Lagi w tibia i dziwnie wysokie pakiety!

(Neostrada93) #1

Witam zaniepokoiło mnie wysokość wysłanych i odebranych pakietów.Mam internet 256kb/s i czesto mam straszne lagi w tibi.Wcześniej miałem net 128 i nie było lagów o co tu może chodzić prosze spujszcie na moje pakiety i powiedzcie co o nich sądzicie z góry thx.

thumb_2e0e109c_Nowyobraz1.jpg

(Krzysieek88) #2

I co ten screen ma przedstawiać ?

Mamy coś wywróżyć czy jak ?

Sprawdz sobie pingi, prędkość Twojego łącza na stronie, a nie wklejasz screena który kompletnie nic konkretnego nie przedstawia.

(Gogeta126) #3

gry online sa dla ludzi z szybkim internetem. nie dziwie sie ze sa lagi, tym bardziej jak jest kolejka na lini. internet 128 do 512 sluzy do odwiedzania stron i odbierania maili, nie do grania :P. osobiscie mam dosyc szybki bo tu nie ma innych :mrgreen:

jesli juz chcesz miec szybszy poszukaj w necie winbooster :wink:

(Przemo Mynek) #4

Generalnie to jak bys sie troche przyjzal to bys cos z tego wywnioskowal:/

@kowal z tego wynika to ze problemu z pakietami nie ma , problemy sa wtedy gdy wiecej wysylasz niz odbierasz (wirus, jakis trojan) i wtedy zapycha ci lacze, pytanie nastepne to czy masz radiowke czy po kablu.??

(Bolo92) #5

@gogeta126 To miał być "joke" :?:

Bo akurat w grach prędkość to nikła rzecz, bardziej chodzi o szybkość pakietów(Twój komp wysyła i serwer ma go "odbić/odpowiedzieć" im szybciej wróci tym szybsza rekacja w grze).

Niektóre gry(Mu, Tibia) u mnie na DuMeter widać jak pobierają/wysyłają po 1-3KB/s więc tak na prawdę modemowa prędkość(56kb/s) i pewnie by dobrze chodziło.

W Tibii o ile się orientuję są teraz/były niedawno ataki DDos(wiele komputerów wysyła zapytania do serwera, a serwer nie super komputer też ma ograniczenia i serwer przeciąża i wywala błąd w silniku gry lub lagi i mass kicki).

Start>uruchom>cmd> ping http://www.onet.pl -n 30(czekasz aż zrobi wszystko i podajesz, końcówkę, Minimum ping, Maksimum, Średnia, % straty.

Start>uruchom>cmd> ping http://www.google.pl -n 30 to samo co poprzednio.

Jakiego masz dostawce, jak internet otrzymujesz ? Kablem ?

Miałem inernet 512 czy coś podobnego a pingi takie że grać się nie dało, kumpel w najlepsze jechał na 128kb/s i nigdy, przenigdy nie miał laga przez jego łącze.

(Neostrada93) #6

internet mam kablówke od dostwacy Multimedia a jęsli chodzi o ping to mam dobry

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 20:39

minimum 38 ms Maksimum 206 ms czas średni -45 ms

(Bolo92) #7

Czyli to pewnie powody ataków DDos, kumpel mówił że jeszcze czasami ma więc to pewnie dlatego.

Masz może zainstalowaną inną sieciówkę podobną do Tibii ? Jeżeli tak to tam sprawdź, bo jak pingi dobre to ja widzę tylko kłopoty serwerów Tibii.

(Neostrada93) #8

ataki ddos odpadają bo to mi sie utrzymuje od pewnego czasu jednak lagi maleją rano i bardzo późnym wieczorem

byś mógł bardziej wyjaśnić bo nie rozumiem co masz na myśli

(Bolo92) #9

Chodziło o grę, Lineage 2, Mu Online. COś podobnego aby porównać czy tam też się tak dzieje.

Bo jak rano dobrze i późnym wieczorem, to raczej wina Multimedi, bo rano i późny wieczór i noc to okresy gdzie najmniej ludności używa komputerów więc i najmniejsze obciążenie.

Więc raczej Ty nic z tym nie zrobisz... Telefon do Multimedi co się dzieje :frowning:

Wcześniej też miałeś ISP(DOstawca internetu) Multimedie ??

(Neostrada93) #10

zawsze miałem multimedia i nigdy nie było lagów ;/

(Bolo92) #11

To chyba jednak pozostaje Ci kontakt z nimi, albo spytaj się też jakiegoś sąsiada/kolegi który miałbym Multimedie.

Albo jak masz możliwość to po montera zadzwoń lub spóbój modem przemienić na chwilę. I czy na pewno dobrze podłączony modem ? skoro od tego jak zmieniłeś na 256kb/s to może modem zmieniałeś.

(Neostrada93) #12

modem od ponad roku mam ten sam zamówiłem jeden 1mb od grudnia moze to coś da ale chcem teraz tez pograc a modem dobrze jest podłączony

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 16:02

ZRESZTą JAK JA MAM ZADZWONIć CO POWIEDZIEć o_O

-dzień dobry mam pytanie dlaczego w tibi mam lagi od ponad miesiąca?

I co on mi odpowie :x pewnie nawet nie wie co to tibia :confused:

(Askabujak) #13

Witam

Heh ja mam neta 1 mega, gram w MuOnline i tez mam lagi;/

Zarejestrowalam sie na tym forum bo jak widze k0wal mam identyczny problem jak ja;/ Tez mam Multimedie z tym ze 1 mega i praktycznie nie da sie grac w zadne gry online, lagi nawet 5 minutowe skutecznie zniechecaja do odpalania kompa. Gram w MU ponad 3 lata, kiedys mialam lacze z MM 256 kb/s i bylo ok, teraz 1MB i krew mnie zalewa;/

Zglosilam kilka dni temu problem do biura terenowego jednak jak widze kompletna olewka....Dzwonilam nawet na infolinie, rozmawialam z technikiem i jedyne co mi poradzil to wyslanie na ich skrzynke ebok_pomoc@multimedia.pl screenow z badania komenda tracert pingi do konkretnych serwerow na ktorych gram/gralam.

Przykladowo:

Start>>>uruchom>>>cmd>>enter>>tracert pcmserver.com>>enter

robisz screen i wysylasz na ww adres.

No zadowolona ze moze cos w koncu sie zmieni wysylam takie ss z poczty wp.pl i "nie dostarczono".. z onet.pl to samo. Okazuje sie ze potrzebne jest konto pocztowe na serwerze Multimedii i z takiego konta dopiero mozesz wyslac maila. Zalozenie konta poszlo co prawda z problemami ale udalo sie. Zostalo skonfigurowanie OutExpress, niby wszystko ok ale pojawia sie info: "Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'pop3.mm.pl', Serwer: 'pop3.mm.pl', Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Numer błędu: 0x800CCC0F" .

To ze lagi sa wina operatora wnioskuje z tego ze po 23:00 znikaja calkowicie, rano rowniez jest ok. Teraz jest weekend a ja na MU serwer wbijam ze 20 min, jak juz sie uda to po 5 min disconect^^

k0wal jak rozwiazesz problem daj znac, bede odwiedzac to forum ;]

Powodzenia

(Neostrada93) #14

ale jaja ja też jestem z EłKU!!!I może między innymi mamy ten problem na dodatek ten sam operator napisz do mnie na gg 6471393 jak cuś to sie skonsultujemy

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 21:37

mój kumpel ma 512 kb/s i też ma lagi lecz nie tak często jak ja (też z Ełku jest)dzwonił do multimedia i powiedzieli że to nie ich wina i że to wina ilości abonamentów ;/

Przypomniał mi sie pewien szczegół jeszcze do wakacji miał stałe ip a od czasu kiedy mam lagi ip co jakiś czas zmienia mi sie.Ty też to masz?

(Bolo92) #15

O prze typy, nie ich wina !!

Ewidentnie ich wina, i raczej nic nie poradzisz jak takie "łosie" chyba że zmienić operatora.

(Neostrada93) #16

jeszcze ja sprubuje zadzwonic do nich

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 16:21

zadzwoniłem do multimedi powiedzieli że coś tam zamotają i żebym za 40 minut modem zresetował zrobiłem tak jka na razie nie mam lagó jejejej :smiley: zobacze jeszcze jutro jak cos to napisze ale myśle że już rozwiązałem problem dzięki za pomoc dla wszytkich pozdro for all ;D

(Freeepdd) #17

Witam, również mam ten problem. Mam pytanie, dzwoniłeś na ich infolinie czy też bezpośrednio na ełcki numer?

(Neostrada93) #18

na infolinie jednak z przykrościąpisze ze miał znowu laga ale to nie dużego ;/

(Askabujak) #19

Ehhh juz myslalam ze zdarzyl sie cud ...do 18:00 wszystko smigalo jak nalezy, a potem lag, lag, dc, 15 min wbijania na serw, lag lag dc....

gg 4369336 jak cus uda sie wam zalatwic ;p hmmm moze by tak we 3 jutro isc do MM? W "kupie" siła ^^

(Neostrada93) #20

ZADZWONIłEM DO NICH TERAZ bo miałem znowu lagi mimo że już mam 1mb :confused: kazali mi wysłać pingi i traizejty czy jakoś tak na ich skrzynke ;/