"Lajkowanie" własnych postów na forum - czy warto pozostawić je włączone?

Witam.

Na forum istnieje możliwość klikania “Lubię to” przy napisanych postach. Jest to możliwość bardzo przydatna, ponieważ pozwala na zorientowanie się w jakości postów użytkownika czy w zaangażowaniu w pomaganie na forum. Jednakże możliwość “lajkowania” postów ma aktualnie jedną wadę - użytkownik może polubić własny post, przez co sztucznie nabija sobie reputację.

W związku z taką możliwością system reputacji traci swój sens - większość użytkowników cierpliwie “zbiera” reputację za swoją pomoc od innych. Natomiast istnieje dużo prostsza ścieżka do zyskiwania pozytywnej opinii - można ją przyznać sobie samemu.

W aktualnym momencie trzeba sprawdzać, czy użytkownik posiada prawdziwą reputację, czy podniesioną przez siebie samego. Jest kilku użytkowników, którzy cierpliwie piszą posty i zyskują powolnie reputację, podczas gdy inni zdobywają ją w czasie o wiele krótszym - każdy post może być oznaczony jako pomocny przez nich samych.

 

W związku z tym zadaję do Szanownej Redakcji pytanie. Mianowicie, czy warto pozostawić tą opcję włączoną (przekazywanie kliknięć “Lubię to” samemu sobie), czy nie lepiej byłoby zablokować możliwość głosowania na swoje posty. Nie kwestionuję przydatności systemu reputacji, ponieważ jest on bardzo pomocny, jednakże powinien on być sprawiedliwy i niezależny od samego użytkownika na zasadzie, iż dana osoba przekazuje sobie reputację. Jeżeli ktoś chce mieć dobrą opinię, niech na nią zasłuży.

 

Takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

tomeeek64

Twój post nie przyniósł znytnio rezultatu. Najlepiej napisz do adminów.

Jest weekend, jak coś ruszy to najszybciej w poniedziałek…

No dziwne, że @tomick był dzisiaj na forum.

@tomick na forum był ok. 15.20, a temat założyłem o 18.20.

Jest weekend - tomick pracuje od poniedziałku do piątku. Może zajrzał “prywatnie”, bo lubi to forum?

W sumie coś w stylu rangi “lajker” by skutecznie zniechęciłoby potencjalnych użytkowników, którzy chceiliby stosować taką metodę :wink:

Przecież jest udowodnione że: “Pańskie oko konia tuczy”.  Dziwne byłoby gdyby szef nie zaglądał.

Według mnie lajkowanie własnych postów powinno być zabronione w regulaminie. Sensowne by było dodanie admotacji do regulaminu, iż zamiast ostrzeżenia za taką czynność jest resetowana reputacja na forum.

Cześć,

Dla mnie pomysł z “lajkami” na forum to kiepskie rozwiązanie. Nie bardzo rozumiem, jak ilość polubionych postów ma niby przełożenie na jakość czy zaangażowanie się na forum? Czy ilość polubionych postów stanowi jakiś wyznacznik? Moim zdaniem nie.

Jestem trochę zażenowany, bo takich dwóch, trzech, szczególnie polubili moje posty. Nawet nie próbowałem dodać sobie jednego.

 

Prośba do moderacji:

Dobrze by było, gdyby moderator mógł od odlajkować u mnie wszystkich wielokrotnych lajkowiczow. Wystarczy mi od nich pozostawić po jednym lajku i tak będę miał szeroki uśmiech, że ktoś docenił moją pisaninę. Nie wiem, ale ze trzydzieści pięć lajkow , to “schudnie” moja reputacja, ale, gdyby mi zostało z pięć, to przecież nie o to chodzi. Nie było tego i zaangażowanie nie wzrosło, a gdyby był to motyw pomagania za coś, to byłoby mi bardzo przykro.

Gdy weszła ta opcja, to niektórzy się chwalili, że można dodawać sobie lajki, czyli polubić swoje posty. Głupio mi było na sobie nawet sprawdzać takie możliwości.

Nawet nie mam możliwości, żeby zredukować posty, które ktoś wielokrotnie polubił.

Dobrze, że Tomek napisał o tym, bo mi było głupio… Dzięki :slight_smile:

 

Może polubienie ustawić nie dla posta, tylko dla osoby? Raz aktywna opcja dla każdego. Do tej pory, to można komuś być wazelinką i polubić ze sto jego postów. A przecież to nie może być zobowiązanie.

 

Trzeci wymiar korupcji?

Nie wiem czy pamiętasz dyskusję przed migracją na nowy silnik - osobiście byłem przeciwnikiem wprowadzenia tego rozwiązania.

Od początku byłem przeciwny “lubię”, mam alergię na tego typu przyciski :lol:

Osobiście, myślę że sam button może zostać, wyłączyłbym tylko licznik w profilach, czasem trafia się post, który lubię, np. w “Muzyce” w Na Luzie, niech autor wie, że ktoś inny podziela jego zdanie, jednak gonitwa za numerkami w profilu jest zła…

Cześć,

 

Niestety, nie pamiętam. Jak jednak widać, wprowadzenie tego rozwiązania w nowym skrypcie, powoduje niepotrzebne “zamieszanie” na forum, i jest z nim więcej problemów niż pożytku. A rozwiązanie dostępne jest raptem od kilku miesięcy. Nawet nie chcę myśleć, co może być dalej.

 

Edit: widzę, że trzy głosy moderatorów są na NIE, więc jeszcze kilka i chyba przeforsujemy zmiany u tomicka :wink:

Na niektórych fotach jest jeszcze ujemna reputacja - nie chcesz dostać polubienia postu, to sobie dodajesz ujemny punkt i wychodzi na zero :wink:

Przy każdym lajkowanym poście pisze, kto go polubił.

Kto sobie dodaje, to niech sobie ujmuje. Sprawiedliwe Amen! Nie ujmie sobie, to mu ująć. Zgłosić.

 

Tia, - wypłacanie sobie blachy, za cudze achy, jeszcze profilaktycznie!

Jest trochę złośliwości w takiej poradzie.

 

Wyszpiegowane, ale robienie afery, żeby wszyscy się spowiadali, bo nieładnie ktoś reputację kradnie.

 

Zgłaszać problem, zgłaszać takie posty, ale temat moim zdaniem, w kosz, żeby nie służył moralnemu wytrzeszczowi oczu i do pretekstu robienia lustracji. To w kolejnym temacie poruszona sprawa…

 

Zawsze trzeba przywykać do tego, że jak cię sądzą, tak cię lubią.

Jasne, zbędny bezsensowny bajer wprowadzający niepotrzebne zamieszanie. Tak samo jak ten badziewny pseudo-inteligentny wysiwyg psujący większość złożonych wypowiedzi, czasami trzeba kilka razy poprawiać by uzyskać to co robiło się na starym tekstowym edytorze.

 

Swoją drogą, kto wpadł na wprowadzenie tego, skoro większość była przeciwko ? 

 

//i znów 2 zbędne entery do cytatu …

Cześć,

 

Zgaduję, że to ta sama osoba, która majstrowała przy przeniesieniu forum na nowy skrypt  :slight_smile:

 

Potwierdzam nie raz doprowadza do  szewskiej pasji.

 

A co  do Lubię to, jest m to kompletnie obojętne i nie  zwracam na to uwagi.

 

Jak kogoś  to rajcuje niech się bawi …

Hej,

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. :stuck_out_tongue:

Swoją drogą wiadome jest, że jak ktoś na koncie ma ze dwieście postów, z czego prawie połowa jest lubiana, to coś jest nie halo - tym bardziej, że system działa od niedawna. Jeśli komuś podbudowuje to ego, to niech podbudowuje. Zresztą bardzo łatwo zweryfikować “lajki” - wchodzi się w profil użytkownika, klika na lubiane, zaznacza pole “Otrzymane” i już wszystko wiadomo: kto sobie podkolorował tu i ówdzie. Jak dla mnie zupełnie zbędny bajer, który można z powodzeniem wyłączyć, by zaoszczędzić nieco na obciążeniu serwerów. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus