet tutaj na DP oszukują. Nagród nie wysyłają, konkursów nie rozstrzygają na czas… Ach :stuck_out_tongue:

1 polubienie

ioffer.com

Siedziba:
San Francisco, CA

iOffer została założona w 2002 roku i ma swoją siedzibę w San Francisco w Kalifornii.

Chyba ktoś ma tutaj problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

A co kolego wiesz na temat długości dostarczania z Chin, skoro zadajesz pytanie o to gdzie kupić?
W środku lata - czyli sezon ogórkowy na zakupy - zwykły list potrafi zostać dostarczony 9-10 dni - to przewoźnikami typu yanwen, czy 4px. (tyle samo czasu też poczta potrzebuje, żeby przesłać go miedzy dzielnicami w Warszawie).
Jeśli chodzi o przesyłki rejestrowane to na ogół najszybciej jest poczta szwedzką, estońską, holenderską, najwolniej zaś malezyjską (która jest często standardem Ali).

Mój pierwszy zakup z GB jakieś 3 lata temu był problemem - nie przesłano wszystkich rzeczy. Zwrot pieniędzy otrzymałem, choć trzeba było walczyć. Nadal tam kupuję. Pod tym kontem najbezpieczniej jest na Ali, ale jak używasz PayPala to wszędzie jest przyzwoicie. Na marginesie - próbowałeś kiedyś dostać zwrot z polskiego sklepu za zaginioną przesyłkę? Uwierz mi szybciej dostaniesz go z Chin.

Tempo przesyłki z Chin zależy w zasadzie wyłącznie od tego jak szybko zapełni się lotniczy kontener pocztowy do którego trafia nasza przesyłka - jeśli będzie totalnie pusty to i półtora miesiąca można czekać. A innym razem trafiłem na prawie pełny i czekałem 2 tygodnie… Poczta szwedzka, estońska czy holenderska to tylko pośrednik, optymalizacja kosztów.

Wytłumacz o co tobie chodzi skrzek.

Bo twój tekst jest kompletnie bez sensu zapytałem się o stronę a ty z takim czymś wyjeżdżasz.

Człowieku proszę przeczytaj ze zrozumieniem (Stronę AliExpress znam i korzystam) Dziwne, bo nikt nie oskarża Allegro, tylko sprzedających na tym portalu. Poczytaj negatywne opinie o Gear Beast i co się tam powtarza. Portalu eBay nikt nie oskarża tylko sprzedających na nim. Teraz już wszystko rozumiesz czy znowu zaczniesz tworzyć.

To podaj jakieś KONKRETNE przykłady a nie rebus…

ps. sam sobie reactioning doing? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Januszek czy ciebie trzeba uczyć obsługi wyszukiwarki zawsze sobie radziłeś :wink:

PS Nie ma władzy nie ma szukania. :rofl:

Wyszukiwarka to brama do post prawdy. Dajesz konkrety albo idź spać i głowy nie zawracaj :wink:

Jak się ładnie zdeklarowałeś że obojętnie co wyszukam to dla ciebie będzie post prawda czyli okoliczności, w których obiektywne fakty mają mniejszy wpływ na kształtowanie opinii publicznej niż odwoływanie się do emocji i osobistych przekonań

Czyli konkretów, w temacie złych opinii GB, nie masz? :wink:

Przeczytaj i pomyśl nie dziwie się, że niektórzy potracili tu pewne atrybuty władzy jak nie potrafią przeczytać i rozumieć tego co sami napisali (Post Prawdy) zgadzasz się Januszku. :laughing: :grin:

Rozdmuchujesz mały problem do rozmiarów katastrofy. Gdybym miał się upierać przy swoim tak jak Ty, to Allegro też na pewno oskarżają. A dlaczego? A dlatego, że Allegro też jest sprzedawcą i na przykład nie wywiązuje się z terminów dostaw (tak, tak - od jakiegoś czasu jest sklep allegro). Nie o to mi jednak chodziło. Generalnie rzecz ujmując, wszędzie znajdziesz klientów zadowolonych i tych, którym dany sklep / platforma sprzedażowa nie przypadły do gustu z różnych powodów, nierzadko nie z winy sprzedawcy. Może się zdarzyć, że towar nie dotrze, ale może być i tak, że ten, który do Ciebie zostanie dostarczony, nie spełni Twoich oczekiwań, albo co gorsza, nie będzie działał. Takie zjawisko można spotkać wszędzie. Nie oznacza to jednak, że ktoś założył platformę tylko i wyłącznie po to, aby naciągać ludzi. Takie wynalazki biznesowe mają krotki termin przydatności, a omawiane sklepy i platformy utrzymują się na rynku już jakiś czas. To o czymś musi świadczyć. Pozdrawiam!

To sobie poczytaj, że Gear Best nie chce oddać tobie pieniędzy na konto tylko chce dać tobie punkty zniżkowe a jak przeliczysz to jesteś stratny do tego płacisz za droższą przesyłkę a dostajesz tańszą lub nierejestrowaną. Nie trudno znaleźć takie wątki, tylko wystarczy poszukać i poczytać.