Ładowarka Xiaomi MDY-10-EF do Redmi 9 (szybkość ładowania)

Witam,

Zakupiłem oryginalną, nową ładowarkę MDY-10-EF do Xiaomi Redmi 9 (gdzie telefon ma szybkie ładowanie / Quick Charge 3.0).

Ładowałem Redmi 9 od poziomu baterii 24% do 100% i czas ładowania był dokładnie 115 minut, hm… czy to jest prawidłowy czas ładowania szybką 18W ładowarką MDY-10-EF?.

Pytam z racji że nie co długi czas mi się wydaje skoro Redmi 9 ma szybkie ładowanie / Quick Charge i jest informacja podczas ładowania "Szybkie Ładowanie).

Szybkie łądowanie -mój Redmi 8T też ma szybkie ładowanie i od 3%-100% ładuje się równo 120 minut.

Dziś nad ranem ładowałem Redmi 9 od 10% do 100% i było dokładnie 120 minut.

Nie wiem jaką ma pojemność bateria w Redmi 8T, w Redmi 9 jest 5020 mAh.

Tak jest to prawidłowy czas ładowania dla QC 3.0/Fast Charge i twojego smartfona.
Wiadomo, że QC 3.0 reguluje szybkość ładownia w zależności od np. temperatury baterii/układu chargera, a także stopnia naładowania baterii.

Weź jednak najniższą wartość z twojej ładowarki:
5V*3A = 15W

Teraz bateria, wiadomo, że ma 5020mAh, ale jej minimalna pojemność deklarowana to 4920mAh (typ BN54). Jej napięcie znamionowe to 3,87V.

3,87V*5020mAh=19427/1000=19,43W

19,43/15=~1,3 godz.

Jeżeli uwzględnisz straty przy ładowaniu i fakt, że prąd ładowania nie jest stały, a szybkie ładownie obejmuje zazwyczaj mniej niż 80% całkowitego czasu ładowania to wszystko się zgadza.

Weź pod uwagę, że twój smartfon nie korzysta w tym przypadku z Qualcomm Quick Charge 3.0, tylko z Fast Charge, bo nie posiada SoC od Qualcomma (Snapdragona), tylko Mediateka Helio G80.

Nie ma znaczenia .2 godziny. Kobita ma , wiem.

Ale tu chodzi o rodzaj, jak będzie ślepo patrzył pod wykresy QC3 lub przyszłościowego QC4 to się „przejdzie”.

@Domker dzięki wielkie za wyjaśnienie, przyznam że nie wiedziałem że wartości / moc ładowarki jest obliczana w takowy sposób jak pokazałeś. Myślałem skoro Producent deklaruje 18W to jest to moc 18W, a okazuje się że jest to jak piszesz…

Co też nie wiedziałem że bateria jak ma w specyfikacji 5020 mAh to w rzeczywistości ma 4920 mAh… skąd to zawyżenie mAh dla danych w specyfikacji?.

To jest najniższa wartość ( dla QC/Fast Charging), jest jeszcze 9V/2A i 12V/1.5A, co daje 18W, ładowarka dogaduje się z układem w smartfonie i dobiera optymalne parametry prądu w danej chwili ładownia.

4920mAh to nie jest wartość „rzeczywista” tylko minimalna jaką może mieć ta bateria w stanie fabrycznie nowym, tak zwane „widełki”.

Przyznam się że myślałem że cały czas jest stała wartość 18W ładowania i nie zmienia się ona podczas ładowania, a jest inaczej, nie wziąłem poprawki że

.

Sprawdziłem ładowanie na watomierzu i dokładnie ładowanie trwało 2 godz. 01 min. Ładowanie było z maksymalnym prądem 19.2 W, a minimalny prąd to 2.5 W.

2h, jak napisałem powyżej, nie przeskoczysz.

Przyznam że tak liczyłem że może nie co krócej będzie się ładował telefon niż 2 godziny :slight_smile:.

Wczoraj ładowałem smartfona co był rozładowany do 3% i ładowanie trwało ładowarką MDY-10-EF prawie 2 godziny 30 minut, tyle co standardową dołączoną do zestawu w chwili zakupu.

Mam pytanko do Was… czy jest takowy kabel USB C który przeznaczony jest do szybkiego ładowania?.

Dlaczego pytam?. Z racji że ładowarka którą mam MDY-10-EF do Xiaomi Redmi 9 ładuje mi porównywalnie tyle samo co standardowa ładowarka 10W.

Niekiedy jest owszem ładowania w ciągu 2 godzin, ale od poziomu 25%. Ale jak już jest poziom baterii np. 18% to ładowanie trwa około 2 godz. 30 min.

A dopytywałem się w jednym ze sklepów znanej sieci to uzyskałem informację że szybka ładowarka ma mieć specjalny kabel USB do szybkiego ładowania, specjalny, ale takowego nie mają tylko zamiennik.

I właśnie czy taki faktycznie oryginalny kabel Xiaomi USB C do szybkiego ładowania w ogóle występuje?.

Myślę, że na pewno jest, ale ja mogę polecić Lanberga. Jest całkiem tani, a jakość jedna z lepszych. Ta firma zajmuje się właściwie tylko kablami i akcesoriami z nimi związanymi.
Od niedawna mam taki kabel i wydaje się być najsolidniejszy przy pozostałych, które mam:
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/kable-i-przewody/kabel-usb-c-m-a-m-2-0-1-8m-niebieski-premium-qc-3-0-lanberg

Kable Ethernet też dużo lepsze niż badziewie, które dał mi operator i te co było z routerem w pudełku, jakiejś niewiadomej firmy Invax. Z trzech, tylko jeden się nadaje po kilku latach. Kupiłem 4 różne za niecałe 35 złotych, dwa płaskie Cat5e i dwa grube Cat6e. Niska cena może wynikać z małej dostępności i zazwyczaj w Media Expert leżaki magazynowe są bardzo tanie. Wszystkie dochodziły mi przez ponad pół tygodnia

Z komputerem czasami trzeba jak z dzieckiem, u mnie to za kabelki jakieś 300 zł
na przestrzeni 3-rzech metrów. Listwy nie policzyłem.

Ja za 3 metry dałem 6 złotych z groszami, ale za niektóre mniejsze trzeba zapłacić znacznie więcej, nawet jak nic poza rozmiarem ich nie różni i nie wiem czemu. Jeden 2m kupiłem już w lutym za 8,99, bo wtedy kabel łączący router z modemem powodował zakłócenia w działaniu sieci i jeden najdłuższy, którego często używałem do podłączenia laptopa, zrywał połączenie jak się nim ruszyło na końcach.

A to wszystkie 4 najnowsze, które mam:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/patchcord-kat-6a-s-ftp-lszh-cca-1m-zielony-fluke-passed-lanberg

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/patchcord-kat-5e-plaski-0-5m-pomaranczowy-lanberg

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/patchcord-kat-5e-plaski-3m-pomaranczowy-lanberg

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/patchcord-kat-6a-s-ftp-lszh-cca-2m-niebieski-fluke-passed-lanberg

Dołączając listwy i kable do ładowania telefonu kupione osobno i używane w moim pokoju, z tych działających to 185 złotych

Za nic nie mogę też doszukać się i znaleźć jaki jest ten model kabla USB C co jest w zestawie z Xiaomi Redmi 9. Czy on wspiera szybkie ładowanie czy też nie.

Faktycznie takie zamienniki by wspierały szybkie ładowanie?. Być może nie mówię nie, w opisie jest że wspiera.

A u Ciebie @kozak795 na takim kablu USB C widać różnicę w ładowaniu?.

Widać różnicę. Zauważyłem że telefon ładuje się znacznie szybciej, więc prąd płynie stabilniej przez tak mocny i dobrze wykonany kabel. Mam wersję z Micro-USB, bo mój telefon to Redmi 9A, ale uważam, że z USB C też jest dobry. Możesz sobie znaleźć inny rozmiar na stronie Media Expert i kolor jak niebieski ci nie pasuje

Ten co mam teraz oryginalny z zestawu Xiaomi to może nie wspierać faktycznie szybkiego ładowania.

Znalazłem jeszcze takowy kabel USB Xiaomi na https://allegro.pl/oferta/oryginalny-kabel-usb-xiaomi-usb-typ-c-bulk-10624862970 tylko czy on wspiera szybkie ładowanie?.

@kozak795 a ile ładuje Ci się Twój Redmi 9A na szybkim ładowaniu?.