Laptop Asus FX505DY z X-Kom problemy w działaniu

Witam,
nie chce zakładać nowego tematu a widzę, że problem tu opisany jest identyczny jak mój. Laptop też z XKOM, ten sam model, te same parametry, te same objawy. @iJuliusz czy mógłbym Ci też załączyć logi z mojego laptopa i rzuciłbyś okiem czy wszystko w porządku?

1 polubienie

Witaj

Załącz logi, zobaczę co da się zrobić :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Załączyć je przez wklejto? Wybacz, ale do niedawna tylko sporadycznie przeglądałem forum

Wystarczy dodać tu w odpowiedzi na Forum :wink:

BTW. Oddzieliłem Twój temat

image

Te pozycje wystarczą?

Addition_20-06-2021 22.00.00.txt (20,9 KB)
FRST_20-06-2021 22.00.00.txt (55,5 KB)

Mam nadzieje, że Twoja pomoc nakieruje mnie na jakiś trop :smiley:

Zauważyłem, że mam swój własny temat. Dziękuję. Po prostu zazwyczaj czytałem „po co zakładasz nowy temat skoro już jest jeden” :slight_smile:

1 polubienie

Przejrzałem logi.
Oczywiście infekcji nie ma.

Zainstalowałeś oprogramowanie z Asusa.
Oczywiście ma to za zadanie sterować podzespołami, ale do końca nie wiadomo, czy wszystkie jego elementy są kompatybilne z najnowszą wersją systemu.
Kilka razy pojawił się błąd
Error: (06/20/2021 05:14:22 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7034) (User: )
Description: Usługa ROG Live Service niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 5.

Proponuję więc zainstalować ponownie system bez oprogramowania ASUS
Po instalacji wykonaj wszystkie dostępne aktualizacje Windows Update, również opcjonalne.

Warto zapytać tu na Forum, które aplikacje ASUSa są konieczne.

Zawsze dodawaj jeden Nowy program i sprawdzaj system.
Możliwe, że jedynie metodą prób i błędów rozwiążesz problem.
Oczywiście zakładając, że jest to problem systemowy, a nie sprzętowy.

Dodam jeszcze informacje o sprzęcie z logów FRST
Windows 10 Home Wersja 21H1 19043.1055 (X64)
BIOS: American Megatrends Inc. FX505DY.315 03/09/2020
Płyta główna: ASUSTeK COMPUTER INC. FX505DY
Procesor: AMD Ryzen 5 3550H with Radeon Vega Mobile Gfx
Całkowita pamięć fizyczna: 16194.39 MB

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Oprogramowanie od asusa (Armory carte) starałem się zainstalować tego samego dnia co dodawałem logi. Raczej to nie ono robiło problem. Ciekawe jest to, że nie mogę go zainstalować na laptopie mimo iż udawało się to bez problemu gdy kupiłem laptop w 2019 r. Wyskakuje błąd instalacji i prośba o reset laptopa i sprawdzenie połączenia internetowego.

System instalowałem ponownie na tym komputerze już 3 razy. Kiedyś coś znalazłem grzebiąc w panelu sterowania, ale nie pamiętam jak się to nazywało (dziennik zdarzeń?). W każdym razie były tam jakieś wypisane błędy i pamiętam, że był jakiś błąd „Karnel”? Będę musiał poszukać

Może aplikację odcięto na serwerach (ban na firwallu/iptables lub chamsko wywalone katalogi) a ty masz za stary instalator „webowy”.