Łączenie dwóch PC

Cześć.
Czy jest możliwe połączenie dwóch pc za pomocą złącza Thunderbolt 3, tak aby jeden był masterem a drugi był rozszerzeniem pierwszego?
Z góry dziękuję za pomoc

Możesz wyjaśnić co to wg Ciebie znaczy?

Tak jak sie podłącza taki serwer plików, który też jest swego rodzaju komputerem.

Opisz może lepiej co chcesz osiągnąć, bo jakoś nie można zrozumieć o co pytasz… ponieważ kwestię połączenia masz opisaną pod linkiem który podałeś, więc mniemam że chodzi ci o coś innego, tylko nie wiem o co …

Ja słyszałem o
podlaczaniu zewnętrznej karty graficznej do
laptopa.
Sprawdz jak masz ten kabel
http://egpu.pl/faq-lista-polskich-egpu/

Dodatkowy kontroler sata, ethernet

Weź mi to może narysuj bo nijak nie widzę do czego dążysz…

1 polubienie

Mogę tylko się domyślać, ale pewnie chodzi tutaj o to, żeby urządzenia podłączone do tego slave’a były widoczne i dostępne do wykorzystania na masterze.

Dokładnie

No to tak - to niestety się nie uda.

A telefon też podpinasz do komputera po USB, qnap thunderbolt po złączu thunderbolt a to urządzenia to swego rodzaju komputery

Nie, nie uzyszkasz tego efektu co szukasz (swego rodzaju “daisy chain”). To działa na trochę innej wartswie sprzętowej.
Co za sprzęt? Nie prościej uzyskasz ten efekt kartami PCIe?

chcę tak by drugi był tylko stacja rozszerzającą mniej więcej jak to lub to bądź to

Czego nie rozumiesz we wcześniejszych odpowiedziach? Nie da się.

Nie da się - żeby to uzyskać kup sobie takie urządzenie. Napisz może bardziej obrazowo co chcesz uzyskać, może znajdziemy inne rozwiązanie… Chcesz mieć więcej zasobów dyskowych? Jaki cel? Może wygodniej będzie to wystawić po sieci 1-10Gb jako iSCSI, czy cuś podobnego? Albo zrobić z niego NASa?

Qnap jakoś to zrobił

Ale co Ci QNAP zrobił? Dostęp do dysków po intefejsie Thunderbold (szybki). Ten QNAP wystawi Ci te dane zwyczajnie po SMB czy innym CIFSie i tyle. Znając życie możesz zrobić tak samo. Nadal nie piszesz co chcesz uzyskać (cały czas piszesz o wartswie sprzętowej).

Istnieje technologa SLI łączenie dwóch kart grafiki.

Istnieje (ch olernie ko sztowna) płyta główna na dwa procesory.

www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-z10pe-d8-ws-serwerowa-plyta-pod-dwa-procesor-xeon-e5-2600-v3.html
Do tego dwa dyski.
I już będzie prawie to samo.

1 polubienie

Co to ma wspólnego z tematem?